jak sprawić, by mama była miła Częściej niż nie, dzieci okazują miłość do swoich rodziców na święta. Ale pamiętaj, że mama jest miła, jeśli okazujesz jej uczucia bez powodu. W artykule przyjrzymy się kilku prostym sposobom, jak mile zaskoczyć mamę.

 1. Komplementy. Jak wiecie, słowa mogą dotknąć głębi duszy, zwłaszcza gdy mówią je ukochane dzieci. To jest najprostszy sposób, aby mama była przyjemna. Co mogę powiedzieć mojej mamie, aby doznała najjaśniejszych uczuć? Chwalcie ją za pyszny obiad, prane ubranie, czystość w mieszkaniu. Powiedz jej, że jest najlepszą mamą na świecie, lubisz sposób, w jaki się ubiera, kochasz jej uśmiech i głos, lubisz spędzać z nią czas, kochasz, kiedy czyta ci książkę, że jest dla ciebie prawdziwym przyjacielem itd. .
 2. Uwaga. Na pewno wiesz, jaki rodzaj czekolady, ciastek lub słodyczy preferuje twoja mama. Tak, bez żadnego powodu, kup jej ulubioną ucztę. Mama doceni nie tylko zakup - tym bardziej będzie zadowolona z Twojej uwagi.
 3. Niespodzianka. Wszyscy, nawet dorośli, uwielbiają miłe niespodzianki. W typowy dzień nie musisz podawać drogiego prezentu - na urodziny prezentujesz perfumy, biżuterię, sprzęt gospodarstwa domowego swojej mamie. Daj swojej matce pocztówkę, kwiatek, spinkę do włosów, zakładkę, małą statuetkę, filiżankę itp. Najważniejszą niespodzianką jest efekt zaskoczenia. Jeśli podarujesz dowolny bibelot w typowy dzień, zostaw go w kuchni, w łazience lub w torebce matki - to będzie prawdziwa niespodzianka!
 4. Dzisiaj są podpisane karty na sprzedaż. Lepiej jednak kup kartę sieciową i sam wykonuj napis. Wyrażaj swoje uczucia w piśmie i notatkach, wieszając je w różnych miejscach w mieszkaniu.

  Rzućmy okiem na to, jak napisać miłe słowa dla mamy.

  W Internecie można znaleźć ogromną liczbę wierszy i życzeń dla rodziców. Ale lepiej, jeśli napiszesz od siebie kilka słów wdzięczności i pamiętasz konkretne działania swojej matki. Na przykład: "Mamo, dziękuję bardzo za wczorajszy spacer. Spędziłem z tobą niezapomniany dzień "" Mamo, jak dobrze, że masz mnie. Doceniam to, co mi pomogłeś ... ". Jeśli jesteś winny, a konflikt już rozwiązany, możesz wyrazić uczucia za pomocą tych słów: "Mamo, moja droga. Dziękuję za twoją miłość do mnie, że wybaczasz moje wybryki. Nie chcę cię więcej denerwować. "

  Oferujemy proste przykłady, ponieważ w takich zwykłych, ale szczerych słowach ukryte są prawdziwe uczucia. Nie zapomnij również o komplementach, ponieważ możesz napisać na pocztówce jedną frazę pod adres bliskiej osoby, która Ci się spodoba. Możesz również napisać: "Miłego dnia, mamusiu!". Lub wiadomość w stylu: "Mamo, nie mogę się doczekać wieczoru, który wspólnie spędzimy!".

 5. Czyny. Miłość przejawia się w naszych działaniach. Wyczyść mieszkanie lub przynajmniej w swoim pokoju, umyj naczynia, wyprasuj pranie. Możesz zrobić obiad, a jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zrób herbatę z kanapkami - ona to doceni. I, oczywiście, próbuj się uczyć - dobre oceny nie mogą zadowolić twoich rodziców.
 6. Wsparcie Zwróć uwagę na nastrój bliskich osób. Jeśli twoja mama jest czymś zdenerwowana, może podejdziesz do niej, przytulisz ją i zapewni ją o swojej miłości. Tak mały akt będzie dla niej znaczącym wsparciem.

Jak inaczej mogę sprawić, by moja matka była szczęśliwa? Bądź kreatywny. Każde dziecko może kupić prezent. Ale mama będzie bardziej przyjemna, jeśli zrobisz coś własnymi rękami. Niech to będzie proste podróbki, ale z serca.

Prezent dla mamy, wykonany własnymi rękami

 1. Przygotuj bransoletkę lub naszyjnik dla swojej matki.
 2. Szyć na serwetce pod wazonem, okładka lub zakładkę do książki.
 3. Narysuj coś, na przykład portret lub wspólne wakacje na morzu. Możesz zbierać rysunki swoich dzieci i złożyć je w jednej książce.
 4. Bądź mistrzem klucz łańcucha na przykład z glinki polimerowej.
 5. Zrób swój własny bukiet kwiatów lub jesiennych liści.
 6. Zbieraj udostępnione zdjęcia i twórz oddzielny album. To dobrze, jeśli wybierzesz nazwę dla każdego zdjęcia, wyrażając swoje uczucia.
 7. Napisz wiersz jak miło zaskoczyć mamę a jeśli trudne - opowieść o matce lub wspólnym odpoczynku.
 8. Utwórz pocztówkę własnymi rękami, możesz na niej przykleić żywe lub papierowe kwiaty.
 9. Make rzemiosło z plasteliny lub origami.
 10. Szyć torbę na zakupy, poduszkę lub ozdobić gotowy produkt.
 11. Zrób pudełko, możesz ozdobić papierowym kwiatkiem, tapetą lub zdjęciami gotowego pudełka.

Więc przyjrzeliśmy się, jak łatwo jest zrobić mamusię tak po prostu. Radujcie się częściej swoimi rodzicami, a oni będą naprawdę szczęśliwi!