Jedno z najbardziej mistycznych miejsc w Kolumbia jest uważany za opuszczony hotel del Salto (El Hotel del Salto), położony niedaleko Bogota w mieście San Antonio del Tequendama. To był elegancki hotel, który kilka lat po pompatycznym otwarciu, został zamknięty na zawsze.
Гостиница Сальто

Jedno z najbardziej mistycznych miejsc w Kolumbia jest uważany za opuszczony hotel del Salto (El Hotel del Salto), położony niedaleko Bogota w mieście San Antonio del Tequendama. To był elegancki hotel, który kilka lat po pompatycznym otwarciu, został zamknięty na zawsze. Przez długi czas budynek był pokryty krzakami i mchem, a dziś przypomina strzał z horroru.

Tło historyczne

W 1920 r. Miejscowy architekt o nazwisku Carl Arturo Tapia rozpoczął budowę willi na zlecenie prezydenta Marco Fidela Suareza. Wybrał miejsce na malowniczym miejscu. Z jednej strony był klif, az drugiej - wodospad Tekendama, którego nazwa tłumaczy się z języka indyjskiego jako "otwarte drzwi". Aborygeni wierzyli, że istnieją duchy, które pomagają przenieść się do innego świata.

Struktura została zbudowana w 1923 roku w stylu gotyckim i przypominała zamek francuski. W tym samym czasie oficjalne otwarcie nastąpiło za 5 lat. W 1950 r. Budynek został przekształcony w 6-piętrowy hotel (4 naziemne i 2 podziemne). Gabriel Largacha był zaangażowany w prace projektowe.

Водопад

Dlaczego hotel Salto w Kolumbii został porzucony?

W połowie XX wieku hotel Stało się bardzo popularne, bogaci Kolumbijczycy i turyści osiedlili się w nim. Goście zostali przyciągnięci do królewskich apartamentów i lokalnej kuchni z wykwintnym menu. Lubili podziwiać okoliczną faunę natura i 137-metrowy wodospad.

W 1970 r. Znacznie zmniejszył się ruch turystów. Istnieją 2 wersje tego, dlaczego tak się stało:

  1. Odwiedzający zaczęli ginąć w rezydencji. Położyli ręce na komnatach lub skoczyli z dachu na klif. Hotel Salto w Kolumbii stał się legendą i zaczął przyciągać miłośników mistycyzmu. Miejscowi mieszkańcy twierdzą, że często słyszą tu głosy i widzą duchy, które są samobójczymi duszami.
  2. Wodospad Tekendam zaczął biec nisko, ponieważ rzeki zasilające go były silnie zanieczyszczone odpadami przemysłowymi, a ponadto wywoływały okropny zapach. Z biegiem czasu z potężnego strumienia pozostała niewielka strużka.
  3. W 1990 r. Zamknięty na zawsze hotel del Salto zaczął przyciągać turystów nie tylko z całej Kolumbii, ale z całego świata, nie tylko jako hotel, ale jako rodzaj ciekawe miejsce .
Помещения, поросшие травой

Hotel Salto w Kolumbii dziś

W posiadłości przez długi czas nikt nie mieszkał, więc przerastał dzikie rośliny i częściowo się zawalił. Obecnie istnieje Muzeum Różnorodności Biologicznej i Kultury Tequendama Falls (Casa Museo del Salto del Tequendama). Został otwarty po całkowitej renowacji, a ekolodzy wspólnie z lokalnymi władzami przeprowadzili prace nad oczyszczeniem rzeki i jej dopływów.

Za naprawę i naprawę terytorium wydano 410 tys. USD Znacząca pomoc finansowa została udzielona przez fundusz Unii Europejskiej. Po zakończeniu prac budynek otrzymał status dziedzictwa kulturowego kraju. W muzeum otwarto kilka wystaw:

  • Cavernas, Ecosistemas del Mundo Subterráneo - mówi o różnorodnych gatunkach biologicznych żyjących w podziemnych ekosystemach;
  • La anatomía del cuerpo humano de Francesco Antommarchi - tutaj można zobaczyć anatomiczne rysunki stworzone przez lekarza François Antomarchi;
  • Un día en el Desierto de la Tatacoa - przedstawia zwiedzającym różnorodność biologiczną pustyni Tataqoa.
Музейная экспозиция

Funkcje wizyty

Jeśli chcesz zanurzyć się w przeszłość, zobaczyć duchy lub współczesne wystawy, a następnie przyjść do muzeum każdego dnia od 07:00 do 17:00. Cena biletu wstępu wynosi około 3 USD. Turyści mogą swobodnie poruszać się po całym dworku, a fotografowanie w hotelu jest zabronione.

Jak się tam dostać?

Hotel del Salto znajduje się 40 km od stolicy Kolumbii - Bogota . Możesz dostać się tutaj na takich autostradach jak Av. Boyacá, Cra 68 i Av. Cdad. de Quito.