Suszarka do włosów (suszarka do włosów, suszarka do włosów) to suszarka do włosów z szczotką do włosów, która łączy w sobie funkcje standardowej suszarki do włosów i szczotkowania. Zwykle to urządzenie jest dostarczane wraz z kilkoma wymiennymi dyszami do gorącej stylizacji.

Korzystanie z suszarki do włosów

Suszarka jest używana w następujących przypadkach:

 • prostowanie i rozkładanie kręconych włosów;
 • tworzenie małych loków lub dużych fal;
 • dając objętość.

Odpowiednio, dysze są różne dla każdego rodzaju instalacji - pod względem kształtu, średnicy itp. Rozważ główne typy dysz:

 1. Okrągła szczotka o dużej średnicy - do tworzenia dużych loków. Zęby plastikowej dyszy są odpowiednie do wyraźnego oddzielenia pasm, a naturalne szczotki z włosia są idealne do nadawania połysku włosom.
 2. Pędzel z zębami wsuwanymi do środka - dla długich włosów owiniętych wokół grzebienia i zdezorientowanych.
 3. Dyfuzor - okrągła dysza z "palcami" dla dodatkowej objętości. Nadaje się do włosów krótkich i średniej długości.
 4. Dysza w kształcie półokrągłej szczotki - do wyciągania włosów i nadawania jej podstawowej objętości.
 5. Dysza-żelazko do prostowania kręconych włosów.

Jak wybrać suszarkę do włosów do stylizacji włosów?

Spróbujmy dowiedzieć się, która suszarka do włosów będzie najlepsza dla Ciebie, spełni wszystkie wymagania.

 1. Urządzenie powinno być łatwe w użyciu. Konieczne jest, aby przed zakupem trzymać suszarkę w rękach, ocenić, jak wygodne będzie jej stylizowanie.
 2. Ważne jest, aby nie był zbyt ciężki, ponieważ tworząc fryzurę będziesz musiał długo trzymać rękę. Musisz upewnić się, że przyciski trybu są dogodnie zlokalizowane, a dysze są szybko i łatwo wyjmowane. Kolejnym ważnym punktem jest długość sznurka.
 3. Upewnij się, że jest to wystarczające do wygodnego użycia.
 4. Ważnym kryterium przy wyborze - moc suszarka do włosów. Jeśli moc przekracza 600 watów, takie suszarki do włosów mogą być również skutecznie wykorzystywane do suszenia włosów, a nie tylko do stylizacji włosów.
 5. Wybierając, należy zwrócić uwagę na tryb temperatury suszarki do włosów. Czas ogrzewania nie powinien przekraczać 2 minut. Optymalna temperatura do układania włosów wynosi 60 ° C, wyższa temperatura może zranić włosy. Do poprawienia fryzury wymagany jest tryb dostarczania zimnego powietrza.
 6. Suszarka do włosów powinna mieć dokładnie te dysze, które są odpowiednie dla twoich włosów. Urządzenia mogą mieć od dwóch do sześciu dysz, ale są też szczotki do włosów z pojedynczą nieusuwalną dyszą.

Ostatnio produkuje się dysze do suszenia włosów grzebienie z powłoką ceramiczną, a nie metal. Umożliwia to równomierne rozprowadzanie ciepła nad dyszą i zmniejsza negatywny wpływ na strukturę włosów w wyniku przegrzania. szczotka do włosów z dyszami Dodatkowym plusem do powłoki ceramicznej jest łatwy poślizg pasm.

Teraz dostępne są bardzo wygodne obrotowe grzebienie do włosów - suszarki do włosów z grzebieniem obrotowym. W takim przypadku dysze mogą się obracać w dwóch kierunkach, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces instalacji.

Niektóre grzebienie mają dodatkową funkcję jonizacji. Jest przeznaczony do usuwania elektryczności statycznej z włosów ze zwiększoną elektryzacją włosów.

W celu bezpiecznego użytkowania należy zwrócić uwagę na obecność izolowanej termicznie końcówki. Jest to bardzo ważne dla łatwego układania.