Rozumienie porodu i bólu jako całości jest głęboko zakorzenione w podświadomości współczesnej kobiety. Historie naszych matek, babć, dziewczyn tak nas przekonały, że być może pomysł, że mogą być łatwe narodziny bez bólu, wydaje się czymś fantastycznym. Chociaż wydaje się, że poród - naturalny proces dla kobiecego ciała, powoduje tyle cierpienia? W końcu ból pojawia się zgodnie z regułami tam, gdzie występują pewne naruszenia. Sam proces nie jest takim procesem, jest jedynie logicznym zakończeniem długiego okresu noszenia dziecka. W związku z tym wniosek sugeruje, że poród powinien być lekki, bez bólu i udręki. Spróbujmy ustalić przyczyny bólu podczas porodu dziecka:

  1. W pierwszym okresie generycznym dochodzi do intensywnej redukcji macicy. Wiele osób błędnie uważa, że ​​cięcia te powodują ból. W rzeczywistości tak nie jest, sąsiednie mięśnie bolą, ponieważ są w wielkim napięciu.
  2. Napięte są nie tylko mięśnie brzucha, całe ciało kobiety jest zestresowane. Ten stan jest wynikiem strachu i niepokoju. Okazuje się, że jest to rodzaj logicznego łańcucha: strach przed nadchodzącym bólem również go powoduje.
  3. W drugim etap porodu ból jest spowodowany ściskaniem miękkich tkanek pochwy, krocza podczas przejścia dziecka. Ale ma zupełnie inny charakter i jest o rząd wielkości mniejszy niż ten, którego doświadczała kobieta podczas porodu.

Jak łatwiej odłożyć poród?

Pytanie, w jaki sposób ułatwić poród, nie interesuje się jedną ciężarną kobietą. W końcu, czasami strach przed bólem jest tak wielki, że przyszłe matki, aby poród był łatwy, idą do skrajnych środków: planowany cesarskie cięcie lub znieczulenie zewnątrzoponowe . Bardzo trudno jest przełamywać stereotypy, zwłaszcza jeśli ewoluowały przez wieki. Ale dzisiaj można odpowiedzieć na pytanie, czy są bezbolesne porody bez interwencji medycznej, pozytywnie. Sekret dostarczania światła bez bólu leży właśnie w relacji z kobietą do samego procesu. Jak ułatwić poród?

  1. Pierwszym z nich jest przygotowanie psychologiczne. Istnieje wiele ćwiczeń psychologicznych ułatwiających poród, które moralnie dostosowują kobietę do pozytywnego nastawienia do porodu.
  2. W przygotowaniu do łatwego porodu ważną rolę odgrywa gimnastyka, gimnastyka dla łatwego porodu trening mięśni aktywnie zaangażowanych w proces pracy pomoże zmniejszyć ból, szczególnie w drugim etapie. Do pierwszej praktyki zastosuj różne techniki relaksacyjne.
  3. Konieczne jest uprzednie zapoznanie się z lekarzem, aby zbadać wybrany szpital, aby czuć się bardziej komfortowo w przyszłości.
  4. Dla wielu kobiet jest po prostu konieczne, aby w tak ważnym momencie była bliska osoba, której całkowicie ufa.

Podsumowując, można zauważyć, że poważne i odpowiedzialne podejście kobiety ciężarnej do porodu wykonuje swoją pracę. Zaczynając od ćwiczeń dla łatwego porodu, zwiększasz szanse na radosne i bezbolesne narodziny dziecka.