Szezlong - wygodne meble do otwartych tarasy , weranda lub ogród. Robienie takich rzeczy własnymi rękami wcale nie jest trudne. Wystarczy mieć elementarne umiejętności stolarskie i być w stanie władać narzędziami. Spędź 2-3 godziny wolnego czasu i udekoruj swoje podwórko piękną, wygodną i oryginalną kanapą fotelową, wykonaną z drewna własnymi rękami.

Lekcja mistrzowska "Jak zrobić krzesło z drewna"

Przebieg pracy wygląda następująco:

 1. Będziesz potrzebował wkrętów samogwintujących do drewna (lepiej jest użyć antykorozyjnych oznaczonych "do użytku na zewnątrz"), młotka, młotka, wiertarki, śrubokręta i elektrycznej szlifierki. Jeśli chodzi o drewno, można użyć zarówno świeżych listew drewnianych, jak i desek z używanych palet. Zaletą tych ostatnich będzie ich taniość. Deski z wgłębieniami, pozostałe po przycięciu standardowej palety, zostaną użyte do wykonania ramy krzesła, a reszta zostanie użyta do siedzenia, oparcia i podłokietników.
 2. Jak zrobić szezlong z drewna własnymi rękami 1
 3. Aby stworzyć ramę szezlongu z drewna własnymi rękami, przydatne będą poniższe rysunki. Dwie deski z rowkami są wycinane tak, aby ich długość wynosiła 95 cm. Następnie, u góry iu dołu każdej deski, cięcie powinno być wykonane pod kątem 20 °, przy czym dolny wycinek jest wykonany w odległości 3,2 cm od krawędzi.
 4. Jak zrobić szezlong wykonany z drewna własnymi rękami 2
 5. Następnie poprzeczna belka poprzeczna bez rowków przykręconych do ramy. Wymiary siedzenia szezlongu wykonanego z drewna, wykonanego ręcznie z palety, są następujące. Każda poprzeczka ma długość 61 cm, pomiędzy którymi trzeba zostawić niewielką przestrzeń nie większą niż 2 cm, siedzisko ma około 50 cm długości.
 6. Jak zrobić krzesło z drzewa własnymi rękami 3
 7. Jeśli chodzi o oparcie, jego wymiary będą nieco inne. Długość deski powinna wynosić 91,5 cm, a cięcia powinny być takie same, wykonane pod kątem 10 ° i bez żadnych wcięć. Długość oparcia wynosi 61 cm, a długość każdej poprzeczki 56 cm, a odległość między nimi nie powinna przekraczać 2 cm.
 8. Jak zrobić szezlong z drewna własnymi rękami 4
 9. Odmierz od przodu fotela wypoczynkowego 52,7 cm W tym miejscu rama oparcia i siedzenie będą krzyżować się. Używając 4 śrub samogwintujących, przymocuj te dwie części szezlongu do siebie.
 10. Jak zrobić szezlong z drewna własnymi rękami 5
 11. Teraz musisz wykonać dwa rekwizyty o długości 51 cm, na nich zrobić ślady na wysokości 33,5 cm od dołu. Przykręć te podpórki do przedniej części siedzenia. Do każdego potrzebujesz 3 śrub.
 12. Jak zrobić leżak wykonany z drewna własnymi rękami 6
 13. Podobnie wykonujemy podłokietniki z desek bez rowków. Każdy podłokietnik ma długość 84 cm, należy go ułożyć pod kątem prostym i przykręcić z obu stron do wspornika i ramy oparcia.
 14. Jak zrobić leżak wykonany z drewna własnymi rękami 7
 15. Następnie przeszukaj wszystkie leżaki i zaokrąglij ostre rogi. Nie zapomnij chodzić na przedniej krawędzi siedzenia.
 16. Jak zrobić szezlong z drewna - zrób to sam 8
 17. Tak będzie wyglądać gotowy produkt, jeśli zastosujesz się do instrukcji. Chociaż bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie możesz zrobić dokładnie takiego leżaka z drzewa własnymi rękami - nadal będzie to wyjątkowe. Każdy produkt jest oryginalny i niepowtarzalny, a to ogromna zaleta mebli domowych.
 18. Jak zrobić szezlong z drewna, zrób to sam 9