Drugie co do wielkości miasto Z Litwy - Kaunas ma długą historię. Założone w 1280 r. Miasto było w średniowieczu ważnym ośrodkiem krzyżackim. W XV - XVI wieku Kowno zaczęło formować się jako główny port rzeczny. Obecnie jest to ważne przemysłowe i kulturalno-historyczne centrum Litwy z piękną architekturą, rozwiniętą infrastrukturą i życiem miejskim pełnym wydarzeń kulturalnych.

Zabytki Kowna

Turyści, którzy zdecydują się spędzić wakacje na Litwie, znajdą wiele do zobaczenia w Kownie. Większość zabytków Kowna koncentruje się w starej części miasta, gdzie nie ma zakładów przemysłowych, a jedynie obiekty kulturalne i domy. Na głównej ulicy starego miasta Kowno - Wilno ruch jest zabroniony, a w innych miejscach regionu podróżowanie ma wiele ograniczeń, co pozwala swobodnie poruszać się po Kownie, biorąc pod uwagę zabytki architektury i kultury.

Kowno - atrakcje2Kowno - atrakcje3

Muzeum Čiurlionis w Kownie

Utworzone w 1921 roku muzeum nosi imię słynnego litewskiego artysty i kompozytora Čiurlionisa. Ekspozycja muzealna obrazów wielkiego malarza i innych artystów XVII - XX w., A także obszerna kolekcja drewnianych rzeźb.

Kowno - atrakcje4Kowno - atrakcje5

Devils Museum in Kaunas

Muzeum diabłów w centrum Kowna pochodzi z osobistej kolekcji artysty Zhmuidzinavicius, zbierającego obrazy złych duchów. Muzeum posiada wiele rysunków wykonanych z różnych materiałów: ceramiki, metalu, drewna, plastiku i oryginalnych przedmiotów stylizowanych: świeczników, trzcin, rur itp. W postaci diabłów. Tutaj możesz kupić niezwykłe pamiątki związane z tematem muzeum.

Kowno - Atrakcje6Atrakcje w Kownie

Zoo w Kownie

Zoo w Kaunas jest jedynym w kraju. 11 oddziałów ogrodu zoologicznego znajduje się w parku z ogromnymi dębami. Rzeźby i inne sztuki uliczne są umieszczane wzdłuż torów. Dobrze utrzymane klatki i przestronne pomieszczenia zawierają 272 gatunki zwierząt, z których 100 jest wymienionych w Światowej Czerwonej Księdze.

Kowno - atrakcje8Kowno - atrakcje9

Park wodny w Kownie

A dokładniej, park wodny znajduje się w Druskiennikach. Organizowane są wycieczki do pobliskiego miasta Kowno. Park wodny znajduje się w niezwykłym budynku architektonicznym składającym się z pięciu budynków. W parku wodnym można popływać w basenach, spróbować swoich sił w licznych atrakcjach wodnych, wziąć kąpiel wirową lub położyć się na plażach "ultrafioletowych". Ponadto w centrum rozrywki znajduje się kompleks kąpielowy, kino, kawiarnia, restauracja, kręgielnia. Dla najmłodszych gości parku wodnego, płytkie baseny są wyposażone i wspaniałe spektakle organizowane są w sektorze dla dzieci.

Kowno - atrakcje10Kowno - Atrakcje11

Fort Kowna

Do 1890 r. Kowno (wówczas nazywało się Kowno) zostało ufortyfikowane, otoczone ośmioma fortami, a do początku I wojny światowej ukończono budowę dziewiątego fortu. Od 1924 r. Istniało tu więzienie miejskie, w latach 1940 - 1941 NKWD umieściło więźniów politycznych przed wysłaniem do Gułagu. W czasie II wojny światowej w IX Koście był obóz koncentracyjny, w którym odbywały się masowe egzekucje ludzi. W strasznych latach był nazywany "fortem śmierci". Od 1958 r. Fort był muzeum prezentującym materiały o ludobójstwie i Holokauście doznawanym przez kraj.

Kowno - Atrakcje12Kowno - atrakcje13

Można miło spędzić czas spacerując ulicami i placami starego miasta, przede wszystkim wzdłuż półkilometrowej alei Laisvės ze sklepami z pamiątkami, restauracjami, butikami. Najlepsze prezenty, które można przywieźć z Kowna: ręcznie robiona ceramika, pachnące nalewki ziołowe i jagodowe, zabawki wykonane z naturalnych materiałów dla dzieci, pyszne wiejskie sery.

Kowno - atrakcje14Kowno - Atrakcje15