Łotwa - kraj o niesamowitej i bogatej historii. W każdym mieście można znaleźć budynki, rzeźby i inne atrakcje, które mogą opowiedzieć o tym, co państwo przeżywało w danym momencie. Jednym z takich "portalu do przeszłości" jest pomnik bojowników rewolucji 1905 r. W Poznaniu Ryga .

Pomnik bojowników rewolucji 1905 r. W Rydze - opis

Wspomniany pomnik jest rzeźbiarską kompozycją poświęconą rewolucyjnym wydarzeniom, które miały miejsce w styczniu 1905 roku. Pomnik jest wyrazistą dwu-figurową figurą, w której jeden młody człowiek podnosi flagę spadającą z rąk przyjaciela i kontynuuje noszenie zarówno on, jak i faceta, który został ciężko ranny podczas demonstracji. Pomnik wykonany jest w najlepszych tradycjach realizmu socjalistycznego. Autor rzeźby, Albert Terpilovsky, zdołał uczynić pomnik dynamicznym, tym samym nie tylko nadając mu znaczący symboliczny ładunek, ale także organicznie włączając go w krajobraz miasta.

Памятник борцам революции в лучах заката

Jako materiał na pomnik wykorzystano granit i brąz. Uroczyste otwarcie miało miejsce w 1960 r., Jednocześnie otrzymało status pomnika sztuki o znaczeniu republikańskim. W ciągu półwiecza, w 2010 roku, rzeźba została zdjęta z granitowego piedestału i wysłana do restauracji. Jednak w 2011 roku pomnik ponownie powrócił na swoje zwykłe miejsce.

Памятник борцам революции на фоне городских строений Jak się tam dostać?

Pomnik bojowników rewolucji 1905 roku znajduje się bezpośrednio nad brzegiem morza Daugava . Aby dostać się na piedestał z tą rzeźbą, po prostu przejdź ulicą 13 stycznia. Po dotarciu do skrzyżowania z miejską autostradą, zobaczysz sam pomnik.