Jak często możesz podawać Espumizan noworodkowi Główną przyczyną bezsennych nocy u noworodków jest kolka, która najczęściej objawia się bliżej nocy, choć może się zdarzyć o innej porze dnia. Prowokuje to ich niedojrzałość układu pokarmowego dziecka, gdy wciąż nie ma wystarczającej ilości enzymów, aby w pełni strawić pokarm, a to prowadzi do tworzenia i gromadzenia się gazów w jelicie.

Nadmierne tworzenie się gazów powoduje ostry ból spastyczny w jamie brzusznej, a następnie dziecko gorączkowo krzyczy i naciska na nogi. Kolki nie można mylić z innymi problemami u noworodka. Potrafi płakać kilka godzin z rzędu, a on uspokaja się tylko wtedy, gdy jest w stanie pozbyć się szkodliwego gazu.

Jak często podawać lek?

W przypadku, gdy nie wiesz, ile razy dziennie możesz podać Espumizan noworodkowi, powinieneś dokładnie przestudiować instrukcje dołączone do butelki wraz z zawieszeniem. Stwierdza, że ​​należy zapewnić dziecku remedium przed każdym karmieniem, jeśli to konieczne.

Kiedy w tej chwili, aby lek nie działał, nie będzie nic strasznego, jeśli po posiłku upuścisz kropelki. Dzieci bardzo dotknięte kolka Espumizan powinien być podawany w nocy, aby mógł dobrze odpocząć. Lek nie wywołuje negatywnych reakcji lub uzależnienia i jest całkowicie bezpieczny dla małych dzieci, począwszy od urodzenia.

Ile kropli dać?

Instrukcje opisują dawkowanie Espumizanu dla wszystkich grup wiekowych, w tym noworodków. Niemowlętom do jednego roku podaje się 25 kropli lub 1 ml zawiesiny, która jest zawarta w szklanej butelce z wygodnym plastikowym zakraplaczem. Lekarstwa nie trzeba rozcieńczać w żaden sposób dla niemowląt karmionych piersią, a sztuczni lekarze wlewają tę dawkę do butelki z mieszaniną przy każdym karmieniu.

Jak długo możesz podawać lekarstwa?

Obawiając się wywołania kumulatywnego efektu, matki chcą wiedzieć, ile dni nowonarodzone dziecko może otrzymać Espumizan. Okazuje się, że pediatrzy zalecają przyjmowanie tego leku tak długo, jak wymaga tego organizm dziecka.

Ile razy możesz podać Espumizan noworodkowi Teoretycznie kolka zabrakło u dzieci w wieku 3-4 miesięcy iw tym czasie Espumizan powinien zawsze znajdować się w apteczce pierwszej pomocy. Im dziecko staje się starsze, tym rzadziej potrzebuje lekarstwa, a matka, zauważając te zmiany, tęskni za lekiem raz.

Teraz wiesz, jak często Espumizan może być podawany noworodkowi i nie możesz już martwić się o jego negatywny wpływ na organizm. Po prostu go tam nie ma, ponieważ simetikon, który jest częścią składnika aktywnego, nie kumuluje się, nie dostaje się do krwiobiegu, ale działa tylko w jelicie, rozpuszczając pęcherzyki powietrza, które powodują płacz dziecka.