Giardia - to pierwotniaki, które pasożytują w organizmie człowieka, powodując niedogodności, przejawiające się zaburzeniami trawienia, podrażnieniami skóry itp. Rozważmy bardziej szczegółowo oznaki, które powodują podejrzenie takiej inwazji.

Funkcje Giardia

Pasożyty występują w dwóch postaciach:

 • wegetatywny - lamblia jest mobilny, ma przyssawkę i 4 pary wici;
 • nieruchomy - lamblia reprezentuje nieregularną owalną torbę.

Pierwotniaki żyją w jelicie cienkim zakażonej osoby, ale objawy Giardia w wątrobie są raczej kontrowersyjne. Większość lekarzy zgadza się, że inwazja nie może wpływać na drogi żółciowe i wątrobę, ponieważ ich środowisko jest szkodliwe dla lamblia. Jednocześnie same pasożyty mogą negatywnie wpływać na funkcje przewodu żołądkowo-jelitowego i wątroby. W szczególności istnieje teoria na temat związku pomiędzy obecnością takiej inwazji a częstotliwością przejścia zapalenia wątroby w marskość, ale nie uzyskano jeszcze obiektywnych danych potwierdzających to.

Należy zauważyć, że u osób zakażonych HIV na etapie AIDS giardioza nie nasila się i nie prowadzi do przerażających konsekwencji, co dzieje się z bakteriami i wirusami. Niektórzy naukowcy twierdzą, że ludzkie ciało nie emituje przeciwciał przeciwko Giardia i dlatego nie postrzega ich jako swoich wrogów. To poddaje w wątpliwość potrzebę leczenia tych pasożytów.

Objawy dla Giardia

Podejrzewany pasożyt w ciele jest, jeśli w górnej części brzucha i okolicy pępka występują bóle skrętne - ten symptom jest charakterystyczny nie tylko dla Giardii: wszelkie robaki czują się w podobny sposób.

Osoba skarży się na naruszenie normalnego trawienia:

 • nudności;
 • wzdęcia ;
 • nieustanne dudnienie w jamie brzusznej;
 • wzdęcia;
 • zaparcie lub biegunka.

Substancja kałowa ma żółtawy kolor z niewielką ilością śluzu.

Inne objawy związane z inwazją lamblia to:

 • atopowe zapalenie skóry - podrażnienie skóry z niewielką wysypką;
 • zły sen;
 • utrata apetytu;
 • ogólne osłabienie, uzupełnione szybkim zmęczeniem;
 • drażliwość
Nie panikuj przed czasem

W uczciwy sposób należy zauważyć, że ogólnie, lamblioza, jak również nieistniejąca wątrodowa giardia, objawy są niespecyficzne. Wyjątkiem jest ból wokół pępka, a wszystkie inne objawy mogą być spowodowane chorobą żołądkowo-jelitową, alergiami i banalnym przeciążeniem nerwów.

Jednocześnie niektórzy nie-rdzeni lekarze w przestrzeni postsowieckiej charakteryzują taką symptomatologię jak dysbakterioza - Kolejna kontrowersyjna diagnoza, której lekarze innych krajów świata nie rozpoznają.

Dlatego też często terapeuta spisuje skargi pacjenta na giardiozę i / lub dysbakteriozę. W najlepszym wypadku osoba po prostu wydaje leki i testy. W najgorszym przypadku poważna choroba jest pomijana, ponieważ wiele chorób powoduje mdłości, upośledzenie stolca, osłabienie i wysypkę.

Jednym słowem, lamblia wątroby i jelita cienkiego, których symptomy badaliśmy - część medycyny zawartej w mitach, wobec której postawiono taką diagnozę, należy przynajmniej skonsultować się z kilkoma wysoce wyspecjalizowanymi lekarzami, których obiektywność i kwalifikacje są ponad wszelką wątpliwość.

Nawiasem mówiąc, naukowe dowody, że są to inwazje tego typu, powodują komplikacje w postaci dysfunkcji. Objawy lyamblii robaków drogi żółciowe i wątroba, nie.

Zapobieganie Giardiasis

Rozrzutnikiem pasożyta jest osoba, która nie może nawet podejrzewać, że niesie pierwotniaki w jelitach. W jednym gramie kału takiego pacjenta znaleziono 241 800 torbieli pierwotniaka, które mają ekstremalną witalność i odporność na agresywne media (np. Wybielacz).

Ubezpiecz się przed zasadami higieny osobistej, myciem owoców i warzyw, wystarczającą obróbką cieplną produktów, gotowanie wody pomoże zabezpieczyć się przed giardią.