Ta ryba jest jedną z najpopularniejszych. Zgodnie z zewnętrznymi oznakami bardzo łatwo jest je zapamiętać i rozpoznać między innymi: jest to aksamitna czarna ryba wielkości około 4-6 cm, suki osiągają 8 cm, gatunek ten ma podłużne ciało i małe płetwy. Mają dość dobrze rozwiniętą płetwę ogonową, która ma szeroką podstawę i zaokrąglony kształt.

Ryby mollenese - konserwacja i pielęgnacja

Te ryby są dość aktywne i przyjazne. W akwarium wolą mieszkać w górnej i środkowej warstwie wody. Nie boją się samotności i mogą żyć zarówno z grupą, jak i osobno. Mollies to raczej kapryśna ryba, która wymaga specjalnych warunków pielęgnacji i konserwacji, dlatego warto rozważyć główne punkty i cechy jej zachowania. Samce tego gatunku mogą wykazywać agresję w stosunku do siebie nawzajem, dlatego istnienie tych ryb będzie wygodniejsze, jeśli w większości są samice.

Podnieś sąsiadów mollies nie jest trudnym zadaniem. Łatwo dogadują się z tą samą mobilną rybą, mniej więcej w ich wielkości. Być może mieczyki , girinohaylusy, czerwone neony, guru perłowego i inne typy. Nie powinieneś osiedlać ich razem z tygrysimi kolcami. Zawartość molibiałów wymaga dostatecznej ilości wody w akwarium, która powinna być duża. Obowiązkowa obecność różnych roślin, kamieni i innych miejsc do ukrycia. Żwir jest idealny jako podkład.

Mollies - żyworodne ryby , którzy wymagają specjalnej opieki. Temperatura wody nie powinna być niższa niż 25 ° С. Optymalne jest 25-30 ° C. Ryba może boleśnie reagować na zmiany temperatury. Filtr i napowietrzanie są niezbędnymi atrybutami. Konieczne jest stałe utrzymywanie czystości w akwarium i zmiana wody przynajmniej raz na tydzień. Zawartość i opieka Molliesia1 Molliesia nie toleruje miękkiej wody. Zalecane parametry to: dH - 10-15 °, pH - 7,2-8,5. Zaleca się również zmniejszenie sztywności poniżej 6, ponieważ wtedy ryby zaczynają boleć. Oświetlenie tego typu powinno wynosić co najmniej 13 godzin.

Mollies są wszystkożerne, ale wymagają częstych zmian w diecie. Może być suchy, żywy, mrożony, pokarm roślinny. Smażenie mięczaków rodzi się raczej duże, ale słabe, dlatego wymagają specjalnej troski i obowiązkowej obecności pokarmu roślinnego. Są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenie wody i zmiany podstawowych parametrów. Aby utrzymać odporność narybku, możesz dodać do wody kilka łyżek soli.