Przez długi czas nie mieliśmy do czynienia z brakiem kosmetyków, ale w sytuacji kryzysowej warto przywołać dobre stare lekarstwa, jakich doświadczają nasze babcie. Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze, czy mydło przyniesie korzyść, czy krzywdę, pomożemy ci znaleźć odpowiedź na to palące pytanie.

Co spowodowało użycie mydła?

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, co to jest mydło. Ten produkt ma charakter alkaliczny i jest wynikiem przetwarzania tłuszczów zwierzęcych. Zawiera wiele aminokwasów, które wyzwalają procesy regeneracji, dużą liczbę składników przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, a także aktywne mikrocząsteczki, które skutecznie rozpuszczają brud i sebum. I, pamiętajcie, bez chemii!

Użycie mydła w skórze wyraża się w takich czynnikach:

  • głębokie czyści mydło pory ;
  • eliminuje trądzik i zaskórniki;
  • zapobiega zapaleniu skóry i reakcjom alergicznym;
  • zmniejsza aktywność gruczołów łojowych;
  • walczy z grzybem.

Mycie mydłem do prania może nie być tak przyjemne jak pachnąca pianka, ale o wiele bezpieczniejsze i bardziej skuteczne. To narzędzie jest szczególnie przydatne dla nastolatków. W bardziej dojrzałym wieku skóra staje się sucha, a mydło może pogorszyć sytuację. Dlatego lepiej jest stosować go raz w tygodniu, jako peeling. Oto jego przepis:

  1. Zetrzyj mydło do prania na drobnej tarce.
  2. Dodaj kilka kropel wody i spienić mydło.
  3. Nakładaj na skórę tak grubą i gęstą, jak to możliwe, omijając okolice oczu i warg.
  4. Pozostaw na 3-5 minut, następnie zmocz ręce ciepłą wodą i zacznij masować twarz okrężnymi ruchami. Staraj się, aby ruchy były jak najlżejsze, aby nie rozciągać skóry, może to powodować powstawanie zmarszczek.
  5. Zmyć mydło, wytrzeć skórę balsamem i nałożyć krem ​​nawilżający.

Użycie mydła do prania na twarz jest potwierdzone przez wiele pokoleń.

Kiedy infekujesz stopy grzybem lub nieprzyjemnym zapachem, codziennie pokazuje się, jak myć stopy zimną wodą i mydłem. Po zabiegu uszkodzony gwóźdź można dodatkowo nasmarować alkoholowym roztworem jodu. Ten tani i skuteczny lek rozwiąże ten problem w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe potwierdziły również stosowanie mydła do prania w ginekologii. Regularne mycie mydłem normalizuje mikroflorę pochwy i pomaga pokonać drozd. Ten środek jest również odpowiedni do oczyszczenia kanału rodnego przed dostarczeniem, ale agresywny efekt w tym przypadku powoduje, że stosowanie mydła jest możliwe tylko wtedy, gdy nie ma bardziej miękkich środków.

Zastosowanie mydła do włosów wyraża się w fakcie, że ten produkt kosmetyczny nie zawiera siarczanów, parabenów i silikonów, a zatem szybko i skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że alkaliczna natura mydła sprawia, że ​​włosy stają się matowe i zmniejszają objętość. Aby fryzura miała atrakcyjny wygląd, działanie alkaliów powinno być neutralizowane kwasem. Wystarczy przepłukać nici po umyciu wodą zakwaszoną sokiem z cytryny lub octem.

mydło do prania

Potencjalne uszkodzenie mydła do prania

Mydło w pralni nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, o ile do produktu nie dostają się żadne dodatkowe składniki chemiczne. Producenci nowoczesnych mydeł często dodają do niego siarczany, aby zwiększyć pienienie lub chemiczne substancje zapachowe w celu przezwyciężenia niezbyt przyjemnego zapachu. Dlatego staraj się kupować tylko mydło, które nie zawiera takich dodatków.

Naturalne mydło może powodować alergie i skórę zapalenie skóry jest to jednak niezwykle rzadkie. W takim przypadku natychmiast dokładnie spłucz skórę zimną wodą i poddaj działaniu pantenolu.