Zasłona jest główną ozdobą panny młodej. Nasi przodkowie wierzyli, że zasłona chroni pannę młodą przed złymi duchami i nieuprzejmym wyglądem. Ponadto zasłona wciąż jest symbolem uczciwości i posłuszeństwa wobec przyszłego męża. Uważano również, że im dłużej welon, tym szczęśliwsze jest małżeństwo nowożeńców.

W starożytnej Grecji zwyczajem było dekorowanie głowy żółtą długą zasłoną. W starożytnym Rzymie - czerwona długa zasłona. Dla braci ze starożytnego Rzymu i Grecji długość zasłony była szczególnie ważna - zasłona okrywała dziewczynę od stóp do głów, chroniąc w ten sposób ją.

Dziś długa zasłona nie straciła swojej popularności. Obraz panny młodej z długim welonem wypełniony jest romansem i królewskim majestatem. Nie wspominając już o tym, że fryzury ślubne z długą zasłoną wyglądają bardziej luksusowo.

Projektanci twierdzą, że długość zasłony powinna być wprost proporcjonalna do formalności uroczystości - im bardziej formalne jest ustawienie weselne, tym dłużej powinna być welon panny młodej. Na bogate ceremonie z wieloma gośćmi warto wybrać długą zasłonę, która wchodzi do pociągu.

Co może być długą zasłoną?

Długa zasłona może mieć trzy typy:

  • prosto;
  • wielowarstwowy;
  • z długim pociągiem.

Najdłuższa zasłona panny młodej może osiągnąć 3,5 metra, nazywana jest "katedrą". Ten model jest zwykle noszony w sukience z pociągiem. Osobliwością "Katedry" jest to, że całkowicie zakrywa jej spód. Dlatego wybierając welon do ubioru, warto wziąć pod uwagę.

Druga opcja jest długa welony ślubne - To jest "Kaplica", jej długość wynosi 2,5 metra. Ten model welony delikatnie opada sukienkę, tworząc pociąg. "Kaplica" jest doskonałą opcją do uroczystych uroczystości lub wesel.

Dla wąskich długie suknie ślubne Idealnie pasuje trzeci model długiej zasłony - "Walc". Ten model nie ma pętli i ma długość sięgającą pięt do oblubienicy.

Dziś wielowarstwowa zasłona jest bardzo popularna wśród narzeczonych. Pasuje niemal do każdej wesela, z wyjątkiem krótkiej sukienki. Szczególnie piękna długa wielowarstwowa zasłona wygląda puszystą sukienką.

Wielowarstwowa zasłona może składać się z dwóch lub trzech warstw o ​​różnych długościach. Specyfika takiego modelu leży w jego górnej warstwie, jest najkrótsza i pokrywa twarz panny młodej. Wielowarstwowa zasłona jest najdłuższą bujną zasłoną.

Prawie wszystkie fryzury ślubne są idealne na długie zasłony na kilku poziomach.

Długa zasłona z pociągiem to specjalny dodatek, który potrzebuje pomocników. Będą musieli podążać za oblubienicą i trzymać się krawędzi pociągu. Często dzieci są przyjmowane do roli pomocników, sprawiają, że wizerunek panny młodej jest niezwykle delikatny i zmysłowy. Jeśli w dniu ślubu planujesz dużo podróżować, chodź, powinieneś wybrać welon z pociągiem nie przekraczającym 0,5-1 metra od krawędzi sukni ślubnej.

Długa zasłona 1Długa zasłona 2Długa zasłona 3
Długa zasłona 4Długa zasłona 5Długa zasłona 6
Długa zasłona 7Długa zasłona 8Długa zasłona 9