Kuchnia najczęściej reprezentuje mały pokój, ale na jej terytorium hostessy chcą umieścić maksymalną ilość urządzeń gospodarstwa domowego. Wynika to z faktu, że urządzenia znacznie ułatwiają proces gotowania, a niektóre z nich nawet nie mogą tego zrobić, na przykład mikrofale.

Bardzo często sprzęt jest już wybrany do gotowej kuchni, dlatego parametry jego budynków mają ogromne znaczenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku wbudowanych mikrofal, których wymiary zależą od półki, na której powinna się znajdować.

Jaki rozmiar mikrofal jest lepszy?

Jeśli masz dużą rodzinę lub chcesz całkowicie upiec kurczak , zrób ciasta i bułki, gotuj używając grilla, a następnie wybierz spośród dużych mikrofal. Ich szerokość będzie większa niż 50 cm, głębokość - od 40 cm, a objętość - 28-40 litrów. W ich pakiecie najczęściej znajdują się takie dodatkowe funkcje jak: grill, konwekcja, obróbka parowa. W ich konfiguracji mogą być nawet wielopoziomowe kratki do równoczesnego nagrzewania kilku płyt. Takie modele można znaleźć w firmach: Sharp, Bosch, Samsung, Hansa, Moulinex, Panasonic, Electrolux.

Najczęściej kupowane są mikrofale średniej wielkości: wysokość - 34 cm, głębokość - 35 cm i szerokość - do 50 cm Przeznaczone są dla małej rodziny (3-4 osób) do podgrzewania gotowych dań i przygotowywania prostych potraw. Można je znaleźć u dowolnego producenta sprzętu AGD.

Do małej kuchenki pasują mikrofale o małych rozmiarach. Należą do nich modele, których szerokość nie przekracza 44 cm, a głębokość wynosi 30-40 cm Wewnętrzna objętość takich mikrofali wynosi od 8 litrów do 20 litrów, a średnica obracającego się dysku wynosi 24-26 cm. Jest to wystarczające dla kawalerów lub mała rodzina. Jedyną wadą takich modeli jest niestabilność podczas zamykania drzwi. Muszą trzymać rękę od tyłu. Należą do nich: Bosch 75M451, LG MS-1744W, Gorenje MO17DE, Fagor Spoutnik.