skoczkowie z jakiego wieku Często młode mamusie z niecierpliwością oczekują chwili, w której będą mogły korzystać z tak popularnego urządzenia do opieki nad dziećmi, jak skoczkowie. To akcesorium sprawia wielką przyjemność dziecku i trwa długo, podczas gdy matka w tym czasie może spać spokojnie lub wykonywać prace domowe.

Mimo to, zdaniem większości współczesnych lekarzy, nie warto lekceważyć tego urządzenia, ponieważ może ono nie tylko bawić się okruchami, ale także poważnie szkodzić jego zdrowiu. Aby temu zapobiec, młode matki muszą wiedzieć, w jakim wieku dziecko może używać swetrów i jak to zrobić prawidłowo.

W jakim wieku można używać swetrów dla chłopców i dziewcząt?

Często rodzice, chcąc nabyć to urządzenie dla swoich dzieci, zwracają uwagę na instrukcję, która wskazuje wiek, w którym można używać swetrów dla dzieci. Oczywiście akcja ta nie jest pozbawiona znaczenia, ale wielu pozbawionych skrupułów producentów świadomie wskazuje na nieprawdziwe informacje na etykiecie - twierdzą, że dziecko może zostać wrzucone do skoczków, począwszy od 3-4 miesięcy, zaraz po tym, jak się uczy niezależnie trzymaj głowę.

W rzeczywistości jest to dalekie od przypadku. Dzieci w wieku trzech lub czterech miesięcy nie są gotowe do korzystania z takich urządzeń, ponieważ ich kręgosłup i układ mięśniowo-szkieletowy nie zostały jeszcze wzmocnione. Co więcej, takie wczesne użycie skoczków może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia dziecka, zakłócić rozwój jego szkieletu i prowadzić do poważnych obrażeń.

Dlatego opinia współczesnych lekarzy na ile miesięcy można używać skoków do chłopców i dziewcząt będzie nieco inna. Większość pediatrów uważa, że ​​najbardziej optymalnym okresem do rozpoczęcia korzystania z tego urządzenia jest początek drugiej połowy życia dziecka. Tymczasem dzieci mogą nie zawsze być gotowe na takie obciążenia nawet po 6 miesiącach, więc zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed użyciem bluzy. Dotyczy to szczególnie wcześniaków, a także tych, którzy cierpią na pewne choroby przewlekłe.

Ponadto istnieje wiele skoczków, nie wyposażonych w elementy podparcia w pachach. W żadnym wypadku nie można używać takich akcesoriów, dopóki dziecko nie będzie samo-wertykalizowane. Dokładne udzielenie odpowiedzi na pytanie, od jakiego wieku można umieścić dziecko w takich skoczkach dla dzieci, nie jest możliwe, ponieważ wszystkie dzieci rozwijają się inaczej. Zwykle fizyczny stopień przygotowania niemowlęcia pozwala mu skakać w takim modelu po 9-10 miesiącach, jednak w tym wieku należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed użyciem takich skoczków.

Przeciwwskazania do stosowania zworników

W niektórych przypadkach, a mianowicie, jeśli dziecko ma pewne zaburzenia ortopedyczne i neurologiczne o różnym nasileniu, skoki mogą być niebezpieczne dla dzieci w każdym wieku, więc lepiej jest porzucić je całkowicie. Ponadto lekarze nie zalecają korzystania z tego urządzenia, jeśli dziecko ma następujące problemy: swetry dla dzieci od jakiego wieku

  • okruchy niepewnie trzymając się za głowę, a także nie może zwisać z powrotem;
  • Skóra dziecka w miejscu kontaktu z elementami żółtaczki puchła, zaczerwieniła się lub stan zapalny.
Zasady użytkowania skoczków

Skoczek powinien być bardzo ostrożny, zaczynając od 2-3 minut dziennie i stopniowo zwiększając czas przebywania w nich okruchów. Podczas zajęć i po nich należy bardzo uważnie monitorować stan dziecka i niezwłocznie informować lekarza o wszystkich zmianach. W każdym razie dziecko nie powinno skakać, będąc w tej adaptacji, dłużej niż 30 minut z rzędu.