Wśród wielu pomocników domowych, domowa krajalnica jest pożądana, a którą wybrać w celu uzyskania produktu o wysokiej jakości, przydatności i funkcjonalności jest kwestią wymagającą szczegółowego rozważenia cech charakterystycznych rodzajów krajalnic obecnych na współczesnym rynku.

Młynki do domu - funkcje

Wielu konsumentów interesuje się krajalnicą do domu, jaką funkcję pełni w kuchni i czy warto ją kupić. To domowe urządzenie kuchenne jest również nazywane krajalnicą lub nożem elektronowym. Zadając pytanie, dlaczego ten przedstawiciel małych urządzeń kuchennych jest potrzebny, należy wziąć pod uwagę obszar jego zastosowania.

 1. Niezbędny krajalnica będzie dla tych, którzy regularnie robią puste miejsca na zimę. To urządzenie szybko i łatwo wycina wszelkie warzywa, co zaoszczędzi wiele czasu i wysiłku.
 2. Dla tych, którzy kochają pizza lub kanapki krajalnica ułatwi cięcie produktów. Z jego pomocą, bez większego wysiłku, można kroić sery, kiełbasy, mięso, grzyby i warzywa cienkimi plasterkami o tej samej grubości.
 3. Obsługa tego urządzenia jest również przydatna. Pokrój warzywa i owoce, organizuj sery, potrawy mięsne i rybne będzie bardzo proste i szybkie, szczególnie w porównaniu z ręcznym cięciem nożem.
 4. Oprócz tych produktów, za pomocą krajalnicy można delikatnie pociąć chleb, zwłaszcza te, które są bardzo krucho przycięte podczas zwykłego cięcia.

Jednak nie kładź zbyt wiele nadziei na plaster, ponieważ urządzenie nie wszystkie rodzaje produktów można wyciąć. Zanim dowiesz się, co jest przydatne dla krajarki do domu, co wybrać i do czego to urządzenie jest zdolne, nie będzie zbyteczne zapoznanie się z listą, która nie odcina fragmentatora:

 • surowe mięso, mięso z kością i wątrobą;
 • brokuły;
 • pasternak ;
 • rzepa;
 • karczochy;
 • Owoce i warzywa z rozmrożonym środkiem i kością;
 • mrożonki.
как выбрать ломтерезку

Jeśli chodzi o funkcje, które mogą być wyposażone w te urządzenia, konieczne jest zapoznanie się z najbardziej podstawowymi i niezbędnymi do korzystania z krajarki w najbezpieczniejszy sposób.

 1. Blokowanie przypadkowej aktywacji . Podobnie jak inne urządzenia wysokiego ryzyka, ochrona przed przypadkową aktywacją i zabezpieczeniem przed dziećmi - musi być obecna.
 2. Dostosuj prędkość . Różne struktury produktów wymagają innego sposobu działania noża, więc ta funkcja będzie bardzo przydatna.
 3. Tryb impulsowy . Ten tryb jest odpowiedni dla gęstych produktów i pomaga uniknąć przeciążenia elementu tnącego.
 4. Możliwość dostosowania gradientu . Istnieją krajalnice z początkowo określonym nachyleniem i takie, które można dostosować samemu.

Który krajalnik jest lepszy?

Konsumenci, wybierając krojenie do domu, które nie zawsze lepiej zrozumieć same. Aby mieć pełne pojęcie o tym asystencie kuchennym, musisz najpierw zrozumieć ich odmiany. Istnieją dwa rodzaje krajalnic: elektryczna i ręczna, więc informacje o każdym z gatunków będą przydatne dla tych, którzy zdecydowali się na zakup. Przed określeniem najlepszego urządzenia do krojenia domu i tego, co wybrać, ważne jest, aby wiedzieć więcej o ich zaletach i wadach w ogóle.

Zalety krajalnic:

 1. Oszczędność czasu przy układaniu stołu lub przygotowywaniu produktów do konserw.
 2. Gładkie i dokładne plasterki, których nie można ciąć w zwykły sposób.

Wady krojenia:

 1. Wykorzystanie dodatkowej przestrzeni kuchennej.
 2. Ciągle demontuj i zbieraj krajarkę szybko się nudzi, więc albo powinna być zawsze w stanie zmontowanym, albo istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce wszyscy o niej zapomną.

Krajalnica elektryczna

Jeśli weźmiemy pod uwagę to urządzenie, na przykład z pozycji poświęconych wysiłków i cech prędkości, to najlepsza krajalnica jest elektryczna. Jeśli nie bierzesz pod uwagę wysokich kosztów produktów wysokiej jakości i funkcjonalnych, to pod innymi względami są to stałe plusy. Jednak ważne jest, aby wiedzieć o rodzajach krajalnic elektrycznych, aby wybrać właściwy.

 1. Półautomatyczny. Nóż napędzany jest energią elektryczną, a wózek porusza się ręcznie.
 2. Automatycznie. W tej wersji udział człowieka nie jest wymagany. Wszystko czego potrzebujesz to umieszczenie produktu na powierzchni roboczej i ustawienie grubości plasterka.
электрическая омтерезка

Ręczny krajalnica

Popularny i krajalnica do domowego podręcznika. Chociaż wymaga pełnego uczestnictwa człowieka, ale kosztuje znacznie mniej elektrycznych analogów, a także jakościowo tnie produkty. W sensie mechanicznym zaleca się kupowanie krajalnic na wypadek, gdybyś nie chciał ich używać, to znaczy, że możesz wybrać ręczny do domu. Wśród mechanicznych krajalnic są też prymitywne, tanie, ale bardzo przydatne modele.

