Ognisko an anst an an anstst an anst anstst an anstst an anstst an anstst an an anst 00st an an an an an an an an an an an an Pomaga gotować i rozgrzewać turystów. Zasadniczo, aby rozpalić z nimi ogień, biorą zapałki, rzadziej są lżejsze, ale może się zdarzyć, że ani jeden, ani drugi nie są pod ręką. W tym przypadku pomóż metodom ludowym, jak rozpalić ogień w lesie bez zapałek. Lepiej jest zapoznać się z nimi z góry, a nawet ćwiczyć przed wyjazdem.

Jak rozpalić ogień bez zapałek i zapalniczek?

Można to zrobić na kilka sposobów, ale wszystkie opierają się na fakcie, że trzeba najpierw uzyskać iskrę, a następnie, używając naturalnych palnych lub łatwopalnych materiałów, aby wydobyć z niej prawdziwy płomień.

Bez względu na to, jak zamierzasz rozpalić ogień, musisz najpierw zebrać suchą trawę, mech, trociny, kora, liście, igły lub wziąć szmatkę lub wacik. Wszystko to nazywa się hubką - materiał, który bardzo łatwo się rozpala.

An anst an an anst 00 an anst an anst 00st an an an an an an an an an an an an an an anstst 00 an anst an anststst 00 an

Ta metoda jest najbardziej pracochłonna. Polega ona na tym, że konieczne jest wzięcie kija (wiertła) i płyty, w której wykonuje się małe zagłębienie. Wkładamy do niego kij, zaciskając go między dłońmi i zaczynamy go przekręcać, aż tablica zacznie się tlić. Pod tym miejscem należy umieścić hubkę, która, jeśli dostanie się do niej węgiel, zapali się.

Jak zrobić krzemień ognia?

Wszyscy wiedzą, że krzemień, kiedy uderzy się w żelazo, wytwarza iskrę. Dlatego, aby otrzymać ogień, należy postawić hubkę (najlepiej do tego celu użyć szmatki lub mchu) i zacząć wyrzepywać iskrę z pobliskiego kamienia. Mając krzemień i metalowy przedmiot (krzesło lub nóż) na wędrówce, możesz nawet rozpalić ogień nawet w deszczową pogodę.

An an an an an an an an anles an an anstststststles an anstststst 00 an an anst an an an an an an an an an an an an an an

Metoda polega na użyciu szkła, aby skupić światło w jednej wiązce i skierować promień słońca tak, aby padał dokładnie w sterta. Les an anstst an anststststles an anst 00 anst anst 00 anst anstststst an an anst 00st an anst anstststst an an Jako soczewka możesz również użyć kawałka lodu lub napełnionego wodą balonu.

An anst an anst an anst an anst an anst 00 an anst anst an anst an anst 00 an anst anstststst an anst an anst 00 an

Należą do nich:

  • tarcie akumulatora (strona, w której znajdują się styki) wokół tkaniny wełnianej, w wyniku czego materiał się zapali, po czym należy pozwolić wybuchowi ognia i umieścić go na suchych gałązkach;
  • jak zrobić ogień w lesie bez zapałek
  • Pocieranie dna puszki z czekoladą lub pastą do zębów, po czym odbije światło słoneczne jak lustro. Pozostaje skupić się i wysłać promień do hubki.

Po uzyskaniu iskry, aby twoje wysiłki nie poszły na marne, powinieneś postępować zgodnie z podstawowymi zaleceniami, jak rozpalić ogień:

  • aby ukryć swoją lokalizację przed opadami atmosferycznymi i wiatrem;
  • najpierw rzuć cienkie, suche gałązki, a następnie połóż grubsze;
  • zacznij używać dmuchawy tylko wtedy, gdy rozpali się dobry płomień.

Dzięki tym umiejętnościom nie będziesz się bał żadnych problemów w kampanii.