Owoce dzikiej róży są nie tylko ozdobne, ale także lecznicze. Środki ludowe używają korzeni, liści i jagód, które są bogate w różne witaminy, makro- i mikroelementy i inne substancje. Spośród nich można przygotować napój leczniczy, który jest pijany, jak zwykła herbata.

Jak zrobić wywar z owoców róży?

Dla celów terapeutycznych najlepiej wybrać odmiany witamin, które zostały uzyskane przez selektory. Łatwo odróżnić go od działek, które wystają. W jagodach znajduje się wiele przydatnych substancji, ale jeśli takiej odmiany nie znaleziono, wówczas można użyć dowolnego innego, który ma również właściwości lecznicze. Zanim nauczysz się, jak przygotować rosół dzikiej róży, przyjrzyjmy się kilku punktom zbiorczym. Wybierz krzaki, które znajdują się z dala od dróg i zakładów przemysłowych. Zbieranie owoców jest ważne do pierwszych przymrozków.

Jak przygotować wywar ze świeżej dzikiej róży?

Aby uzyskać maksymalną korzyść, zaleca się stosowanie owoców w świeżej formie. Aby to zrobić, powinny zostać oszukane w czasie dojrzewania, a to tylko kilka tygodni. Istnieją różne opcje gotowania, więc rozważ jeden z nich, co oznacza wstępną ekstrakcję "witamin", które obawiają się wysokich temperatur. Bulion z dogrose, przepis który zostanie omówiony poniżej, zawiera maksymalną możliwą koncentrację składników odżywczych.

 1. Opłucz jagody, pokrój na połówki i usuń nasiona oraz włosy znajdujące się w środku.
 2. "Wnętrze" należy zagnieść widelcem i przenieść do pojemnika ze szkła lub termosu. Wlać wodę, której temperatura powinna wynosić 60 ° C. Obserwuj proporcję, która dla 1 łyżeczki lici pobiera 200 g płynu.
 3. Domagaj się 40 minut, a następnie odcedź używając gazy lub cienkiego sita.
 4. Teraz zajmiemy się przygotowaniem bulionu dzikiej róży z pozostałych owoców. Złóż je w rondelku i napełnij wodą, biorąc pod uwagę, że na 1 łyżeczkę powinno spaść 500 ml wody. Gotować przez 30 minut. Gdy wszystko jest w porządku, płyn można wymieszać.
 5. Pozostaje do drenażu i możesz pić. Jeśli chcesz, włóż trochę miodu do ciepłego napoju.
 6. Wiele osób interesuje się innym ważnym tematem - jak przechowywać rosół dzikiej róży. Przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego lub w lodówce, na okres nie dłuższy niż cztery dni.
bulion wrzośca jak gotować1

Jak przygotować bulion dzikiej róży z suchych owoców?

Możesz suszyć owoce na kilka sposobów i tradycyjnie robić to w piekarniku lub na ulicy, ale tylko w cieniu. Wysokie temperatury i bezpośrednie światło słoneczne negatywnie wpływają na ilość składników odżywczych. Możesz zaparzyć całe owoce, ale wtedy korzyści będą nieco mniejsze, niż gdyby zostały zmiażdżone. Ponadto warzenie całych jagód będzie wymagało dużo czasu, do 12 godzin, a najlepsze z nich to przepis na dziko rosnącą rosół z suszonych owoców, które zostały zmiażdżone.

 1. Owoce umyć, wysuszyć i zmielić za pomocą blendera lub młynka do kawy.
 2. Uzyskana mąka wlać wodę o temperaturze nie większej niż 60 stopni. Nalegać przez 50 min.
 3. Odcedzanie i odkładanie powinno być wypełnione wodą, biorąc pod uwagę proporcję, która na 1 łyżeczkę powinna wynosić 500 ml płynu. Gotuj wszystko przez pół godziny. Odcedź i wymieszaj dwa napoje.

Broth of dogrose - jak gotować bez termosu?

Aby przygotować napój leczniczy, możesz użyć zwykłych potraw, ale nie powinno to być metal. Wybierz pojemnik ze szkła, ceramiki lub emaliowanego naczynia. W takim przypadku można uniknąć niepożądanych reakcji chemicznych. Dla osób, które są zainteresowane tym, jak zrobić wywar z owoców róży bez użycia termosu, oferujemy następującą opcję:

 1. Zagotuj wodę, wyłącz ogień i wlej tam suszone jagody, biorąc pod uwagę, że 100 g powinno stanowić 1 litr płynu.
 2. Przykryj i zawiń ręcznikiem lub kocem. Pozostaw na 30 minut. nalegać. Potem wszystko zacieru w zacieru i nalegaj kolejne 2-3 godziny.
 3. Odcedź i włóż do lodówki. Ważne jest, aby wiedzieć, ile przechowywać bulionu z paczką, aby użyteczne substancje nie trwały dłużej niż cztery dni.

Jak przygotować bulion w termosie?

