Pokrzywka - Jest to reakcja alergiczna ciała, która objawia się nagłym pojawieniem się na skórze (czasem na błonach śluzowych) wysypki - różowo-czerwone płaskie pęcherze. W tym przypadku reakcji zapalnej towarzyszy silne świąd.

U źródeł tej choroby mogą leżeć przyczyny wewnętrzne: obecność ognisk infekcji organizmu (najeźdźców robaków, próchnica, choroby wątroby itp.), Zaburzenia metaboliczne i zaburzenia hormonalne. Przyczyną może być również działanie czynników zewnętrznych: różnych alergenów (pokarmy, środki lecznicze, domowe, pyłki itp.), Promieniowania słonecznego, czynników termicznych (wiatr, mróz), sytuacji stresowych itp.

Formy pokrzywki

Pokrzywka może występować w dwóch postaciach: ostrej i przewlekłej. Co do zasady, ostra pokrzywka występuje w odpowiedzi na ekspozycję na alergen, a jej objawy nie są obserwowane przez długi czas - od kilku godzin do kilku dni. Najczęściej wysypkę obserwuje się na rękach, nogach, klatce piersiowej, pośladkach, ale może pojawić się na dowolnej części ciała.

Przewlekła pokrzywka w większości przypadków jest związana z chorobami układu trawiennego. Manifestacje tej postaci pokrzywki obserwuje się przez długi czas, w niektórych przypadkach, postępując i powodując obrzęk naczynioruchowy ("pokrzywkę gigantyczną"), lub występują okresowo. Oprócz swędzenia, pojawieniu się wysypki może towarzyszyć gorączka, nudności, ból głowy.

Jak wyleczyć ule?

A teraz zobaczmy, jak należy traktować ule u dorosłych, które metody medycyny tradycyjnej i alternatywnej są najbardziej skuteczne w walce z tą przypadłością.

Ostra pokrzywka

Leczenie ostrej pokrzywki zwykle nie jest trudne. Przede wszystkim należy zidentyfikować alergen i wykluczyć kontakt z nim. Jeśli wystąpienie choroby wiąże się z alergenami pokarmowymi, konieczne staje się przestrzeganie specjalnej diety. Prowadzi się również terapię medyczną z doustnym podawaniem leków przeciwhistaminowych. Obecnie preferowane są leki trzeciej generacji: Telfast, Erius, Zyrtec itp. Aby zmniejszyć przepuszczalność naczyń krwionośnych i zwiększyć napięcie naczyń włosowatych, preparaty wapniowe są przepisywane tym lekom.

Aby wyeliminować świąd i pozbyć się wysypki tak szybko, jak to możliwe podczas leczenia pokrzywka stosować maści, płyny i kremy zawierające kortykosteroidy. Tutaj również pożądane jest stosowanie najnowszej generacji leków, które nie zawierają fluoru i chloru: lokoydu, advantanu, elokomu itp. Leki o działaniu zewnętrznym mają działanie przeciwświądowe, przeciwzapalne i zwężające naczynia krwionośne. W celu złagodzenia objawów możliwe jest również stosowanie miejscowych preparatów z mentolem, anestezją.

W uli spowodowanych przez alergeny pokarmowe lub lekowe, wskazane jest stosowanie środków przeczyszczających i moczopędnych w celu szybkiego usunięcia tych substancji z organizmu.

Przewlekła pokrzywka

Leczenie przewlekłej pokrzywki w stanie ostrym jest podobne do leczenia ostrej pokrzywki, jednak zwiększa się czas trwania leczenia. Ponadto w tym przypadku konieczne jest dokładniejsze badanie, w tym szereg laboratoryjnych i sprzętowych metod diagnostycznych służących do identyfikacji podstawowej choroby. Przeprowadza się sanację ognisk infekcji, w niektórych przypadkach zalecana jest plazmafereza - procedura usuwania toksycznych substancji z krwi.

W ciężkich objawach pokrzywki, kiedy wysypka i obrzęk rozprzestrzeniają się na duże obszary ciała i przechwytują błony śluzowe, przedstawiono działania ratunkowe - wstrzyknięcie zastrzyku w aktywne sterydy i adrenalinę.

Tradycyjne metody leczenia pokrzywki

W przypadkach, w których nie można skonsultować się z lekarzem, tradycyjne metody leczenia pokrzywki Możesz spróbować leczyć pokrzywkę środków ludowej:

  • W celu usunięcia obrzęku należy pocierać obszary pokryte wysypką kawałkiem lodu;
  • ukoić świąd , pomoże balsamowi miętowego proszku dentystycznego zmieszanego na pół z sodą oczyszczoną i rozcieńczonego ciepłą wodą do stanu przypominającego kleik;
  • w celu usunięcia toksycznych substancji z organizmu zaleca się świeżo wyciśnięty sok z selera - na łyżeczkę trzy razy dziennie przez godzinę przed posiłkiem.