Mini aborcja jest również znana jako aspiracja próżniowa. Ta interwencja jest łagodniejsza niż zwykła aborcja, która polega na wyłyżnięciu macicy. Znacząca przewaga próżnia mini aborcji Uważa się, że nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego. Cała procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Etapy interwencji

Zanim interwencja zostanie zbadana. Poniżej przedstawiono manipulacje i analizy diagnostyczne wymagane w przypadku mini-aborcji:

  • ogólna analiza krwi i moczu;
  • oznaczanie poziomu hCG;
  • USG w celu potwierdzenia ciąży i wykrycia współistniejącej patologii;
  • testy zakaźnych patogenów, które powodują choroby zapalne narządów rozrodczych, a także na HIV, zapalenie wątroby, kiłę.

Aby zrozumieć, jak wykonać mini aborcję, rozważ główne etapy tej procedury:

  1. Lek znieczulający wstrzykuje się do szyjki macicy.
  2. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego przez kanał szyjki wprowadzany jest specjalny cewnik. Nie ma potrzeby używania specjalnych przedłużaczy, jak to się dzieje podczas skrobania. Dlatego procedura jest mniej traumatyczna.
  3. Cewnik jest połączony ze specjalnym narzędziem - aspiratorem próżniowym, który wytwarza podciśnienie w macicy. W tych warunkach zapłodnione jajo "zrywa się" z macicy i zostaje wyniesione.

Zazwyczaj po interwencji wymaga się przebywania w placówce medycznej przez co najmniej 30 minut. Przypisz kurs antybiotyków, aby zapobiec powikłaniom infekcyjnym.

Teraz przeanalizujmy, ile tygodni możliwa jest mini aborcja, ponieważ nie będzie ona skuteczna na każdym etapie ciąży. Ta metoda aborcji może być stosowana we wczesnym okresie po zapłodnieniu. To jest do 6 tygodni. W tym czasie kosmki kosmówki nie wnikały głęboko w ścianę macicy. Dlatego łatwiej jest wydobyć komórkę jajową z macicy.

Wybierz mini aborcję lub aborcję medyczną na podstawie okresu ciąży i indywidualnych wskazań i przeciwwskazań. Czasami aborcja medyczna nie przynosi pożądanego rezultatu lub zapłodnione jajo nie jest całkowicie oddzielone. W tym przypadku, po zażyciu tabletek, konieczna jest mini aborcja z aspiracją komórki jajowej.

Konsekwencje i okres naprawy

Wiele osób zastanawia się, czy bolesne jest przeprowadzenie mini aborcji i jak trwa okres zdrowienia po interwencji. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, ten rodzaj aborcji nie może być całkowicie bezbolesny. Ale ze względu na dobrą ulgę w bólu, zminimalizowany jest ból. Charakteryzuje się obecnością nieprzyjemnych wrażeń podczas otwierania szyjki macicy. Możliwe są również nudności, nadmierna potliwość i ogólne osłabienie.

W okresie rekonwalescencji po mini aborcji może wystąpić ból w dolnej części brzucha. Jej pojawienie się wiąże się z osłabieniem działania środków znieczulających. Dlatego jeśli żołądek rani po mini aborcji, nie jest to powodem do niepokoju. Dzień po mini-aborcji rozładowanie wygląda jak krew. Ten stan może trwać do 10 dni. Konsekwencje mini aborcji mogą być następujące:

  • niepełne usunięcie jajo ciążowe ; efekty mini-aborcji
  • niewydolność hormonalna i związane z nią zaburzenia cyklu menstruacyjnego;
  • infekcja akcesyjna.

Podwyższona temperatura ciała po mini aborcji jest całkiem do przyjęcia. Jest to normalna reakcja organizmu na operację.

Po zakończeniu ciąży konieczne jest porzucenie aktywności seksualnej do momentu zagojenia macicy (do około trzech tygodni). Planowanie ciąży po minimalnej aborcji powinno nastąpić nie wcześniej niż 6 miesięcy po interwencji.