Zamrażarka to doskonała opcja dla tych, którzy potrzebują uzyskać znaczną ilość mrożone mięso , warzywa lub owoce. Ale tylko wysokiej jakości urządzenie działa dobrze i przez długi czas. Dlatego dla potencjalnych nabywców urządzenia powiemy Ci, jak wybrać zamrażarkę na podstawie jej parametrów.

Najważniejsze funkcje

Klasa energetyczna. Zastanawiasz się, jak wybrać dobry. zamrażarka do domu , zwróć uwagę, ile energii zużywa lodówka, to znaczy klasa oszczędzania energii. Istnieją cztery klasy - "A", "B", "C" i "D". Pierwsze dwa są uważane za najbardziej skuteczne w tym sensie.

Klasa zamrażania odzwierciedla minimalną temperaturę, jaką zamrażarka może utworzyć i utrzymać. Ten parametr jest oznaczony gwiazdkami: * oznacza minimalną temperaturę -6 ⁰ C; ** oznacza - 12 ⁰С, *** - to jest -12 ⁰С; **** oznacza -18 ⁰C.

Objętość jest cechą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze zamrażarki do domu. Ogólnie rzecz biorąc, takie urządzenia wytwarzają od 100 do 500 litrów. Przy okazji, dla przeciętnej rodziny zamrażarki o objętości 200-300 litrów wystarczy.

Typ i rozmiar. Współcześni producenci oferują zamrażarki w pionie i poziomie (lari). Te ostatnie są najczęściej używane w przedsiębiorstwach komercyjnych i mają standardową wysokość 85 cm Cóż, lepiej zatrzymać wybór zamrażarki do użytku domowego na urządzeniu pionowym. Zwykle jego szerokość i głębokość wynoszą 50-60 cm, a wysokość waha się od 80 do 180 cm.

Zdolność zamrażania charakteryzuje ilość żywności, którą zamrażarka może zamrozić na dzień. Istnieją jednostki o wydajności zamrażania od 5 do 25 kg.

Wybierając zamrażarkę, należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje - "super zamrażanie", klasa klimatyczna, blokada przed dziećmi, "automatyczne zabezpieczenie na zimno", sygnał otwarcia drzwi itp.