Wyhaftowanie listu krzyżykiem nie będzie wymagało dużego doświadczenia i umiejętności. Aby rozpocząć, musisz zrobić proste rzeczy: uzyskać płótno, nici nici, igły, obręcze. Zdecyduj się na podstawową ideę haftu, która będzie:

 • haft krzyżykowy;
 • wiadomość, gratulacje, prezent;
 • piękne inicjały na przedmiotach osobistych;
 • dane dla dziecka itp.

Listy można haftować krzyżem, satynowym ściegiem i ściegiem przypominającym szypułę. Jeśli litery są duże i wzorzyste, szew najczęściej jest używany z krzyżem. W takim szwie, dwa ściegi biegną po przekątnej przez kwadraty płótna i przecinają się w środku, tworząc krzyż. W przypadku efektu trójwymiarowych liter, do haftowania najczęściej stosuje się nie jeden, ale dwa lub trzy bliskie odcienie nici.

Aby wyhaftować rosyjski alfabet krzyżem, będziesz potrzebował czasu. Używaj wielkich liter, pięknych, rzeźbionych, w kilku odcieniach.

Jak wyhaftować alfabet krzyżem?

 1. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz: płótno, nici dentystyczne, igłę, obręcz, nożyczki.
 2. Wybierz wzór haftu. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie haftowano, teraz jest wiele okazji do nauki. Spójrz na wzory do haftowania w czasopismach do haftu, na wyspecjalizowane fora internetowe lub do znajomych - istnieje wiele schematów dla każdego gustu i różnej złożoności. Możesz zacząć od prostych przykładów, duże litery są łatwiejsze do haftowania.
 3. alfabet chart1wykres alfabetu 2
  wykres alfabetu
 4. Dla wygody możesz narysować kontur ołówkiem w kwadraty. Tak więc wygodniej będzie zliczać komórki i orientować się we wzorcu przy zmianie koloru nici.
 5. Jak wyhaftować litery X
 6. Weź wątek pierwszego koloru i zacznij haftować krzyże. Oblicz długość rzędu. Najpierw możesz zrobić ściegi po przekątnej w jednym kierunku, a następnie wrócić, wykonując drugi ukośny krzyż i przejść do nowego rzędu.
 7. Jak wyhaftować litery za pomocą krzyżyka 3
 8. Jeśli w twoim schemacie jest kilka kolorów, możesz natychmiast zmienić wątek. Aby wszystko działało szybciej, musisz policzyć krzyże i najpierw haftować wszystko, co możliwe, jednym kolorem, a następnie zmienić je na inny. Najważniejsze, żeby nie popełnić błędu w obliczeniach.
 9. Jak wyhaftować litery za pomocą krzyżyka4
 10. Nadal twórz ściegi po ściegu wzdłuż konturu twoich liter. Praca jest żmudna, ale rezultat powinien ci się podobać.
 11. Jak wyhaftować litery za pomocą sztyletu5
 12. Litera po literze, możesz haftować alfabet, inicjały krzyżykiem, słowem, jakąś wiadomością. Wszystko zależy od twojej wyobraźni!
 13. Jak wyhaftować litery sztyletem6

Po zakończeniu haftowania można go umieścić w specjalnie wybranej ramie. Taka praca będzie przyjemnym prezentem lub ozdobą domu. Wypróbuj, stwórz i na pewno odniesiesz sukces!