Istnieje wiele hybrydowych odmian winogron, które są dobrze znane wśród profesjonalistów i amatorów. Należą do nich Azalia, forma winogron, uzyskana poprzez przekroczenie Rozkoszy Czerwonej z mieszanką pyłków z odmian Nadieżdy Askay i Tayfi Zrównoważonego.

Winogrona azalskie - opis odmiany

Ten winogron należy do stołu odmiany . Roślina charakteryzuje się wczesnym dojrzewaniem: jej sezon wegetacyjny trwa nieco ponad 100 dni. Krzewy mają średnią wysokość, a skupienia zlokalizowane na krótkiej łodydze są raczej duże i średniej wielkości. Każda jagoda ważąca 10-14 g ma mięsisty i soczysty miąższ. Kształt jagody jest zbliżony do owalnego, kolor jest różowy, a skóra, prawie niezauważalna po zjedzeniu, jest bardzo cienka.

Cechą tej odmiany jest zwiększona podatność na transport. Dzięki niej Azalia jest często uprawiana na sprzedaż. Odmiana jest odporna na następujące choroby: szara rot, mączniak, oidium. Należy zauważyć, i mrozoodporność winogron, które mogą wytrzymać zimno do -25 ° C.

Cechy uprawy winogron "Azalia"

Ci, którzy już z powodzeniem uprawiają "Azalię" na swoich poletkach, zauważają, że bardzo łatwo jest dbać o te winogrona. Sadzonki korzenią się dobrze, krzew winny dojrzewa w odpowiednim czasie. System korzeniowy jest uformowany silnie, ale zależy od rodzaju gleby, na której rośnie.

Winogrona, które uprawia się zgodnie z zasadami inżynierii rolniczej, zaczynają owocować przez 2-3 lata po posadzeniu. Zapylanie również nie stanowi problemu, ponieważ kwiaty w winogronach Azalia są biseksualne.

Eksperci zalecają przycięcie winorośli do 6-8 pąków, aby uzyskać lepsze owocowanie, aby nie powodować nadmiernego obciążenia buszu (należy pamiętać, że maksymalna liczba to 30-35 pąków).

Jakość odmiany winorośli z selera syberyjskiego "Azalia" wyraźnie wzrasta w kulturze szczepionej. W tym przypadku, ponieważ stado lepiej wykorzystuje wysokie odmiany.