Aby uzyskać napój o maksymalnej koncentracji substancji, lepiej jest użyć termosu z szklaną bańką, ponieważ metalowe pojemniki mogą reagować. Bulion z dogrose w termosie jest przygotowany w prosty sposób i na początek należy wcześniej przepłukać jagody. Zasypiają w termosie, wlewają wrzącą wodę i nalegają co najmniej dwie godziny, a lepiej jest wyjść na noc. Aby zwiększyć zalety i smak, możesz dodać do przepisu miętę, tymianek, gałązkę oregano i imbir.

bulion wrzośca jak gotować2

Rosół z dogrose w multivark

Znakomitą alternatywą dla zwykłego termosu będzie popularny w ostatnich latach multivark, który po zamknięciu pokrywy tworzy hermetyczne warunki. Możesz użyć wszystkich rodzajów tej techniki, stosując różne programy. Najlepiej połączyć "gaszenie" i "ogrzewanie". Dla tych, którzy są zainteresowani przygotowaniem bulionu dzikiej róży, sugerujemy wybór następującego przepisu.

Składniki:

 • suszone owoce - 200 g;
 • woda - 2 l;
 • cukier - 1,5 filiżanki wielokrotnego użytku.

Przygotowanie:

 1. Ryż jagody w bieżącej wody i umieścić je w misce multivark. Zalej zimną wodą i posyp cukrem.
 2. Wymieszać i zamknąć pokrywkę. Przygotowanie wywaru bulionowego odbywa się w trybie "gaszenia" przez 40 minut.
 3. Następnie włącz "Ogrzewanie" na pół godziny i po sygnale naciśnij tyle samo czasu pod pokrywą.

Jak prawidłowo parzyć psa do leczenia?

Jagody są bogate w różne użyteczne substancje, co powoduje występowanie różnych właściwości. Napoje, przygotowane na ich bazie, mogą być stosowane jako środki moczopędne i moczopędne. Są przydatne w chorobach układu moczowo-płciowego i układu pokarmowego ze względu na właściwości przeciwzapalne i regenerujące. Pomóż jagodom wzmocnić odporność i radzić sobie z różnymi problemami zdrowotnymi. Wszystkie choroby można wyleczyć przez wywar z owoców dzikiej róży, ale tylko wtedy, gdy stosuje się je jako dodatkowy lek na terapię przepisaną przez lekarza.

Jak przygotować bulion z dogrose w zapaleniu trzustki?

Jagody mają szeroki zakres działań i dzięki takiej chorobie pomagają zmniejszyć ból i usunąć skurcze, złagodzić stany zapalne i obrzęk narządów wewnętrznych oraz usprawnić proces odnowy komórek trzustki. Pomagają zmniejszyć ilość złego cholesterolu i wzmocnić ściany naczyń krwionośnych. Bulion z dogrose w zapaleniu trzustki jest przygotowany po prostu.

Składniki:

 • suche jagody - 200 g;
 • gorąca woda - 1 litr.

Przygotowanie:

 1. Wymieszaj składniki i trzymaj w łaźni wodnej przez 15 minut.
 2. Przykryj i nalegaj, aż ostygnie.
 3. Przed użyciem rozcieńczyć bulion przegotowaną wodą, biorąc pod uwagę proporcję 1: 1. Pij go przed posiłkami na 1/4 ul.
bulion wrzośca jak gotować3

Jak przygotować bulion dla psiej róży z zapaleniem żołądka?

Leczenie chorób związanych z układem trawiennym, oznacza korektę odżywiania. Jako użyteczny napój można użyć wywar z rośliny, która ma ważne właściwości: poprawia metabolizm i aktywność przewodu pokarmowego. Pomaga przyspieszyć proces gojenia błony śluzowej. Korzystny bulion z dogrose z zapaleniem żołądka daje tylko z chorobą o niskiej kwasowości.

Składniki:

 • suche jagody - 4 łyżki. łyżki;
 • gorąca woda - 1 litr.

Przygotowanie:

 1. Pokrój jagody, połącz z wodą i gotuj przez 3 minuty.
 2. Nalegaj pod pokrywką przed ochłodzeniem. Napij się drinka zamiast herbaty.

Bulion z dogrose dla dna - jak gotować?

Recepty ludowe są doskonałą terapią uzupełniającą, która pomaga wzmocnić wynik z podstawowego leczenia. Bulion z dogrose z dna zajmuje pierwsze miejsce wśród takich środków zaradczych, a wszystko dzięki obecności dużej ilości witaminy C. Przy regularnym spożyciu poprawia się proces wydalania moczu. Zwróćmy się do przepisu, jak przygotować przydatny bulion z dogrose.

Składniki:

 • suche jagody - 1 łyżeczka;
 • gorąca woda - 200 g.

Przygotowanie:

 1. Wysusz suszone owoce w jakikolwiek sposób do stanu proszku.
 2. Wymieszaj wszystkie składniki i nalegaj na kilka godzin. Następnie odcedź i wypij 100 g 4-5 razy dziennie.
bulion wrzośca jak gotować4

Rosół z dzikiej róży do utraty wagi

Aby pozbyć się nadwagi, z wyjątkiem odpowiedniego odżywiania i treningu sportowego, można dodatkowo użyć środków ludowej. Napój poprawia procesy metaboliczne, poprawia działanie układu trawiennego i proces wytwarzania enzymów. Rosół z dogrose do uprawy cienkiej, którego przepis jest prosty, można go wykorzystać do rozładunku dni.

Składniki:

 • suche jagody - 16 szt .;
 • ciepła woda - 0,5 l.

Przygotowanie:

 1. Połącz składniki i pozostaw je do zaparzenia na noc.
 2. Pij napój w ciągu jednego dnia, bez dodawania cukru. Dawkowanie jest następujące: 200 g przez 15 min. przed jedzeniem.