Co mają wspólnego ze sobą metalowy lustro manicure i chicagowska rzeźba "Cloud Gate" stworzona przez Anisha Kapoora? I pierwszy i drugi - obiekty sztuki nowoczesnej, ponieważ nie można oderwać oczu od doskonale wypolerowanych powierzchni! Srebrny i złoty metalowy manicure, zwany także Hollywood, jest dziś niezwykle poszukiwany. Wydaje się, że paznokcie są pokryte cienką warstwą metalu. Taki manicure idealnie uzupełnia wieczorny wygląd, a codzienność czyni go wyjątkowym.

Folia metalowa

Aby stworzyć metalowy manicure, wykorzystano różnorodne techniki i materiały. Najprostszą opcją jest zastosowanie specjalnej folii odblaskowej. Aby wykonać manicure lustrzany w domu, musisz mieć pod ręką:

  • pomarańczowy kij;
  • podstawa pod lakierem;
  • folia z efektem odblaskowym;
  • lakier w kolorowej folii;
  • naprawiający.

Realizacja tego projektu rozpoczyna się od higienicznego manicure. Normalny metalowy manicure lub metaliczny manicure z wzorem zawsze przyciąga uwagę, więc skórki powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością. Błysk lustrzany jest gwarantowany tylko wtedy, gdy płytka paznokcia polerowana jest bezbłędnie. Po higienie manicure baza nakładana jest pod lakier, a po całkowitym wyschnięciu nakładana jest warstwa podkładowa. Następnie za pomocą pomarańczowego patyczka przykleja się folię. Upewniając się, że folia ściśle przylega do paznokcia, jej gwałtowny ruch jest przerwany. Pozostaje zastosować środek utrwalający, a manicure jest gotowy!

Metaliczny manicure 1Metaliczny manicure 2Metaliczny manicure 3
Porady dotyczące lusterek

Ta metoda jest jeszcze łatwiejsza, ale dla właścicieli cienkich i zbyt eleganckich palców nie pasuje. Faktem jest, że srebrzyste i złote końcówki zagęszczają płytkę paznokcia. W rezultacie manicure może wyglądać trochę szorstko.

Gwoździe są bardzo łatwo zapinane. Wystarczy nałożyć specjalny klej na płytki i zamocować końcówki. Manicure do metalu z pomocą fałszywych sztucznych nagietków jest dobre, ponieważ pozwala ukończyć obraz w kilka minut. Nawiasem mówiąc, to stalowe końcówki zdobią dłonie Gigi Hadid podczas balu instytutu kostiumów Met Gala 2016, i wysadził sieci społecznościowe nowym trendem w sztuce paznokci.

Metaliczny proszek

Manicure z metalowymi dekoracjami, paskami, oryginalnymi łukami lub rozwodami można zrobić na dwa sposoby opisane powyżej, ale niezwykle trudno uzyskać idealną lustrzaną powierzchnię. Ale przemysł kosmetyczny nie jest na miejscu, a dziś jest taki wyjątkowy produkt, jak metaliczny proszek. Aby wykonać metalowy manicure z tym proszkiem, wystarczy dokładnie go wetrzeć specjalnym zaciągnięciem w powierzchnię paznokcia. Często stosuje się czarny żelowy lakier jako podkład. Czarny manicure , potraktowany proszkiem o metalicznym połysku, wygląda niesamowicie stylowo!

Na szczególną uwagę zasługuje projekt, w którym metaliczny połysk powłoki stanowi element wystroju. Mówimy o paskach, które są tradycyjnie używane w księżycu i francuskim manicure, pionowe, poziome i fantazyjne linie, które zdobią powłokę tła.

Metaliczny manicure 4Metaliczny manicure 5Metaliczny manicure 6

Istnieje również osobna kategoria lakieru do paznokci z efektem lustra. Do oczywistych minusów takiego manicure należą kruchość powłoki, którą można pokryć miniaturowymi pęknięciami następnego dnia. I nie powinniśmy zapominać, że do manicure z lustrem odpowiednie są tylko lakiery z lustrem, a produkty oznaczone metalicznym mają na celu stworzenie matowego efektu. Po wybraniu optymalnej metody wykonania lustrzanego manicure, nadal musisz przewidzieć pocałunki, którymi pokryjesz dłonie!

Metaliczny manicure 7Metaliczny manicure 8Metaliczny manicure 9
Metaliczny manicure 10Manicure metaliczny 11Metaliczny manicure 12