Nikotynamid znajduje się w wielu produktach fryzjerskich. W razie potrzeby maseczki z kwasem nikotynowym do regeneracji włosów można wykonać samodzielnie w domu. I nie bój się nazwy tej substancji - nie ma ona absolutnie nic wspólnego z nikotyną, ale jest masa przydatnych właściwości.

Czy uzasadnione jest stosowanie kwasu nikotynowego w maskach na włosy?

Niacynamid ma korzystny wpływ na włosy i skórę głowy. Jego główne właściwości to rozszerzanie naczyń krwionośnych i promowanie przyspieszenia procesu metabolicznego. One z kolei dostarczają wielu użytecznych efektów:

Ponadto po zakończeniu leczenia głowa słuchu wygląda na żywą, błyszczy i może być łatwo wyczesana.

Proste maski z kwasem nikotynowym do wzrostu włosów

Narzędzie może być używane wewnątrz, ale tylko za zgodą specjalisty. Niezależnie dopuszcza się stosowanie kwasu na zewnątrz. Aby zauważyć zmiany, zajmie to cały kurs. Będzie wymagać co najmniej trzydziestu ampułek.

Nałóż maskę na włosy czystym lub lekko rozcieńczonym kwasem nikotynowym. Otwórz ampułkę i działaj szybko - w powietrzu substancja jest zniszczona. Wetrzyj witaminę B3 w skórę. Oczywiście, aby przetworzyć całą powierzchnię głowy, jeden mililitr ampułki nie wystarczy, więc staraj się bardzo rzadko rozprowadzać lek. I nie martw się, to wystarczy, aby osiągnąć pożądany rezultat!

Przepis na kwasy nikotynowe i maseczki z aloesu

Składniki:

  • kwas nikotynowy - 2 ampułki;
  • sok z aloesu - 1 łyżeczka;
  • propolis (nalewka alkoholowa) - 4-5 kropli.

Przygotowanie i zastosowanie

Wszystkie składniki dobrze się mieszają. Otrzymaną kompozycję należy nakładać wyłącznie na korzenie i zmyć po kilku godzinach. Ta maska ​​musi być wykonywana co drugi dzień.