W świecie mody pojawiają się imiona, na dźwięk których serce zaczyna bić szybciej. To niewątpliwie Tiffany, Gary Winston, Cartier ... Każda dama marzy o otrzymaniu cennego pudełka w prezencie, szkoda, że ​​panowie nie zawsze mają dość dowcipu. Ciekawostką jest fakt, że światowej sławy marki biżuterii, które dziś prowadzą biżuterię, powstały w tym samym okresie. Koniec XIX wieku, zwany erą romantyzmu, dał światu mistrzom, których praca jest najlepszym sposobem wyrażania uczuć.

Francja

Łaska i wspaniałość dają francuskie marki biżuterii, wśród których najbardziej znane są: Cartier, Boucheron, Van Cleef & Arpels, Maboussine.

Podobnie jak wszystkie wspaniałe historie, formacja marki Cartier rozpoczęła się w małych paryskich warsztatach. Louis Francois Cartier pracował tam dla zamówień dla klientów prywatnych, w których nie brakowało: era Ludwika III była słusznie uważana za świecką, więc biżuteria odniosła olbrzymi sukces. Mistrz nawet zrobił korony dla monarchów z Niemiec, Hiszpanii, Egiptu, Monako i innych krajów. Pod patronatem księżnej Matyldy i cesarzowej Eugenii, Louis Cartier rozszerzył działalność i przeniósł sztukę rękodzieła na syna. Następnie trafił do wnuków Cartiera - marka mocno ugruntowała swoją pozycję w świecie mody.

Wizytówka tej światowej marki jest pierwszą damską bransoletką-zegarkami w historii, której nikomu jeszcze nie udało się przyćmić jej elegancji.

Inną znaną marką biżuterii jest Boucheron, założona przez Fredericka Boucherona w Paryżu. Mistrz wiedział, że główną rzeczą w przedstawianiu diamentów jest światło. Wynajmował sklep z oknami po słonecznej stronie i od tego czasu nie porzucił tej zasady. Punktem kulminacyjnym stylu Boucheron jest połączenie orientalnych motywów i wielobarwnych kamieni szlachetnych, a wizytówką jest bransoletka węża wykonana z białego złota i diamentów.

Włochy

Wśród włoskich marek jubilerskich najbardziej znany jest BVLGARI, założony przez Sotirio Voulgaris. Utalentowany Grek otworzył swój pierwszy sklep flagowy w centrum Rzymu i wkrótce styl BVLGARI, gloryfikujący antyczne motywy z kamienia i metalu, porwał serca włoskiej elity. Markowa dekoracja: szeroki pierścionek z grawerem Bvlgari na obwodzie.

USA

Ameryka prezentuje biżuterię znanych marek ze szczególnym oburzeniem i ekscentrycznością, charakterystyczną dla jej mieszkańców. Dwie najsłynniejsze amerykańskie domy jubilerskie to Tiffany & Co i Harry Winston.

Legendarna biżuteria Tiffany, założona przez Charlesa Lewisa Tiffany'ego, zyskała jeszcze większą popularność po filmie z uroczą Audrey Hepburn, której bohaterka spędza każdego ranka w sklepie na Piątej Alei. Dziś Tiffany & Co ma ponad 200 butików, a panny młode z całego świata marzą o zostaniu właścicielami obrączki ślubnej Tiffany - wizytówką marki biżuterii.

Kolejna amerykańska marka biżuterii, Harry Winston, została założona przez Harry Winston, jubilera, w którego rękach budzą się diamenty. To jego dom jubilerski uważany jest za głównego dostawcę biżuterii dla gwiazd Hollywood. Bezprecedensową kampanię PR dla marki wykonała Marilyn Monroe, globalne marki biżuterii ponieważ w piosence o najlepszych przyjaciołach dziewcząt Harry Winston jest wspomniany. Wizytówką marki jest naszyjnik z brylantami z wisiorkiem "drop".

Nasze cenne sny

Oczywiście nie każda przeciętna dama może sobie pozwolić na biżuterię znanych marek, ale to jest dziś. A jutro, co do cholery nie żartuje, pojawi się najbardziej prawdziwy książę, rozciągnij swoje aksamitne pudełko, rękę i serce. Zapewne świetnie, że są rzeczy na świecie, o których można marzyć. Niech sceptycy nazywają je "pustymi bibelotami", ale wszyscy wiemy, że globalne marki biżuterii wprowadzają prawdziwe szczęście w każdy kamyk.