W większości schorzeń górnych dróg oddechowych, szczególnie tych z kaszlem, stosuje się specjalne arkusze papieru zawierające proszek musztardowy. Ich działanie polega na miejscowym podrażnieniu i głębokim nagrzewaniu tkanek. Nie ma nic trudnego w procedurze, więc często zaleca się wykonywanie w domu na własną rękę pod pewnymi warunkami.

Czy nakładają one na siebie gorczycę w temperaturze?

Istnieje opinia, że ​​jeśli temperatura ciało jest nieznacznie podniesione, wtedy metoda leczenia, o której mowa, jest surowo zabroniona. Wynika to z wysokiego ryzyka zwiększenia procesu zapalnego i pogorszenia stanu zdrowia człowieka.

W rzeczywistości tynki musztardowe można umieszczać w temperaturze, pod warunkiem, że nie przekracza ona 38 stopni. W ramach tej wartości termoregulacja ma na celu niezależną walkę z układem odpornościowym za pomocą infekcji lub wirusa, a użycie opisanych urządzeń tylko wzmocni barierę ochronną organizmu.

Jak często można nakładać tynki musztardowe?

Maksymalny czas leczenia wynosi 4 dni (z rzędu). Należy pamiętać, że nakładanie plastrów musztardowych nie powinno być dłuższe niż 1 raz dziennie, ponieważ ich zbyt częste stosowanie często powoduje ciężkie reakcje alergiczne, podrażnienie, łuszczenie się i oparzenia.

Jeśli efekt terapeutyczny zostanie zauważony wcześniej, po 1-2 zabiegach można przerwać leczenie.

Jak nakładać tynki musztardowe?

Wykonanie opisanej procedury jest bardzo proste:

  1. Zanurz jeden liść proszkiem musztardowym w talerzu z wodą o temperaturze 40 do 45 stopni, trzymaj w pojemniku przez 20 sekund.
  2. jak nakładać tynki musztardowe 1
  3. Usuń żółtą kartkę i, nie naciskając jej, przymocuj ją w wybranym miejscu.
  4. jak nakładać tynki musztardowe 2
  5. Załóż bandaż na prześcieradło, grubą szmatkę, ręcznik i ogrzej się kocem.
  6. jak nakładać tynki musztardowe 3

Po odczuwaniu przez pacjenta pieczenia i wzrostu temperatury ciała w miejscu nałożenia musztardowego gipsu (po 3-5 minutach), środek należy usunąć z powierzchni skóry i oczyścić z pozostałości proszku ciepłą wodą.

Właściciele wrażliwej skóry powinni pocierać krem ​​nawilżający lub łagodzący po zastosowaniu leku.

Gdzie umieścić tynki musztardowe?

Główne lokalizacje arkuszy z musztardą:

  • klatka piersiowa i grzbiet (zapalenie oskrzeli, kaszel, zapalenie płuc, dławica piersiowa, zapalenie mięśnia sercowego);
  • stopa, łydka (przeziębienie, grypa);
  • szyja, szyja ( migreny nadciśnienie).

Aby złagodzić ból, zaleca się stosowanie tynków gorczycznych w miejscach lokalizacji nieprzyjemnych wrażeń.