Perm już dawno przestała być ulubioną fryzurą starszych kobiet. Współcześni mistrzowie nauczyli się kręcić loki tak sprytnie, że nawet młode dziewczyny zaczęły uciekać się do pomocy chemii. Podczas rejestrowania się w zabiegu bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że po trwałej ondulacji wymagana jest szczególna troska o włosy. Kilka prostych zasad i wskazówek pomoże utrzymać loki dłużej, jednocześnie wywołując uraz loki.

Osobliwości pielęgnacji włosów po chemicznym goleniu

Bezpośrednio po chemii nie można umyć głowy. Co więcej, niektórzy eksperci nie zalecają nawet czesania w ciągu dwóch do trzech dni po perm. Faktem jest, że przez kilka dni kompozycja stosowana do włosów nadal działa. Przemyć przedwcześnie, możesz zepsuć włosy.

Po uformowaniu fryzury bardzo ważne jest, aby traktować ją ostrożnie. W związku z tym, że włosy już doświadczają stresu, dlatego dokonując chemii, lepiej nie używać żelazek, lokówek, silnych lakierów utrwalających i innych środków uszkadzających osłabione włosy.

Między innymi pielęgnacja włosów po perm obejmuje regularne stylizacje. Ulepsz ich grzebieniem z rzadkimi zębami, używając lokówki i suszarka do włosów. W tym samym czasie suche loki z gorącym powietrzem są niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest tryb suszenia ciepłym lub zimnym powietrzem.

Korzystniej na strukturę włosa wpływają balsamy po perm chemiczny oparte na ciekłych białkach. Obecnie narzędzia te można znaleźć w prawie wszystkich markach.

Przy słonecznej pogodzie bardzo pożądane jest zakrycie włosów czapkami, czapkami i kapeluszami.

Niektórzy eksperci zalecają odświeżenie tonizujących włosów, które stały się matowe po zawijaniu.

Pielęgnacja włosów po curlingu metodami ludowymi

Balsam po-Perm Wiele sekretów, które promują odbudowę włosów po chemii i tradycyjnej medycynie, wie:

  1. Bardzo skuteczna maska ​​miodu z koniakiem. Wymieszaj te składniki w łyżeczce. Dodaj łyżkę do maski oliwa z oliwek i żółtko jaja. Otrzymaną mieszaninę nanosi się na włosy na około trzy godziny i owija folią, a następnie zmywa.
  2. Dobry balsam na włosy po perm uzyskano z żółtka, łyżkę soku z cytryny, aloesu i wódki. Przez pół godziny mieszaninę nakłada się na korzenie włosów i płucze.
  3. Po chemii można przywrócić włosy i drożdże olejem rycynowym.