W kraju wschodzącego słońca, gdzie akceptuje się doprowadzenie wszystkiego do perfekcji, wie dużo o zawiłości kobiecego wdzięku. I, jak wiadomo, zaczyna się od doskonale zadbanych dłoni. Tak miła i skuteczna procedura jak japoński eko-manicure przyszła nam całkiem niedawno, ale już udało się znaleźć fanów i zająć zdecydowane miejsce na liście salonów fryzjerskich. Jaka jest różnica między manicure w stylu japońskim a przyzwyczajeniami zachodnich kobiet?

Piękno przedstawione przez naturę

Japoński manicure, jak wszystko, co pochodzi z tego kraju, to nie tylko kosmetyczna procedura, ale cała filozofia. Oznacza to pełne szacunku podejście do paznokcia jako niezależnego organu, który oddycha, karmi i boleśnie reaguje na agresywne czynniki środowiskowe. Głównym celem japońskiego eko-manicure jest przywrócenie płytki paznokcia, poprawa przepływu krwi w palcach, otwarcie porów, nasycenie ich użytecznymi substancjami i "zamknięcie" za pomocą procedury nabłyszczania. Jednym słowem - tchnąć życie w paznokcie. Jeśli skarżysz się na delikatność, rozwarstwienie i powolny wzrost płytki paznokcia, japoński manicure naprawi wszystko w zaledwie kilku sesjach. Jest to szczególnie istotne po usunięciu przedłużonych paznokci, kiedy wyczerpała się "natywna" płytka paznokcia, pozbawiona powietrza i odżywienia pod warstwą żelu.

Charakterystyczną cechą japońskiego manicure jest użycie wyłącznie naturalnych materiałów i narzędzi. W rękach mistrza nie będzie ani zimnych nożyczek, ani ostrych szpachli - tylko delikatne hipoalergiczne produkty oparte na naturalnych produktach.

Japońska technologia manicure

Procedura przywracania paznokci przebiega w następującej kolejności:

  1. Diagnostyka, podczas której mistrz bada paznokcie i wybiera indywidualny program pielęgnacji zgodnie z ich stanem. Jeśli płytka paznokcia zostanie wyczerpana, tak że najmniejszy wpływ fizyczny wyrządzi jej szkodę, mistrz zaleca wstępną procedurę odzyskiwania - w ciągu kilku dni nagietek będzie musiał zostać nasmarowany specjalnym olejem (na przykład z sharkoe squalane). Dopiero potem możesz przejść do kolejnych etapów technologii manicure japońskiego.
  2. Dezynfekcja i odtłuszczanie, które są przeznaczone do czyszczenia palców z mikroskopijnego pyłu i drobnoustrojów zatkanych w porach. Po dezynfektorze na uchwyty nakładane są narzędzia oparte na mleku ryżowym, zawierające kompleks białek - odżywiają i odtłuszczają paznokcie.
  3. Nawilżanie dzięki zastosowaniu serwatki, opartej na ekstrakcie z ogórka i jego cudownych właściwościach było znane naszym babciom. Serum delikatnie nawilża skórę i nasyca ją przeciwutleniaczami.
  4. Wzmocnienie SERA sebum, które zawierają perłowe chipsy, bogate w wapń. Różne powłoki zawierające minerały i keratyny są również stosowane do paznokci, które stymulują wzrost paznokci i zapobiegają ich łamaniu i złuszczaniu. Na przykład, ceramidowa powłoka "cementuje" słabe punkty w strukturze paznokcia, ekstrakt z żeń-szenia przywraca równowagę lipidową.
  5. Przetwarzanie paznokci i skórek za pomocą zestawu narzędzi do manicure japońskiego. Obejmuje ryż i polerownicę wykonaną ze skórki cielęcej, a także ceramiczne pilniki do paznokci i patyki pomarańczowe. Łuskę usuwa się za pomocą specjalnego płynu i żelu - zawierają składniki mineralne, lotos i oleje z nasion wanilii, a także wyciągi z wodorostów. Ostatni krok - polerowanie, po którym każdy paznokieć wygląda jak laminowany.
W domu japoński eko manicure

Uważa się, że technologia japońskiego manicure jest skomplikowana i może być wykonana tylko przez wykwalifikowanego mistrza. Możesz jednak zadbać o swoje paznokcie bez wychodzenia z domu i oszczędzania pieniędzy dzięki technologii Pi-Shine (P.Shine), rodzaj japońskiego manicure. Polega na otworzeniu, nasyceniu i nabłyszczeniu płytki paznokcia poprzez pocieranie specjalnej pasty i proszku. Jeśli podoba Ci się technologia wschodnia, możesz skontaktować się z firmą Masura (MASURA), manicure japońskim - głównym kierunkiem jego działalności. Firma szkoli mistrzów i oferuje wszystkie niezbędne materiały i narzędzia (można je zamówić online), dzięki czemu procedura manicure japońskiego staje się bardzo przystępnym luksusem.