Mały obszar, słabe oświetlenie, jednorodność form - to tylko kilka problemów, które można rozwiązać za pomocą magii luster.

Niestandardowa dekoracja wnętrza z lustrami pomoże ukryć nawet istotne wady pomieszczenia, stworzyć niepowtarzalną atmosferę i komfort. Oczywiście, aby użyć luster we wnętrzu salonu, korytarza lub łazienki jest możliwe tradycyjnie, ze względów praktycznych. Ale dlaczego przegapić okazję, dlaczego nie wyjść poza standardowe rozwiązania?

Rozważmy bardziej szczegółowo, w jaki sposób można używać "gier lustrzanych" w różnych pomieszczeniach.

Lustra we wnętrzu korytarza

Dla małego przedpokoju lustra są prawdziwym wybawieniem, ponieważ pozwalają wizualnie zwiększyć przestrzeń i poprawić oświetlenie. Zamontuj duże lustro na jednej ze ścian lub użyj szaf z lustrzanymi drzwiami - najczęściej stosowanym rozwiązaniem do wizualnej ekspansji przestrzeni. Ważne jest jednak, aby masywne przedmioty, wieszaki lub półki z przedmiotami nie były odbijane w dużym lustrze, ponieważ spowoduje to uczucie bałaganu. Najlepiej jest umieścić na powierzchni odbijającej wdzięku ozdobne elementy wystroju. Nie będzie zbędne zaznaczanie samego lustra ani odbijanych elementów. Oprócz dużych lusterek można użyć pojedynczego lusterka do użytku funkcjonalnego i kombinacji małych lusterek z podświetleniem, które dodaje lekkości. Ciekawą grę przestrzeni i światła tworzą grupy małych luster umieszczonych wzdłuż jednej ze ścian pod różnymi kątami. Ponieważ naturalne źródła światła na korytarzach są rzadkością, niestandardowym rozwiązaniem byłoby ustawienie lustra w formie okna, wybór odpowiedniej ramki, tekstyliów i oświetlenia.

Lustra łazienkowe

Lustra łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Duże lustra optycznie powiększają pomieszczenie, ale ma to znaczną wadę. Dbanie o duże lustra w łazienkach jest dość kłopotliwe. Są inne opcje. Płytki w formie mozaiki z elementami lustrzanymi, konstrukcja wkładek z matowego lustra, źródła światła z powłoką lustrzaną mogą rozwiązać problem małej powierzchni.

Lustra w sypialni wnętrza

Projekt sypialni powinien stworzyć relaksującą atmosferę, która promuje pełny odpoczynek i spokój. Lustra z amalgamatem w ciepłych kolorach i delikatnym oświetleniu stworzą przytulny magiczny świat. Lustra do sypialni mają niezwykłe gładkie kształty, można również bawić się dekoracyjnym wzorem. Zamiast standardowych ramek i bagietek można użyć ramki w formie wzoru na samym lustrze za pomocą malowania matowego lub witrażowego. Uważa się, że trzeba umieścić lustra tak, aby osoba śpiąca nie była w nich odbita, ale jeśli nie działa inaczej, można użyć lusterko-ekranów lub zrobić lustrzane okno ozdobione piękną zasłoną, która między innymi nada pomieszczeniu lekkości i lekkości. .

Lustra w salonie wnętrza

Lustra w salonie wnętrze oferują wiele możliwości, niezależnie od stylu dekoracji mieszkania. Tylko za pomocą luster i oświetlenia atmosfera ciepłego rodzinnego gniazda może z łatwością przekształcić się w świąteczną luksusową dekorację.

Za pomocą luster można umieścić akcenty na bardziej udanych elementach wystroju, które nadają pomieszczeniu udoskonalenie i, w razie potrzeby, odwracają uwagę od małych wad. Lustra we wnętrzu kuchni i salonu mogą być elementem jednoczącym, z wersją studyjną projektu, jeśli część kuchenna i gościnna są urządzone inaczej.

Lustra we wnętrzu kuchni

W większości przypadków lustra we wnętrzu kuchni mogą wydawać się dość niepraktycznym rozwiązaniem. Ale na próżno. Mała kuchnia wypełni lustro światłem i doda powietrza, oczywiście, pod warunkiem właściwej lokalizacji. Jeśli lustro będzie odbijać liczne przybory kuchenne, nie zwiększy przestrzeni, ale tylko stworzy uczucie lustra w sypialni bałagan. Jak tego uniknąć? Lustro może być ustawione pod kątem i odbijać górną część kuchni, bez małych przedmiotów. Odbita część może być ozdobiona kinkietami, które wypełniają pomieszczenie światłem. Lustra o nietypowych kształtach z różnymi opcjami podświetlania stworzą specjalną atmosferę magii i magii, czy to codzienny posiłek, kolację przy świecach, uroczystość rodzinną czy po prostu spotkania z przyjaciółmi.

Gra świateł, form i przestrzeni pozwoli rozświetlić nawet najbardziej proste i nieskomplikowane wnętrze, więc nie powinieneś lekceważyć możliwości, jakie otwiera przed nami magia luster.