jak owijać podręczniki Nowy rok szkolny - nowe wysiłki, a także dla dzieci i ich rodziców. Przyzwoicie wydane na opłaty dla szkoły, te ostatnie często denerwują się, gdy okazuje się, że kupują tylko nowe okładki książek a notebooki nie są przeznaczeniem, najczęściej po prostu nie pasują do rozmiaru. Następnie, przed matkami, pojawia się pytanie: jak i co owinąć podręczniki, aby zachowały swój wygląd i nie rozpadły się pod koniec pierwszego kwartału.

Dziś będziemy pamiętać nasze dzieciństwo, kiedy podręczniki były opakowane w tapetę, polietylen, stare gazety i wykorzystujemy naszą wiedzę na temat bardziej nowoczesnych materiałów.

Jak otoczyć podręczniki własnymi rękami?

Sklepy papiernicze oferują klientom szeroką gamę różnych rodzajów i rodzajów papieru. Ale możesz przejść w drugą stronę - okładka książki będzie pasować: brązowy papier z torebek spożywczych, stare mapy, tapety, gazety. Pytanie brzmi: co może owijać podręczniki znika sam. Teraz zajmiemy się schematem i zestawem narzędzi. Do pracy potrzebujemy: nożyczek, linijki, taśmy samoprzylepnej, narzędzia do gięcia papieru. Wszystko gotowe, zacznijmy:

 1. Przede wszystkim wycinamy prostokąt z papieru w zależności od wielkości książki (w pozycji rozłożonej) z dodatkami na górze i dole około 3-4 cm i około 7 cm po bokach.
 2. jak owijać podręczniki1
 3. Teraz połóż książkę na papierze i zanotuj miejsca przyszłych fałd, pozostawiając zapas około 0,5 cm.
 4. jak owijać podręczniki2
 5. Dalej wzdłuż zaznaczonych linii, zginamy papier do wewnątrz, zaczynając od górnej i dolnej fałdy.
 6. jak owijać podręczniki3jak owijać podręczniki4
 7. Napraw brzegi osłony za pomocą przezroczystej taśmy.
 8. jak owijać podręczniki5
 9. Teraz zawiniemy papier w książkę i na tej samej zasadzie zrobimy pierwszy boczny zakręt.
 10. jak owijać podręczniki6
 11. Włóż książkę do pokrywy w górnym zakręcie. Owiń go papierem i zaznacz miejsce ostatniego zgięcia.
 12. jak owijać podręczniki7jak owijać podręczniki8
 13. Wykonujemy ostatni zakręt zgodnie z zasadą poprzedniego.
 14. jak owijać podręczniki9
 15. Delikatnie włóż książkę do naszej nowej okładki i zrób dekorację.
 16. jak owijać podręczniki10jak owijać podręczniki 11jak owijać podręczniki12

Jak owinąć film podręcznika?

Doskonała alternatywa dla papieru może stanowić film. Co więcej, pod względem praktycznym, ten materiał jest bardziej akceptowalny w przypadku podręczników szkolnych. Jego główną zaletą jest odporność na wodę. Możliwe jest zawijanie podręczników jako żywności, a więc filmu topliwego, ostatnio popularność zyskała tak zwany film bagienny. Mocną i trwałą osłonę można wykonać ze zwykłego polietylenu za pomocą żelazka. Schemat pakowania podręcznika z filmem jest mniej więcej taki sam jak w przypadku pracy z papierem. Bardzo ostrożnie powinieneś zrobić z folią na gorąco - nie będzie tolerował błędów i niedokładności.

jak owijać podręczniki 13