Właściwa opieka stomatologiczna jest kluczem do ich zdrowia. Piękny uśmiech i zdrowe zęby to obowiązkowy atrybut współczesnej dziewczyny. Dlatego dzisiaj chcemy przedyskutować temat mycia zębów. I chociaż większość ludzi odpowiada na pytanie "Jak myć zęby?" Z pewnością: "Rano i wieczorem", nie oznacza to, że faktycznie wiedzą, jak to zrobić. Spójrzmy na najczęstsze sytuacje.

Jak myć zęby? Przypadek ogólny

To, że musisz myć zęby po każdym posiłku, najprawdopodobniej słyszałeś więcej niż raz z reklam. Ale reklamy - reklama, muszą sprzedać ci więcej makaronu, pędzli i gumy do żucia, nie myśląc o konsekwencjach. Dentyści zalecają również mycie zębów dwa razy dziennie. Rano, przed pierwszym posiłkiem, a wieczorem - przed snem. Są ludzie, którzy wolą myć zęby po śniadaniu. To nie jest poprawne, ponieważ w nocy wiele bakterii gromadzi się na zębach, a podczas żucia dostają się do przewodu pokarmowego z pokarmem, co może prowadzić do różnych chorób żołądkowo-jelitowych. Po jedzeniu lepiej przepłukać usta wodą. Guma do żucia jest używana tylko w ostateczności (ponownie ze względu na jej negatywny wpływ na przewód pokarmowy).

Przypomnienie, jak prawidłowo myć zęby:

  1. Myj zęby przez co najmniej 3 minuty.
  2. Podczas mycia zębów należy przesuwać szczotkę zarówno w pionie, jak iw poziomie, a także wykonywać okrężne ruchy.
  3. Z reguły zaczynają szczotkować zęby z górnych siekaczy, stopniowo przesuwając się do kłów, a dopiero potem do tylnych zębów. Następnie tę samą ścieżkę należy powtórzyć dla dolnej szczęki. Po oczyszczeniu zewnętrznej strony zębów przejdź do środka. Musi zwracać nie mniej uwagi niż na zewnątrz. A po wewnętrznej stronie umyj wierzchołki zębów.
  4. Po umyciu zębów, przystąp do mycia języka. Ta manipulacja odbywa się bez pasty za pomocą tylko jednej szczoteczki do zębów. Aby to zrobić, musisz usunąć tabliczkę z języka, jeśli jest dostępna. Nie należy czyścić korzenia języka, może to spowodować odruch wymiotny.
  5. Kończymy szczotkowanie zębów przez płukanie ust.

Jak myć zęby za pomocą szelek?

Częstotliwość czyszczenia zębów za pomocą aparatów ortodontycznych pozostaje taka sama, ale technika czyszczenia nieznacznie się różni. Podczas mycia zębów szczoteczkę do zębów należy umieścić pod kątem około 45 stopni w stosunku do zęba. W ten sposób można dobrze oczyścić ząb i doprowadzić szczecinę szczotki do kąta kontaktu zęba ze wspornikiem. Szczotkujemy ząb na wsporniku, a następnie na jego spodzie. Nie zapomnij o tylnej powierzchni zęba.

Jak myć zęby za pomocą elektrycznej szczotki?

Jeśli myjesz zęby szczoteczką elektryczną, sam nie musisz wykonywać ruchów czyszczących. Wszystko czego potrzebujesz to włączyć szczotkę i przymocować ją na przemian do każdego zęba. A sam pędzel zrobi wszystko, co potrzebne. Musisz tylko upewnić się, że pokrywa całą powierzchnię zęba.

Jak prawidłowo myć zęby za pomocą nici dentystycznych?

Szczotkuj zęby nicią po wieczornym szczotkowaniu zębów za pomocą pędzla i pasty. Aby to zrobić, będziesz potrzebował małego kawałka nici dentystycznej (około 50 cm). Как надо чистить зубы Zwinąć końce palców wskazujących, pociągnąć i wepchnąć nitkę w szczelinę między zębami. Następnie naciągnięcie nitki w tę iz powrotem czyści szczelinę, a następnie wystaje nić. Czyszczenie nicią dentystyczną jest konieczne tylko w tych miejscach, w których występuje przerwa między zębami. Jeśli nić nie wnika w nią, oznacza to, że nie trzeba jej czyścić.

Jak myć zęby za pomocą proszku do zębów?

Aby to zrobić, zwilż niewielką ilość proszku dentystycznego wodą, aby stała się jak gęsta papka. Następnie ten kleik nakłada się na szczoteczkę do zębów, a następnie postępuje jak przy szczotkowaniu zębów pastą. Po proszku do zębów, usta powinny być płukane z najwyższą ostrożnością.