Głębokie oczyszczanie skóry jest pierwszym i bardzo ważnym krokiem w prawidłowej pielęgnacji kosmetycznej. Peeling (złuszczanie) pomaga wyeliminować martwą warstwę naskórka, usunąć nadmiar tłuszczu i brud z porów, wyrównując kolor i ulgę twarzy. Najdelikatniejszą opcją jest procedura z użyciem naturalnych kwasów.

Czym jest peeling z owoców?

Nazwa przedłożonej manipulacji pochodzi od angielskiego czasownika do skórki - piasek, scrape. Kwasy owocowe do peelingu i regeneracji mają najdelikatniejszy efekt, dlatego nie uszkadzają nawet wrażliwej, suchej i alergicznej skóry. Takie złuszczanie delikatnie usuwa niepotrzebny naskórek, głęboko oczyszcza pory, stymuluje regenerację komórek i produkcję elastyny.

Peeling owocowy jest skuteczną procedurą poprawiającą wygląd twarzy i normalizującą aktywność gruczołów łojowych. Przy długotrwałym regularnym stosowaniu złuszczaczy (alfa-hydroksykwasów lub AHA), pomagają one pozbyć się plam starczych, post-trądzikowych i zaskórników, zauważalnie wyrównują ulgę i odcień skóry. Jedną z zalet manipulacji jest bezpieczeństwo i możliwość prowadzenia sesji w domu.

Jak działa peeling owocowy?

Zgodnie z mechanizmem działania, omawiana procedura jest chemicznym oparzeniem skóry, której głębokość jest dokładnie kontrolowana. Peeling owocowy zawiera kwasy, które rozpuszczają martwe komórki, wydzieliny gruczołów łojowych i brud w porach. Poprawa wyglądu skóry jest zauważalna po pierwszej manipulacji. Aby uzyskać trwałe wyniki, wymagany jest kurs kosmetyczny - od 4 sesji (ilość zależy od stanu i potrzeb naskórka) z przerwami 7-10 dni.

Kiedy najlepiej zrobić peeling owocowy?

Dzięki usunięciu powierzchniowej warstwy skóry staje się ona bardziej podatna na negatywne czynniki środowiskowe. Z tego powodu zaleca się obieranie owoców kwasem owocowym w okresach niskiej aktywności słonecznej, optymalnie od jesieni do wiosny. W przeciwnym razie ryzyko powstania trwałych plam pigmentowych wzrasta na tle zwiększonej produkcji melaniny pod działaniem promieniowania ultrafioletowego. Jeśli obierania owoców nie można odłożyć na później i konieczne jest wykonywanie zabiegów latem, ważne jest, aby chronić naskórek. W tym celu odpowiednie są specjalne kremy o SPF co najmniej 30 jednostek.

Как часто можно делать фруктовый пилинг

Jak często możesz robić skórki z owoców?

Stężenie preparatów do stosowania, czas ich ekspozycji i częstotliwość zabiegów ustalane są indywidualnie. Oczyszczanie twarzy z użyciem kwasów owocowych odnosi się do skórek powierzchniowych, ale jeśli zostanie zastosowane niewłaściwie, może być szkodliwe i spowodować głębokie oparzenia chemiczne. Jest obarczona niebezpiecznymi komplikacjami, uszkodzeniem naczyń krwionośnych i powstawaniem blizn.

Dziewczęta z prawidłową skórą bez wyraźnych wad zaleca się wykonywać złuszczanie 1-2 razy w roku. Jeśli naskórek jest podatny na tłuszcz, istnieje wiele wad (comedo, po trądziku , pigmentacja , blizny i inne), pożądane jest, aby peeling owocowo-kwasowy występował częściej. Niuanse leczenia powinny być określone przez doświadczonego kosmetologa. Niektóre kobiety potrzebują 5-8 sesji 2-3 razy w roku, w innych przypadkach do 11 procedur.

Peeling owocowy - przeciwwskazania

Istnieją warunki, w których złuszczanie nie może być wykonane tylko w określonym momencie i musi zostać przeniesione. Peeling owocowy ma następujące przeciwwskazania względne:

 • świeża podpalana;
 • okres wysokiej aktywności słonecznej;
 • zaostrzenie opryszczki;
 • mechaniczne uszkodzenia skóry (otarcia, zadrapania, rany);
 • zapalenie w obszarze stosowania leku;
 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • stosowanie leków fotouczulających lub kosmetyków.

Czasami obieranie na bazie kwasów owocowych jest surowo zabronione:

 • nietolerancja na składniki leku, alergie;
 • couperose ;
 • cukrzyca;
 • ciężkie zaburzenia krwi;
 • skłonność skóry do blizn i pigmentacji w przypadku urazów;
 • przewlekłe patologie dermatologiczne;
 • poważne choroby somatyczne;
 • hirsutyzm;
 • nowotwory dowolnej jakości.

