Zawiłość jest cechą charakteru, która definiowana jest jako brak dyscypliny, wytrzymałość w zachowaniu, deprawacja i niemoralność. Często termin ten używany jest w znaczeniu "rozwiązłości seksualnej", ale w rzeczywistości jego znaczenie jest znacznie szersze i może obejmować obżarstwo, alkoholizm i brak zasad moralnych oraz poczucie wstydu za nieprzyzwoite czyny.

Seksualna rozwiązłość

Zwolnienie w sferze seksualnej oznacza niezdolność do kontrolowania swoich potrzeb seksualnych i gotowość do odbycia stosunku płciowego bez względu na moralny składnik problemu. Dyskryminacja mężczyzn i kobiet może przejawiać się zdradą, częstymi zmianami partnera seksualnego, relacjami seksualnymi z obcymi (często odurzonymi).

Wcześniej stosunki seksualne przed ślubem uważano za haniebne, ale teraz, przed ślubem, pary żyją razem swobodnie, a relacje seksualne mogą rozpocząć się już od pierwszej randki. Chociaż wcześniej uważano, że na pierwszej randce nieprzyzwoicie było nawet całować osobę.

Na tle ogólnej smutnej sytuacji pod tym względem rozwija się również rozwód dziecka: wszystkie dzieci w młodszym wieku i nastolatki uprawiają seks. Teraz 14-16-letnia dziewczynka, która dokonuje aborcji, nie jest już rzadkością.

Naukowcy z Nowej Zelandii odkryli, że rozwiązłość seksualna rodzi inne rodzaje promiskuityzmu, zwiększając ich skłonność do nich. Na przykład kobiety, które często zmieniają swoich partnerów seksualnych, są bardziej podatne na picie i używanie narkotyków. Badania mężczyzn nie pozwoliły na ujawnienie tak precyzyjnych wzorców.

Alkoholizm: choroba lub rozwiązłość?

Lekarze uważają, że alkoholizm jest chorobą i wymaga leczenia. Jednak ludność ma własny pogląd na to zjawisko: wielu jest przekonanych, że to nie choroba jest kwestią moralnej rozwiązłości. W rzeczywistości obaj mają rację, tylko każdy na swój sposób: alkoholizm ma dwoistą naturę.

Ludzie, którzy wierzą, że alkoholizm jest czysto emocjonalną rozwiązłością, po prostu nie widzieli takich konsekwencji jak delirium tremens, ataki epilepsji czy śmierć. Problem polega na tym, że człowiek podchodzi do niego prawie z własnej woli - w końcu nikt nie zmusza go do picia, a robi to z własnej inicjatywy. Dlatego pierwszy kieliszek jest przejawem rozwiązłości, po którym mogą następować konsekwencje. Wielu zaczyna pić i nie może przestać pić, dopóki nie są całkowicie pijani, a sprawa jest taka, że ​​jest to pierwszy kieliszek. Nie zacząłby - nie byłoby nic, co mógłbym zatrzymać.

Alkoholizm jako choroba można przypisać kacowi, psychozom alkoholowym, napadom, piciu. W tych przypadkach, bez medycznych środków zaradczych jest trudne, a czasem niemożliwe. Jednocześnie nie jest to dziwne: osoba wybiera, choruje lub nie choruje.

Jest proste, ale precyzyjne powiedzenie: "Nie możesz pić - nie pij!". Co to znaczy móc pić? Oznacza to rozwagę rozwiązłość kobiet chwila, kiedy odurzenie jest bardzo słabe, tak, że następnego ranka można się obudzić bez poczucia kaca. Jeśli dana osoba nie zna miary i upija się, nie wie, jak ją wypić. Niestety jest to bardzo powszechne zjawisko.

Alkoholizm jest zasadniczo dobrowolnym cierpieniem. Jest to jeden z tych przypadków, gdy pacjent jest odpowiedzialny za pojawienie się choroby i jej wynik. Jeśli osoba ponosi odpowiedzialność za krewnych, lekarstwa, życie - najprawdopodobniej finał będzie smutny. I tylko sprawianie, by osoba odpowiedzialna za picie i decydowanie o ograniczeniu pozwoli uniknąć kłopotów.