Co zabrać ze sobą studenta na jesienne wakacje? Z pewnością coś ciekawego, pożytecznego i zabawnego! Wzięliśmy książki i gry wydawnictwa MYTH, które są idealne do wypoczynku w jesienne zimne wieczory. Opowieści o detektywie Pierre, opowieściach mechanicznych, grach rodzinnych i zagadkach - wybór należy do Ciebie!

Książki o detektywie Pierre

Dzieci lubią bawić się w kryminały, rozwiązywać zagadki, budować domysły i pokonywać zło. Książki o detektywie Pierre - z tej serii. Na każdej stronie znajdują się przypisane uwagi (aby znaleźć szczegóły wśród wielu małych obiektów) oraz logika (aby przejść przez labirynt).

W poszukiwaniu skradzionego labiryntu

W pierwszej książce 15 zakrętów, z których każdy - skomplikowany labirynt i osobne arcydzieło artystyczne. Na jednej stronie znajdziesz dziesiątki, setki przedmiotów! Ilustracje można oglądać bez końca. Szczegółowy rysunek, dobrze przemyślana kompozycja - zostało to zrobione przez japońskie studio IC4Design. Spójrz na turę: jak ciekawe i złożone zdjęcia!

2

Ścigaj się w Tower of Mazes

Druga część przygód detektywa Pierre'a jest logiczną kontynuacją pierwszego. Ci sami bohaterowie, te same wspaniałe ilustracje, jeszcze bardziej fascynujące labirynty. Teraz czytelnicy dodali odpowiedzialną misję: zniszczyć podstępny plan pana X, który chce zanurzyć miasto w ciemność i zrujnować Boże Narodzenie!

3

Naklejka

Szczególną miłością dla dzieci jest naklejka - książka z naklejkami. Oczywiście są tam miejsca pracy i labirynty - bez nigdzie! I 800 naklejek, dzięki którym możesz tworzyć własne historie, a nawet udekorować swoje rzeczy osobiste.

Detektyw Pierre miał ostatnio własny fanklub. Sklep internetowy "Labyrinth" wraz z wydawnictwem MIF uruchomił szkołę detektywa Pierre'a. Dzieci uczą się mądrości w pracy detektywistycznej i grają prawdziwych detektywów!

4

Opowieści mechaniczne

Autor zabawnych opowiadań sam Martin Sodomka wymyślił gatunek dla swoich dzieł. Mechaniczne (lub techniczne) opowieści - odpowiedź na pytanie: "Jak i z czego jest wykonana?" Trudno powiedzieć o urządzeniu, na przykład maszynie. Wyjaśnij, co sprzęgło, skrzynia biegów, amortyzator - jeszcze trudniejsze! Ale Sodomce udało się stworzyć nie tylko opowieści informacyjne, ale także zabawne dla dzieci! Rozumiem skomplikowane mechanizmy pomagające myszom Arnie, wróblowi Billowi i żabie Christianowi, bo to bajka!

Jak zamontować samochód

W pierwszej historii bohaterowie chcieli złożyć samochód! Oczywiście, mieli do czynienia z trudnościami, którymi zarządzali z humorem, przyjaźnią i zaradnością! Dziecko, po przeczytaniu tej opowieści, dowiaduje się, z czego składa się samochód i jakie lepsze zadania wykonać wspólnie.

5

Jak złożyć samolot

Ilustracje książek opracował autor Martin Sodomka. Ze swoich rysunków oddycha życzliwością i prostotą. Patrzysz na szkielet samolotu i wydaje się, że wcale nie jest to trudne!

6

Mali czytelnicy po przeczytaniu eksperymentu mechanicznych bajek i tworzą swoje arcydzieła.

7

Jak zmontować motocykl

Wydaje się, że po zbudowaniu samochodu i samolotu stworzenie motocykla powinno być łatwe! Tego tam nie było! Przyjaciele prawie się kłócili, ale wszystko się dobrze skończyło!

8

Jak zbudować dom

W tej części myszy Arnie postanowił poślubić przyjaciółkę Lucy. Nowa rodzina potrzebuje domu, a przyjaciele zaczynają działać! Oprócz budowy samego domu, będziesz musiał rozwiązać wiele problemów: zrób szacunki, przygotuj dokumenty, właściwie wypełnij fundament ... Generalnie, chociaż jest to bajka, ale bohaterowie zmagają się z prawdziwymi trudnościami!

Gry dla całej rodziny

W tej kolekcji znalazły się również gry, ponieważ są tak interesujące, jak książki! Możesz grać z całą rodziną.

Raz w ciemnym lesie

"Raz w ciemnym lesie" uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i ćwiczy mowę. Gra opiera się na technice opowiadania, czyli "opowiadaniu historii". Początek jest jeden: "Raz w ciemnym lesie ..." A potem, jak fantazja powie! I zdjęcia na puzzlach, które można złożyć w dowolnej kolejności.

Przy okazji, Halloween po prostu spada na wakacje. Ta gra jest świetna na ten dzień, aby dobrze się bawić w domu z rodziną!

9

Obrazy. Moja duża wystawa

Zestaw zawiera 54 karty i książeczkę. Najpierw musisz przeczytać książkę. Stąd dzieci uczą się około 48 artystów z różnych epok, ich obrazów, głównych kierunków malarstwa. Następnie możesz zdobyć karty i sprawdzić, kto słuchał i pamiętał. Warianty gier są różne: dla pamięci, dla szybkości, dla znajomości faktów. Karty przedstawiają reprodukcje słynnych obrazów, piktogramy określające styl, pytania napisane lub imię artysty. Po tej grze koniecznie zajrzyj do galerii zdjęć: dzieci będą już postrzegać sztukę w inny sposób!

10

Pomyśl

W serii pod tytułem "Think" znajdują się dwie kolekcje puzzli.

W pierwszej części koncentruje się na rozwoju uwagi, pamięci, myślenia przestrzennego i logiki. W zbiorze 560 zadań - od prostych po złożone. Na koniec są odpowiedzi na weryfikację. Projekt książki jest jasny, interesujący. Ilustracje inspirują rozwiązanie zagadek, a zrozumienie zadań pomoże dzieciom Plato i Sophie, które będą z dzieckiem w całej książce.

11

Druga część książki "Myśl" jest ukierunkowana na rozwój twórczego myślenia. Zawiera 150 puzzli: labirynty, zadania podobieństwa i różnicy, rysunek, logikę. Śmieszne zdjęcia, ciekawe zadania - wszystko to sprawi, że proces uczenia się będzie zabawą!

Urlop jesienny - okazja nie tylko do relaksu, ale także do poszerzenia zainteresowań dziecka. Te książki i gry umożliwią odpoczynek i odciągną uwagę od testów, kontroli i zadań domowych.