niska temperatura u dziecka Lekarze ujawnili, że każda osoba ma swoją własną, indywidualną temperaturę ciała. Jego norma mieści się w przedziale od 36,4 do 36,8 stopni, z limitem wahań 0,2 podziałów na termometrze. Temperatura zarówno u osoby dorosłej, jak iu dziecka może się nieznacznie różnić w zależności od pogody, odżywiania i stanu emocjonalnego.

Każdy wie, że jeśli termometr pokazuje temperaturę powyżej 37, to jest to znak, że dziecko jest chore, a jego ciało walczy z wirusem lub infekcją. Ale jaka temperatura jest uważana za obniżoną u dziecka, pytanie, na które pediatrzy jednoznacznie odpowiadają, jest poniżej 35,5. Jeśli rodzice zauważą, że dziecko ma termometr 35,6 lub wyższy rano po snu, ale w ciągu dnia podnosi się do normalnego poziomu i dziecko jest aktywne, to nie ma powodu do obaw - jest to normalne. Kolejna rzecz, jeśli zauważysz, że miękisz jest powolny, a temperatura jest na znaku, na przykład 35,4, wtedy potrzebujesz pilnej porady medycznej.

Dlaczego jest niska temperatura?

Przyczyny niskiej temperatury ciała u dziecka mogą być liczne. Najczęściej spotykane są:

  1. Okres poporodowy. Jak wiesz, niemowlęta, pierwsze 4 dni po dostawie temperatura jest obniżana z powodu zimnego stresu. Wynika to z faktu, że dziecko jest przyzwyczajone do wyższej temperatury, będąc w macicy. Tydzień po urodzeniu temperatura z reguły wraca do normy i wynosi 36,6 - 37 stopni. Dlatego, jeśli dziecko ma niską temperaturę, należy je ogrzać, najlepiej przez umieszczenie dziecka na jego ciele.
  2. Przełożona choroba. Bardzo często dziecko ma obniżoną temperaturę ciała po chorobie. Wynika to z faktu, że układ odpornościowy dziecka jest dość słaby. Aby pomóc organizmowi szybciej się regenerować, staraj się karmić dziecko pokarmami, które zawierają duże ilości witamin i które zwiększają stężenie hemoglobiny.
  3. Hipotermia Jeśli dziecko jest zimne, jest to przyczyna spadku temperatury do kilku działów. W tej sytuacji musisz ogrzać dziecko, przede wszystkim owinięte w jego nogi i górną część ciała. Następnie zaproponuj mu ciepły, rozgrzewający napój, na przykład herbatę imbirową.
  4. Stres. Każdy w życiu ma stresujące sytuacje. Dzieci, z ich niedojrzałą psychiką, są szczególnie na nie podatne. Złe oceny w szkole, kłótnie z przyjaciółmi, brak zrozumienia ze strony dorosłych i wiele innych powodów. Wszystko to może prowadzić do obniżenia temperatury ciała u dziecka.
  5. Dieta Tak się składa, że ​​nastolatki są często uzależnione od różnych diet. Niedożywienie i zmiany hormonalne - jest to sytuacja, która przyczyni się do obniżenia temperatury ciała. Opracuj menu ze swoim dzieckiem, które pozwoli Ci pozbyć się zbędnych kilogramów i jednocześnie wzbogacić organizm witaminami i pierwiastkami śladowymi.
Niebezpieczne przyczyny niskiej temperatury

Dzieci mogą zachorować. To zawsze smutne, ale z czasem ujawniona choroba pozwoli na rozpoczęcie wczesnego leczenia. Istnieje wiele chorób, w których niska temperatura ciała jest jednym z objawów: przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroby tarczycy, choroby mózgu, i to nie wszystko. Również niska temperatura może wskazywać na krwawienie wewnętrzne lub zatrucie organizmu.

Co robić w niskiej temperaturze ciała u dziecka, jeśli istnieje pilna potrzeba poprawy sytuacji, - niższa temperatura ciała dziecka pytanie, które pomoże znaleźć dostępne środki. Bardzo dobrze jest dać dziecku ciepłą słodką herbatę i przeprowadzić masaż, a także pić dziecko z wywaru żeń-szenia, dziurawiec, chińskiej magnolii lub różowego radioli. Zioła te można łączyć ze sobą i można je stosować osobno.

Tak więc, jeśli zauważysz, że twoje okruchy mają niską temperaturę ciała i nic nie boli, spróbuj je zawinąć i daj mu trochę rozgrzewających napojów. Jednak należy skonsultować się z lekarzem, jeśli niezależnie od pory dnia, ponad trzy dni, dziecko ma temperaturę poniżej 36 stopni.