Olej winogronowy otrzymywany z pestek winogron ma przydatny skład biochemiczny i masę unikalnych właściwości. Od czasów starożytnych jest cennym produktem leczniczym, spożywczym i kosmetycznym. Popularnymi producentami tego oleju są Włochy, Francja, Argentyna i Hiszpania - kraje, w których uprawa winorośli i produkcja wina były rozwijane i ulepszane przez wiele stuleci. Olejek eteryczny z winogron otrzymuje się na dwa sposoby - przez ekstrakcję na gorąco lub ekstrakcję na zimno.

Zastosowanie oleju winogronowego

Do tej pory olej winogronowy jest najczęściej stosowany w kosmetologii domowej. Bogaty w taniny olej ten jest często używany do wzbogacania już przygotowanych domowych produktów kosmetycznych z witaminami.

Jest również często używany w:

  • gotowanie;
  • przemysł farmaceutyczny;
  • wytwarzanie mydeł;
  • produkcja margaryn,
  • produkcja farb i lakierów oraz smarów.

Korzyści płynące z oleju z winogron są bezdyskusyjne, a także mają pikantny delikatny smak i lekki orzechowy aromat, dlatego używa się go do przygotowania kulinarnych arcydzieł: różnych fondue, ekstraktów olejowych z czosnku i pikantnej zieleni, marynat z drobiu, mięsa i ryb.

Olej winogronowy jest dietetycznym produktem i nadaje się do odchudzania, co pozwala na jego wykorzystanie do produkcji domowych majonezów i innych sosów do sałatek lub sosów.

Olej winogronowy do twarzy, włosów i ciała

Duża ilość (do 70%) wielonienasyconego kwasu linolowego omega-6 przyczynia się do tego, że olej winogronowy ma najważniejsze właściwości kosmetyczne. Korzystanie z oleju z winogron na twarz jest korzystne, ponieważ pomaga utrzymać optymalną wilgotność skóry i stymuluje proces regeneracji całej skóry osoby.

Maseczki z oleju winogronowego zwalczają uszkodzenia struktury komórkowej i są doskonałym narzędziem do przedwczesnego starzenia się skóry i procesów zapalnych.

Olejek do masażu winogron z jednonienasyconym kwasem oleinowym omega-9:

  • ma działanie immunostymulujące i przeciwzapalne;
  • pomaga normalizować metabolizm lipidów;
  • pomaga poprawić pracę naczyń krwionośnych i serca;
  • zapobiega otyłości.

Kosmetyczny olej winogronowy jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, poprawia cerę, nieznacznie ją wybiela, a nawet działa gojąco na rany.

Olej z pestek winogron jest bardzo wygodny w użyciu, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego lub lepkiego uczucia, jednocześnie doskonale zmiękczając i nawilżając skórę, a także chroniąc ją przed wysychaniem lub łuszczeniem. Olej winogronowy jest doskonałym naturalnym środkiem przeciwdziałającym pojawianiu się plam starczych.

Czasami, w wyniku częstego stosowania szamponów, równowaga lipidowa skóry głowy może być zaburzona. olej do odchudzania winogron Stosując olej z winogron do włosów, przywrócisz równowagę, ukoi skórę i ochronisz ją przed stanem zapalnym i podrażnieniem.

Warunki i warunki przechowywania

Olej winogronowy może być używany przez każdego, kto nie doświadcza indywidualnej nietolerancji tego produktu, zwłaszcza, że ​​może być przechowywany w temperaturze pokojowej przez około 12 miesięcy. Jeśli zdecydujesz się użyć go do wytwarzania domowych maseczek na twarz lub włosy, do robienia olejku do masażu, okładów, kąpieli lub balsamów, pozostały olej najlepiej będzie umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu lub w lodówce.