Zdrowy stan zębów i dziąseł pozwala uzyskać nie tylko piękny uśmiech, który często staje się bodźcem dla ludzi do korzystania z dodatkowych środków do czyszczenia zębów, ale także w celu zapewnienia zdrowia całego ciała. Faktem jest, że bakterie gromadzące się na zębach i dziąsłach mogą zatruć całe ciało, aw niektórych przypadkach prowadzą do niebezpiecznych chorób zagrażających ludzkiemu życiu.

Irygator to urządzenie do szczotkowania zębów, które ludzie mogli zobaczyć więcej niż jeden raz w gabinecie dentystycznym. Jest to urządzenie podłączone do zbiornika wody, z którego ciśnienie cieczy znajduje się pod określonym ciśnieniem. Ciśnienie cienkiego strumienia i staje się głównym elementem czyszczącym tego urządzenia.


Rodzaje urządzeń i dysz do irygacji zębów

Irygator to dodatkowy środek czyszczący, który usuwa jedynie świeżą płytkę nazębną i resztki jedzenia. Irygator nie jest w stanie wyczyścić zaciemnionej starej patyny. W przeciwieństwie do szczoteczki do zębów, urządzenie to jest dostępne do czyszczenia mikro obszarów, w których często gromadzi się jedzenie - w obszarze dziąseł i przestrzeni międzyzębowej. Często nagromadzenie jedzenia w tych obszarach prowadzi do nieświeżego oddechu, a przez lata próchnicy i kamienia nazębnego.

W ten sposób irygator pozwala na codzienną profilaktykę:

Obecnie istnieją dwa rodzaje irygatorów:

 1. Stacjonarny - wyposażony w duży zbiornik na płyny, ma korpus, który mieści kilka dysz z ich mocowaniem, a także jednostkę główną. Stacjonarny irygator działa w sieci i nie jest przeznaczony do użytku na drodze; Jest przeznaczony dla wszystkich członków rodziny i ma kilka różnych przynęt, które są przeznaczone do indywidualnego użytku.
 2. Droga - ten irygator zasilany jest akumulatorem i jest wyposażony w mały zbiornik płynu. Jest wygodny podczas podróży i przydaje się osobom, które są zmuszone nieustannie się poruszać.

Każdy irygator posiada uchwyt, który pozwala dostosować ciśnienie wody. Jest to konieczne, aby wyregulować nacisk, aby uniknąć bolesnych wrażeń.

Irygator z różnymi dyszami przeznaczony do różnych obszarów jamy ustnej:

 1. Periodontal nozzle - ma wąską wygiętą końcówkę, przez którą przechodzi cienki strumień wody; Służy do czyszczenia kieszonki dziąsłowej - pogłębiania dziąseł, do których przymocowany jest ząb. Jedzenie często gromadzi się w tych obszarach, a jeśli nie jest oczyszczone, powstaje dobre środowisko do rozwoju bakterii. Dysza ta służy również do czyszczenia przestrzeni międzyzębowej.
 2. Dysza do czyszczenia języka - ma postać łyżki, ponieważ przy użyciu tej formy wygodnie jest zbierać płytkę nazębną. Z uchwytu łyżki jest otwór na wodę.

Jak myć zęby irygatorem?

Nawadnianie jest wygodnym sposobem dbania o zęby, ogólnie rzecz biorąc, czyszczenie zajmuje nie więcej niż 7 minut, czyli znacznie mniej niż wymagany czas korzystania ze szczoteczki do zębów.

Przyłączenie przyzębia stosuje się w następujący sposób:

 1. Jest on obniżany do głębokości kieszeni dziąsłowej pod kątem 45 stopni i służy ciśnieniu wody.
 2. Szorowanie tego obszaru jest leczone przez 10 sekund, po czym przechodzą do następnego obszaru - przestrzeni międzyzębowej.
 3. Pod dziąsłem należy szczególnie uważać, aby monitorować ciśnienie wody, ponieważ cienki strumień może uszkodzić tkankę, co doprowadzi do zapalenia dziąseł, bolesnych wrażeń i ostatecznie do choroby przyzębia.
irygator do zębów

Dysza do czyszczenia języka jest używana w następujący sposób:

 1. Opuścić dyszę w dół jak najdalej do podstawy języka i podać wodę.
 2. Za pomocą ruchów zgarniania usuń płytkę nazębną na języku. W sumie trzeba spędzić około 8 razy wzdłuż języka.

Kto potrzebuje myć zęby wodą za pomocą irygatora?

Zwłaszcza irygator jest wskazany do mycia protez i noszenia szelki .

Przeciwwskazania do stosowania irygatora:

 • wiek dzieci w wieku przedszkolnym;
 • ostre stadia choroby dziąseł.