Akupunktura to procedura znana bardziej jako "akupunktura". Jest to wschodnia metoda leczenia, polegająca na działaniu w specjalnych punktach rozmieszczonych w całym ciele i odpowiedzialnych za pracę wszystkich narządów. Do procedury akupunktury stosuje się specjalne igły. Wymagane punkty są wybierane w zależności od diagnozy. Efekt jest zauważalny po pierwszych procedurach.

Co robi akupunktura?

Eksperci twierdzą, że przy pomocy akupunktury można wyleczyć prawie wszystkie choroby. W takim przypadku, w celu wyzdrowienia, wystarczy przejść pełny kurs zdrowotny, bez marnowania drogich tabletek i zastrzyków.

Ta procedura jest oczywiście dość nieprzyjemna, ale bardzo skuteczna. Akupunktura jest pokazana w następujących przypadkach:

 1. Akupunktura jest najczęściej przepisywana w leczeniu nerwobólów. Ta procedura pozwala poradzić sobie nawet z najbardziej zaniedbanymi formami choroby. Akupunktura okazała się w leczeniu nerwicy i zapalenie nerwu twarzowego . Dzięki regularnym procedurom akupunktury możesz całkowicie pozbyć się tych złożonych i nieprzyjemnych chorób w ciągu kilku miesięcy.
 2. Jest zalecana terapia z częstymi bólami głowy i migrenami.
 3. Bardzo dobrze akupunktura radzi sobie z leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Ten rodzaj terapii jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Akupunktura może być nawet wyleczyć niepłodność .
 4. Akupunktura pomaga w przepuklinach kręgosłupa i innych problemach z układem mięśniowo-szkieletowym.
 5. Czasami akupunkturę przepisuje się na alergie.
 6. Akupunktura skutecznie łagodzi nagłe skoki ciśnienia.

Przeciwwskazania do akupunktury

Niektórzy uważają akupunkturę - metodę całkowicie nieszkodliwą. Ale, tak jak w przypadku każdej metody leczenia, akupunktura wraz ze wskazaniami ma przeciwwskazania:

Przeciwwskazania do akupunktury
 1. Nie zaleca się leczenia w ten sposób osobom z onkologią. Powstrzymaj się od procedury lepiej i tych, którzy są zaniepokojeni łagodnymi nowotworami.
 2. Przeciwwskazana akupunktura na infekcje i choroby psychiczne.
 3. Nie zaleca się stosowania procedury u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 4. Akupunktura może być szkodliwa, jeśli wystąpi silny ból nieznanego pochodzenia.
 5. Niemożliwe jest poddanie się akupunkturze osobom fizycznie i emocjonalnie.