Sam ból głowy jest nieprzyjemny, a wraz z temperaturą może być prawdziwą torturą dla kogoś. Z reguły objawom tym towarzyszy osłabienie i ogólne złe samopoczucie. Aby szybko powrócić do normalnego, zdrowego życia i zatrzymać atak, musisz zrozumieć, dlaczego zazwyczaj się pojawia.

Co powoduje silny ból głowy i gorączkę?

Na pewno jesteś pewien, że te dwa objawy mogą pojawić się razem z przeziębieniem. Ale tak nie jest. Czynniki, które powodują zarówno hipertermię, jak i ból głowy, faktycznie istnieją znacznie bardziej.

Nadciśnienie

U niektórych pacjentów ból głowy i temperatura występują na tle nadciśnienia. Często objawy zaczynają przeszkadzać rano. Oznacza to, że osoba budzi się już ze słabym zdrowiem. W takich przypadkach nagły początek wymiotów wywołanych przez wysokie ciśnienie krwi .

Mech

Czasami wskazuje na ból głowy i temperaturę 37 termouroza . Ta dolegliwość jest związana z zaburzeniem pracy ośrodka odpowiedzialnego za normalną termoregulację w ciele. Ten stan może utrzymywać się do dwóch tygodni. Na szczęście ta choroba jest niezwykle rzadka.

Leptospiroza

Ból głowy i gorączka mogą również wskazywać na leptospirozę, chorobę zakaźną przypominającą gorączkę w wyglądzie. Bolesne odczucia są charakteryzowane jako bardzo silne, a temperatura skacze do 39 stopni i więcej.

ból głowy i temperatura 37

Co miesiąc

Cierpi na bóle głowy i gorączkę osobnej kategorii dziewcząt podczas menstruacji. W strefie ryzyka są głównie te kobiety, które mają miesiączkę, są dość bolesne.

Myogeloz

Inna możliwa przyczyna bólu głowy i temperatury 38. Choroba rozwija się z powodu tworzenia się pieczęci w mięśniach szyi. Przyczyna problemu - z naruszeniem krążenia krwi.