Kwasy owocowe do twarzy

Do eksfoliacji przy użyciu naturalnych składników wyekstrahowanych z naturalnych produktów. Skórki owocowe mogą być oparte na następującym AHA:

Salon peelingu owocowego

Jeśli manipulacja ma na celu rozwiązanie wyrażonych problemów ze skórą, lepiej zaufać ekspertom. Profesjonalny peeling chemiczny z kwasami owocowymi odbywa się w różnych stężeniach, które determinują stopień jego działania na naskórek. Przebieg terapii odbywa się etapami:

Фруктовый пилинг в салоне
 • pierwsze sesje - do 20% AHA;
 • 3-4 procedury - 40-55%;
 • ostateczne manipulacje - 70-90%.

Peeling owocowy do twarzy w kabinie dobierany jest indywidualnie, dzięki czemu idealnie pasuje do rodzaju i oleistości skóry, jej potrzeb i celów leczenia. Doświadczeni kosmetolodzy często łączą kilka złuszczeń w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Dzięki właściwemu podejściu możliwe jest głębokie oczyszczenie naskórka bez znaczących uszkodzeń, pozbycie się "czarnych plam" i zamkniętych zaskórników, usunięcie plam starczych i małych powierzchownych blizn, odmłodzenie skóry. Efekty wizualne manipulacji są łatwo widoczne na zdjęciach.

Фруктовый пилинг в салоне до после разФруктовый пилинг в салоне до после дваФруктовый пилинг в салоне до после три

Fruit Peeling Facial w domu

Niezależne złuszczanie jest dopuszczalne przy niewielkich problemach z naskórkiem. Czyszczenie twarzy kwasami owocowymi w domu pomoże wyeliminować rzadkie i drobne defekty skóry, zapobiegać tworzeniu się zaskórników i regulować aktywność gruczołów łojowych. Dozwolone jest wykonywanie częściej profesjonalnych procedur, ponieważ stężenie AHA w środkach domowych jest niskie, a ryzyko poparzenia jest minimalne.

Jak obrać kwas owocowy?

Dostępne są gotowe preparaty do eksfoliacji i przepisy na ich niezależną produkcję z naturalnych produktów. Procedura peelingu w domu przy użyciu profesjonalnych kosmetyków wygląda następująco:

 1. Dokładnie umyć głęboko czyste pianka do twarzy .
 2. Opłucz skórę chłodną lub letnią wodą.
 3. Zaczynając od czoła i nosa, nałóż peeling owocowy na twarz szeroką miękką szczoteczką. Lek jest dystrybuowany cienką warstwą i paski, które nie powinny nakładać się na siebie.
 4. Unikaj powiek i warg.
 5. Aby utrzymać złuszczanie przez 20-40 minut (zgodnie z instrukcją i koncentracją funduszy).
 6. Zmyć chłodną bieżącą wodą bez kosmetyków higienicznych.
 7. Po całkowitym wyschnięciu skóry i po 2-3 godzinach nawilżaj naskórek lekkim kremem.

Peeling owocowy w domu - przepisy kulinarne

Kobiety o normalnej skórze bez istotnych wad mogą regularnie stosować specjalne maski z naturalnych produktów. Peeling z kwasami owocowymi w domu jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe, ponieważ zawiera AHA w niskich stężeniach. Przy dobrej mobilności takie procedury mogą być wykonywane 1-3 razy w tygodniu przez kilka miesięcy.

Słodki owocowy obieranie w domu

Składniki :

 • Kiwi - 200 g;
 • banan - 200 g;
 • ananas - 200 g

Przygotowanie, zastosowanie

 1. Składniki owoców do czyszczenia i mielenia, mielenia blendera.
 2. Wymieszaj miąższ aż będzie gładki.
 3. Zastosuj tłuczone ziemniaki na czystej twarzy.
 4. Spłucz chłodną wodą po 15 minutach.

Dostępny peeling twarzy i ciała

Składniki :

 • jabłko - 100 g;
 • marchewki - 50 g;
 • ogórek - 50 g

Przygotowanie, zastosowanie

 1. Drobno zetrzeć lub posiekać produkty łączone.
 2. Wymieszaj składniki owocowe i warzywne.
 3. Nałóż produkt na czystą, wilgotną skórę.
 4. Zmyć kompozycję po 10 minutach.

Odżywczy peeling z kwasami owocowymi

Składniki :

 • naturalny niesłodzony jogurt - 1,5 łyżeczki.
 • świeżo wyciśnięty sok grejpfrutowy - 2 łyżeczki.

Przygotowanie, zastosowanie

 1. Wymieszaj składniki.
 2. Nałóż cienką warstwę środka do mycia twarzy.
 3. Po 2-3 minutach powtórz czynność.
 4. Po 5 minutach nałóż trzecią warstwę produktu.
 5. Po kwadransie przemyj zimną wodą.

Pielęgnacja skóry po peelingu kwasem owocowym

Złuszczanie to uszkodzenie naskórka, dlatego wymaga ochrony jakości. Pielęgnacja skóry po peelingu powinna być delikatna i delikatna. Do oczyszczenia twarzy należy stosować delikatne pianki, żele, pianki, odmładzające peelingi i balsamy zawierające alkohol. Jeśli przeprowadza się pro-peeling, ważne jest stosowanie kremu z filtrem SPF o wartości co najmniej 30, nawet jeśli pogoda na zewnątrz nie jest słoneczna. Zabronione jest odwiedzanie solarium lub opalanie się na plaży podczas całego procesu złuszczania.