Przede wszystkim w nawilżaczach potrzeba oczywiście suchej skóry. W rzeczywistości takie narzędzie nie zaszkodzi każdej kobiecie, ponieważ skóra twarzy może wyschnąć z różnych powodów. Kupowanie nawilżającego kremu do twarzy nie jest konieczne - gotowanie go w domu nie jest trudne. Większość istniejących przepisów wymaga użycia dostępnych składników, które w każdej chwili mogą być w hostess pod ręką.

Funkcje przygotowania nawilżającego kremu do twarzy w domu

Jak pokazuje praktyka, domowe kremy nie są gorszej jakości, a pod wieloma względami nawet przewyższają profesjonalne środki kosmetyczne. Jedyną wadą jest kruchość. Kremy przygotowane własnymi rękami są przechowywane nie dłużej niż pięć-siedem dni. Dlatego najlepiej przygotować małe porcje mieszanek nawilżających.

Przygotowując nawilżający krem ​​do twarzy w domu, należy przestrzegać jednej prostej zasady. Przede wszystkim roztopione są substancje stałe (podstawą kosmetyki domowej są zazwyczaj oleje lub woski stałe) i dopiero po dodaniu płynnych składników. Jeśli to konieczne, wszystkie mogą być zmieszane w tym samym czasie, ale nadal pożądane jest mieszanie składników stopniowo.

Najlepsze receptury na nawilżające kremy do twarzy

Istnieje wiele różnych przepisów. Najlepsi z nich podzielą się z tobą:

  1. Jeden z najprostszych, ale skutecznych kremów - z aloesem i dowolnym olejem roślinnym. Wymieszaj składniki w takich samych proporcjach i, jeśli trzeba, dodaj kilka kropli olejku eterycznego.
  2. Przepis na nawilżający krem ​​do twarzy
  3. Godnym pochwały jest krem ​​nawilżający do twarzy z ogórkiem. Aby to zrobić, trzeba posiekać lub zetrzeć kilka małych warzyw i wymieszać je z alkoholem w proporcji 1: 2. Po dwóch-trzech tygodniach na powierzchni pojawił się olej do pieczenia, który można zmieszać z ulubionym kremem odżywczym lub posmarować nim skórę.
  4. Doskonały krem ​​przygotowany jest z lanoliny, oliwy z oliwek, boraksu, wosk pszczeli i gliceryna.
  5. Bardzo łagodny krem ​​nawilżający do suchej skóry przygotowuje się z truskawek i płatków owsianych.
  6. Dobrym remedium jest olej jojoba, woda różana, wosk pszczeli i olej rozmarynowy .
  7. Nawilżający krem ​​na noc do twarzy można przygotować przez zmieszanie łyżki ziemniaczanej skrobi, miodu lipowego, gliceryny i wody różanej. Produkt bardzo szybko wchłania się w skórę i zaczyna działać.