Niestety nawet najbardziej przyjaźni ludzie nie są odporni na chamstwa i chamstwa. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak kompetentnie i odpowiednio reagować na zniewagę.

Jak sprytnie reagować na zniewagę?

 1. Wielu jest zainteresowanych odpowiedzią na pytanie, jak zareagować genialnie i pomysłowo na zniewagę, i to jest poprawne, humor może rozwiązać sytuację konfliktową i uspokoić nieuprzejmość. To dlatego, że ludzie, którzy często zwracają się do obelg, nie robią tego z powodu braku wychowania, po prostu lubią to robić. Tacy ludzie cieszą się widząc gniew rozmówcy, dla nich radość z wydostania się z siebie. Dlatego jeśli wiesz, jak niedorzecznie jest reagować na obrażanie, zrób to, sprawca rzuci takie zachowanie w osłupienie. W końcu, jeśli śmiejesz się z jego ataków, to nadal nie chcesz się denerwować. Łotr zrozumie, że nie dostanie tego, czego chcesz, i zacznie szukać nowej ofiary.
 2. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę poziom tego, z którym się komunikujesz - niewykształcony, niegrzeczny człowiek nie zrozumie bardzo skomplikowanych fraz. Humor poniżej pasa i proste zdania - to wszystko. Ale intelektualista (lub wyobrażając sobie), taki sposób komunikacji będzie tylko nową okazją do zniewagi.
 3. Jak prawidłowo reagować na obrażanie? Spróbuj zrozumieć, dlaczego dana osoba to robi. Złe dni zdarzają się wszystkim, być może ostra uwaga jest spowodowana przez awarie w pracy. W tym przypadku wystarczy "zły dzień". Odpowiednia osoba potwierdzi to i przeprosi cię za surowość. Ale jeśli masz do czynienia z prawdziwym "trollem", to takie pytanie spowoduje z jego strony jeszcze większy strumień obelg.
 4. Ale bez względu na to, jak zdecydujesz się zareagować na zniewagę, zrób to grzecznie. Jeśli ktoś cię nieumyślnie obraża, pomoże ci rozbijać świat. A jeśli skonfrontujesz się z zawodowym chamem, wtedy twoja uprzejmość pokaże mu, że tutaj nie dostanie jedzenia dla siebie.

Co mogę powiedzieć na obrazę?

 1. Nie chcesz komunikować się z "trollem"? Nie rób tego, bądź cicho. I jego atak "Co ty mówisz, nie ma nic do powiedzenia?", Zawsze możesz odpowiedzieć. Powiedz mu na przykład, że możesz dużo powiedzieć, ale boisz się, że jego umysł nie będzie w stanie zrozumieć twojego zdania.
 2. Zrobiłeś niepochlebną uwagę na temat wyglądu? Powiedz mi, że spieszyli się do pracy i nie mieli czasu spojrzeć w lustro. A potem, spojrzawszy na rozmówcę spojrzeniem, z radością powie: "Och, rozumiem, nie lubisz też patrzeć w lustro".
 3. Czy mówisz, że nosisz tanie ubrania? Odpowiedz "bohaterowi", że na twojej figurze nawet łachmany będą wyglądać jak wieczorowa suknia.
 4. Czy bezpodstawnie wskazujesz na niekompetencję? Poproś o nauczenie wszystkiego i nie zapomnij zauważyć, że będzie to fenomenalna sprawa, ponieważ uczeń zna więcej nauczycieli.
 5. Czy Twoja praca jest krytykowana? Rzuć krytykę na szyję, ale nie dusić, ale pocałować, przytulić i podziękować. W odpowiedzi na zaskoczenie, powiedz, że jeśli nie spodoba mu się twoja praca, to wszyscy inni z pewnością będą zachwyceni.
 6. Na krytykę można odpowiedzieć w inny sposób. Zapytaj, czy bachor ma konkretne sugestie, jak naprawić pracę. Szynka prychnie i z podniesionym nosem odchodzi, uważając się za mistrza sytuacji. Odpowiednia osoba, nawet jeśli wypowiedział się ostro, spróbuje uzasadnić swój punkt widzenia, proponując opcje korekty.

Jak nauczyć się poprawnie reagować na obelgi?

Nie wszyscy wiemy, jak znaleźć właściwą odpowiedź w rozmowie z nieuprzejmym. W ten sposób, odchodząc od stresu, myślimy, w jaki sposób moglibyśmy teraz adekwatnie i pięknie reagować na zniewagę, ale moment jest już stracony. Co powinienem zrobić? Ucz się na błędach.

  że możesz odpowiedzieć na zniewagę
 1. Czy wiesz, że ludzie często używają wzorca fraz w swojej mowie? "Trolle" też to lubią. Dlatego, aby nie trafić w powietrze następnym razem, jak ryba na brzegu, należy wcześniej jechać. Sporządź listę najczęstszych podstaw i wymyśl na nie godne odpowiedzi.
 2. Często ludzie nie mogą reagować na chamstwa z powodu własnej nieśmiałości i niepewności. Pozbądź się tych cech, wytrenuj przed lustrem dumną postawę, a potem obaj omijają cię.

Powodzenia w kontaktach z nieuprzejmi ludzie i mniej zgorzkniałych ludzi w drodze!