Szampony, maski, balsamy, lakiery utrwalające i musy - wydaje się, że wszystkie warunki, dzięki którym włosy wyglądają świetnie, a stylizacja jest utrzymywana przez długi czas, są spełnione. Ale nie, końcówki są podzielone, nie ma kwestii zdrowego połysku, a ogromne straty po następnym myciu głowy przynoszą smutne myśli, że wkrótce będziesz musiał kupić perukę. W tym przypadku nadszedł czas, aby zwrócić uwagę grzebień do włosów ponieważ, co dziwne, ale to ona może być winowajcą tego, co się dzieje.

Dlatego dzisiaj porozmawiamy o szczotkach do włosów, rozważymy istniejące typy i cele, dla których są używane.

Rodzaje grzebieni szczotek do włosów

 1. Masaż Jest to zwykła szczotka z gumową podstawą i plastikowymi (rzadziej metalowymi) zębami z kroplami w kształcie kropli na końcach. Łagodzi włosy o dowolnej długości i poprawia krążenie krwi, co ma korzystny wpływ na wygląd włosów.
 2. szczotka do włosów1szczotka do włosów2szczotka do włosów3
 3. Szczotka do włosów z naturalnym włosiem . Jest to rodzaj pędzla do masażu, grzebieniowego, masującego i nadającego włosom blasku. Wybierając produkt, należy zwrócić uwagę na jakość i naturalność włosia. Powinien być umiarkowanie sprężysty, aby nie uszkodzić ani nie splątać loków, ale jednocześnie wystarczająco mocno, aby wytrzymać nałożony ładunek. Do tej pory najlepsze szczotki do włosów są uważane za naturalne włosie wieprzowe.
 4. szczotka do włosów4szczotka do włosów5szczotka do włosów6
 5. Okrągła szczoteczka do układania włosów . Używane przez profesjonalistów do tworzenia loków, dawania objętości i wyrównywania włosów. Okrągłe pędzle do układania włosów różnią się średnicą i materiałem, z którego wykonane są szczeciny (naturalne, nylonowe, plastikowe).
 6. szczotka do włosów7szczotka do włosów8szczotka do włosów9
 7. Szczotka grzebieniowa do czesania włosów . Jest niezastąpiony, gdy konieczne jest dodanie brakującej objętości do korzeni włosów.
 8. szczotka do włosów10szczotka do włosów11szczotka do włosów12
 9. Drewniana szczotka do włosów . Unravels mokre, zmatowione po myciu szamponem, pasma, wygładzające łuski. Ponadto drzewo ma korzystny wpływ na skórę głowy: zęby dębowe mają działanie antystatyczne, jałowiec - łagodzą i łagodzą stres, brzoza - poprawiają krążenie krwi. Głównym wymogiem dla drewnianych szczotek jest brak mikropęknięć i zadziorów.
 10. szczotka do włosów13szczotka do włosów14szczotka do włosów 15
 11. "Szkieletowa" szczotka z tworzywa sztucznego . Jest szeroko stosowany do suszenia włosów: rzadkie zęby delikatnie rozkładają włosy, a specjalne otwory w podstawie nie zapobiegają cyrkulacji ciepłego powietrza.
 12. szczotka do włosów16szczotka do włosów17szczotka do włosów 18