ручная ломтерезка

Jak wybrać krajalnicę?

Niezależnie od tego, czy krajalnica do domu jest krajarką mechaniczną czy elektryczną, trzeba wiedzieć o właściwościach, które posiada, aby dokonać właściwego wyboru. Ustalenie, jaki rodzaj krajalnicy jest potrzebny w domu, co wybrać i na co zwrócić uwagę, to najważniejsze:

 • rozmiar urządzenia;
 • moc;
 • prędkość obrotu noża;
 • materiał noża.

Lomtezka dla domu - wymiary

Popularniejszy jest kompaktowy krajalnik do domu, ponieważ nieporęczne urządzenia nie zawsze mają gdzie postawić, ponieważ często nie jest to jedyne urządzenie kuchenne. Nie ma określonych standardowych rozmiarów, wszystko zależy od producenta i modelu, ale jeśli weźmiesz pod uwagę średnią wydajność kompaktowych i uciążliwych plasterków, to jest to mniej więcej takie opcje:

 1. Średni kompaktowy rozmiar to 22 x 24 x 19 cm.
 2. Średni całkowity rozmiar to 35 x 24 x 10 cm.

Jakiego rodzaju pokrojonego w plasterki ziemniaka powinienem wybrać?

Kwestia wyboru kawałka mocy jest ważna, ponieważ funkcja ta zależy od funkcjonalności urządzenia w zależności od częstotliwości i objętości ciętych produktów. Moc znamionowa krajarki waha się od 50 do 200 watów. Częściej można spotkać krajalnice o mocy 110 - 140 W, do użytku domowego wystarczy 100 W.

Tarka-krajalnica - prędkość obrotowa

Przy szczegółowej analizie, która jest najlepsza krajalnica do użytku w domu, warto zwrócić uwagę na prędkość obrotową noża (noża). Jeśli wszystko jest jasne w przypadku modeli ręcznych (prędkość zależy od intensywności obrotu przez osobę), to modele elektryczne z reguły mają regulatory prędkości. Są one potrzebne, aby wykorzystać optymalną prędkość cięcia. Nie ma żadnych specjalnych wskaźników cyfrowych na karcie produktu, a przy szybkości krosownicy są one oznaczone liczbami od zera.

терка ломтерезка

Materiał noża do szlifowania domowego

Aby wybrać krajalnice do domu, który jest lepszy i bardziej skuteczny, zależy w dużej mierze od materiału noża. Z reguły producenci produkują noże ze stali nierdzewnej, rzadziej - z ceramiki, ale większość ekspertów w dziedzinie urządzeń kuchennych radzi wybrać produkty ze stali nierdzewnej i koniecznie samoostrzyć. Najlepsi producenci krajalnic Bosch, Krups, Siemens wyposażają swoje urządzenia w wysokiej jakości noże firmy Solingen.

Oprócz materiału noża, ważną rolę odgrywa jego ostrzenie, które może być dwojakiego rodzaju:

 1. Prosta linia. Takie ostrzenie dobrze nadaje się do cięcia sera, ale jest gorsze w innych wskaźnikach falistych, częściej spotykanych w niedrogich modelach.
 2. Falisty. Jest to uniwersalna wersja ostrzenia, która z łatwością współpracuje z każdym produktem.

Lomament dla domu - ocena

Zanim wybierzesz krajalnicę, nie będzie nie na miejscu, aby dowiedzieć się, jakie najlepsze krajanki do domu znajdują się w rankingu, wspólnie składającym się z konsumentów i sprzedawców tej kategorii towarów. Rozważymy krojenie w trzech kategoriach:

 • ręczny (mechaniczny);
 • niedrogi elektryczny;
 • plastry ekstra-klasy.

Mechaniczne krajalnice:

 1. Aligator . Praktyczna i funkcjonalna krajalnica do użytku domowego.
 2. Alligator
 3. IKEA Spritta . Ta opcja jest odpowiednia dla owoców i warzyw, jest wygodna i prosta w użyciu.
IKEA Spritta

Niedrogie elektryczne:

 1. Uśmiech EFS 980 . Ekonomiczny i niedrogi, o dobrej mocy 150 watów.
 2. Smile
 3. Bosch MAS 4201N . Jest to optymalny stosunek ceny do jakości.
 4. Bosch MAS 4601N
 5. CLATRONIC AS 2958 . Niezawodna krajalnica z trzema prędkościami i mocą 130 watów.
CLATRONIC

Ekskluzywne urządzenia:

 1. Moulinex Fresh Express Cube & Stick . Bardzo funkcjonalna, piękna, ale droga krajalnica.
 2. Moulinex
 3. Zelmer ZFS 0716SR U. Stały i bardzo mocny model (200 W) i najtańsza z najlepszych opcji.
 4. Zelmer
 5. BOMANN MA 451 CB Silber . Ten model ma moc 150 watów i nadaje się do wszelkich cięć.
BOMANN