Zapalenie zatok jest stanem zapalnym zatoki szczękowej nosa. Rozwój choroby może być wywołany różnymi czynnikami: anatomicznym zaburzeniem struktury nosa, wzrostem w nawach, osłabieniem odporność alergie itp. Oprócz tradycyjnego leczenia zapalenia zatok u dorosłych przy użyciu środków ludowej. Istnieją różne przepisy, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę możliwe alergie na składniki, dlatego należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Objawy zapalenia zatok u dorosłych i leczenie środków ludowej

Na początek o znakach wskazujących na obecność tej choroby. Przede wszystkim człowiek odczuwa ból w zatokach nosowych, a także sztywność. Objawy zapalenia zatok to ciężki kaszel, obecność ciepła i wydzielina z nosa.

Leczenie ludowych środków na zapalenie zatok:

  1. Możesz wykonać proste krople, które dają dobre wyniki: mieszaj w równych proporcjach przegotowaną wodę i miód. Stosuj krople cztery razy dziennie.
  2. Glinę apteczną należy ogrzać do odpowiedniej temperatury i uformować z niej dwie pastylki do ssania, które nakłada się w miejsce, w którym znajdują się zatoki szczękowe. Czas trwania procedury wynosi pół godziny. Już w piątym dniu leczenia zauważysz dobre wyniki.
  3. W leczeniu przewlekłego antritis środków ludowej, można użyć liścia laurowego. Weź 3-4 listki, włóż je na patelnię i przykryj wodą. Postaw pojemnik na małym ogniu i doprowadzaj zawartość do wrzenia. W gotowym wywarze zwilż szmatkę i umieść ją na czole i nosie, a następnie ogrzej od góry. Gdy serwetka się ochłodzi, zanurz ją ponownie w ciepłym bulionie. Powtórz procedurę, aż płyn ostygnie.
  4. Na drobnej tarce posiekaj mydło i cebulę, a następnie gotuj powstałą masę na małym ogniu przez pięć minut. Umieść dużo na kawałku filmu i umieść go na zatokach, i ogrzej go z góry. Czas trwania procedury wynosi 30 minut.
  5. Weź korzeń chrzanu i obrać na drobnej tarce, a następnie dodać sok z trzech cytryn. Lek należy zażyć w ciągu 20 minut. przed posiłkami za 0,5 łyżeczki. Leczenie trwa cztery tygodnie, a następnie przez 14 dni trzeba zrobić sobie przerwę i powtórzyć wszystko od początku.
  6. Jednym z najbardziej skutecznych środków ludowej w leczeniu przewlekłego zapalenia antracytu jest maść zrobiona z naturalnych składników. W garnku nałożyć 2 łyżeczki miodu i alkoholu, 2 łyżki. łyżki soku cebulowego, mleka i oleju roślinnego, a także umieścić trochę zmiażdżone mydło do prania. Umieścić w kąpieli wodnej, gotując na parze, aby uzyskać jednorodność mieszaniny. Ostudzić przygotowaną maść i włożyć ją do nozdrzy na 20 minut. Możesz użyć maści do sześciu razy dziennie.
  7. Aby poradzić sobie z chorobą, możesz użyć inhalacji. Weź mały pojemnik i doprowadzaj wodę do wrzenia, a następnie dodaj dużą łyżkę miodu. Zakryj głowę ręcznikiem i wdychaj, oddychając najpierw, a potem innymi nozdrzami. Zaleca się przeprowadzenie dziewięciu procedur.
  8. Dobre wyniki dają kropelki mentolu, które ułatwiają oddychanie i łagodzą obrzęk błony śluzowej. W każdym nozdrzu należy zaszczepić 2-3 krople olejku mentolowego, a także zaleca się nasmarowanie obszaru wokół nosa i czoła.
  9. Leczenie genyantritis środki do domu można zrobić za pomocą dzikich owoców kasztanowca. Moczyć je w wodzie przez kilka godzin, aby skórka była łatwo oddzielona. Z białym rdzeniem delikatnie usuń trochę wiórków z białego rdzenia i włóż go do nozdrzy. Leczenie powinno nastąpić w ciągu tygodnia.