Szanghaj jest jednym z największych miast w Chinach, przewyższającym nawet stolicę Pekin i największe miasto na świecie pod względem liczby ludności. Szanghaj to miasto kontrastów, bo bohaterka mówi do znanego filmu. Na ulicach Szanghaju nie można znaleźć jedynych atrakcji, których farby nie mieszają się na ulicach tego miasta, tworząc niesamowicie jasny, kolorowy obraz, z którego nie można oderwać wzroku.

Możemy mówić o zabytkach Szanghaju na zawsze, ponieważ tyle jest ukrytych na jego ulicach. Ale rozważ najciekawsze miejsca w tym mieście.

Więc co można zobaczyć w Szanghaju?

Świątynia Jadeitowego Buddy w Szanghaju

Świątynia buddyjska, założona w 1882 roku. Najbardziej imponujące są dwa jadeitowe posągi Buddy siedzące i leżące. Siedząc Budda na wysokości sięga prawie dwóch metrów, co jest znacznie mniejsze. Posągi zostały przetransportowane do świątyni drogą morską z Birmy. Znajduje się tam również duży marmurowy posąg leżącego Buddy, który został ofiarowany świątyni przez wierzącego z Singapuru.

Szanghaj zabytki1

Szanghaj: Ogród radości

Ogród Yu-Yuan, który w tłumaczeniu oznacza Ogród Radości, zaczął być budowany w 1559 roku, a został ukończony dopiero w 1709 roku. Całkowita powierzchnia ogrodu wynosi około 4 hektarów. Cichy i spokojny ogród, niczym oaza na pustyni tętniącego życiem miasta, którego cisza dociera do tych zmęczonych hałasem. Nic dziwnego, że ten ogród nazywa się Ogrodem Radości, ponieważ jego spokój i piękno nie pozostawi nikogo obojętnym i da każdemu odrobinę szczęścia.

Szanghaj atrakcje2

Wieża w Szanghaju

Wysokość Wieży Szanghajskiej wynosi 632 m. Zajmuje ona trzecie miejsce wśród najwyższych budynków na świecie, a wśród budynków w Chinach jest najwyższa. Można z całą pewnością stwierdzić, że wkrótce wieża zmieni nieco swoją pozycję, oddając laury do budowanych budynków, ale jak dotąd stoi zdecydowanie na swoim trzecim miejscu, uderzając oszałamiającą wysokością.

Szanghaj sights3

Shanghai City Tower Project

Wieża o wysokości ponad kilometra będzie budowana w Szanghaju przez 15 lat. Jest to wyjątkowy budynek, podobny do tego na świecie. W wieży miasto będzie mogło żyć 100 tysięcy osób. Wieża jest w stanie wytrzymać pożary, huragany i inne klęski żywiołowe. To naprawdę niesamowity projekt małego miasta zamkniętego w wieży.

Szanghaj sights4

Szanghaj: Pearl of the East Tower

Wieża jest piątą najwyższą na świecie, a druga w Azji. W wieży mieści się restauracja (na wysokości 267 m), parkiet taneczny, bar i karaoke (na wysokości 271 m), a także platforma widokowa (na wysokości 350 m). Przede wszystkim wieża zachwyca swoim wyglądem, sferami zwieńczonymi na różnych wysokościach.

Szanghaj sights5

Świątynia Konfucjusza w Szanghaju

Jest to jedyna świątynia w Szanghaju poświęcona Konfucjuszowi. Został zbudowany na podobieństwo świątyń w Pekinie i Qufu, ale gorszy od nich pod względem wielkości. Świątynia została założona w 1294 roku. W świątyni odbywają się różne festiwale o nazwie Konfucjusz. Jest również znany z tego, że na jego terytorium istnieje ogromny rynek książek, jeden z największych w Szanghaju.

Szanghaj sights6

Szanghaj: Ogród Botaniczny

Wielkość parku jest po prostu niesamowita - rozciąga się na obszarze 82 hektarów. Na terenie Szanghajskiego Parku Botanicznego, czego nie widać? Kompozycje kwiatowe, bambusowe zarośla, szklarnia z roślinami tropików i pustyń, różne kwiaty i dużo drzew. Możesz chodzić po parku przez prawie całą wieczność, wdychając aromaty i podziwiając rozświetloną naturę.

Szanghaj sights7

Szanghaj katedry

W 1928 r. Ortodoksyjni wierzący zaczęli zbierać pieniądze na świątynię z inicjatywy arcybiskupa Szanghaju Szymona. Budowa katedry rozpoczęła się w 1933 r., A ukończono ją w 1937 r. Katedra została nazwana na cześć ikony Matki Bożej "Pokój dla grzeszników". Teraz katedra jest zamknięta dla kultu, ale zawsze możesz cieszyć się jej piękną architekturą.

Atrakcje w Szanghaju8

Szanghaj - miasto, w którym zakochujesz się od pierwszego wejrzenia. Zatapia się w sercu i duszy, pozostawiając jego nieusuwalny, jasny, jak jego ulicę, ślad. Wszystko, co musisz odwiedzić, to paszport i wiza do Chin .