Wszyscy od dawna przyzwyczajeni byli sądzić, że kaktusy są roślinami ozdobnymi, które od czasu do czasu kwitną, tym samym rozkoszując się wzrokiem i spełniając swój cel. To oczywiście prawda, ale są też takie kaktusy, których owoce mogą być spożywane lub wykorzystywane do celów leczniczych. Jednym z takich kaktusów jest kolczasta gruszka. To meksykańska roślina, której wszystkie użyteczne właściwości od dawna doceniają.

Co to jest pożyteczny owoc kaktusa?

Kolczasta gruszka - tak zwany uschnięty kaktus. Rośnie w postaci małego rozgałęzionego buszu. Segmenty kaktusa rosną jeden na drugim, podobnie jak uszy. Opuntia kwitnie prawie całe lato, po czym można zbierać użyteczne plony. Owoce kaktusa są podłużne i lekko kwaśne do smaku. Sam owoc jest uważany za owoc, ale noga, na której rośnie, jest warzywem. W medycynie ludowej używa się wszystkich części kolczastej gruszki. Z owocami kaktusów trzeba uważać - są one pokryte pęczkami małych igieł, które kopią w dłonie.

Główne przydatne właściwości owoców kaktusa to:

  1. Łodygi opuncji mogą być gotowane i używane jako środek na przeziębienie.
  2. Łodygi i owoce kaktusów są nasycone alkaloidami. Powoduje to działanie antybakteryjne stosowania rośliny. Przy pomocy owoców kaktusa można leczyć choroby wirusowe i grzybicze.
  3. Bardzo skuteczne jadalne owoce kaktusa w walce z otyłością i cukrzycą.
  4. Opuncja ma właściwości ściągające, więc różne jej części (w tym owoce) można wykorzystać do zatrzymania krwi i leczenia ran.
  5. Owoce kaktusa to doskonałe naturalne antybiotyki. Oznacza to, że wzmacniają odporność, aw razie potrzeby walczą z chorobami.
  6. Stożki opuncji okazały się skuteczne w leczeniu biegunka i inne problemy z przewodem pokarmowym.

Przepisy na wykorzystanie korzystnych właściwości owoców kaktusa opuncji

W dużych supermarketach można kupić owoce opuncji niemal przez cały rok. Łącząc je z prostymi i niedrogimi składnikami, możesz Jakie są zalety owoców kaktusa? uzyskać skuteczną lekarstwo:

  1. Łyżka stołowa Althea z opuncją i miodem doskonale pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli.
  2. Aby obniżyć temperaturę pomoże wywar z opuncji. Jedna trzecia szklanki owoców kaktusa powinna być wylana wodą, gotowana i pijana lekko schłodzona.
  3. Owoce kaktusa są przydatne w leczeniu ran i owrzodzeń. Kompresy z rozdrobnioną opuncją zaleca się wykonywać dwa lub trzy razy dziennie.
  4. Sok uzyskany z owoców kaktusa może być pochowany w uszach w celu leczenia zapalenia ucha. Wystarczy kilka kropli.