Fort Antoine jest 750 m od hotelu Plac Pałacowy i Pałac Księcia i znajduje się na skale. Jest to budynek w stylu militarnym z narożną wieżą strażniczą, ochronnymi parapetami i krawężnikami, a nawet działającymi armatami. Dziś te pistolety są spalane, z reguły, w uroczystych okazjach.

Podczas II wojny światowej fort był prawie zniszczony. Jednak Monaco jest znane ze swojego drżącego podejścia do wszystkiego, co odnosi się do przeszłości. Dlatego w 1953 r. Książę Rainier III nakazał przywrócenie fortu, co zostało zrobione. I po pierestrojce fort zyskał formę amfiteatru.

Amfiteatr mieści 350 osób, siedzenia są ułożone w półokrągłe schodki. Występy odbywają się tutaj tylko w lecie. Widzom zapewnia się dobre okulary przeciwsłoneczne zapewniające wygodne oglądanie w słoneczną pogodę. Czasami występy odbywają się w nocy. Również każdego lata odbywa się festiwal teatrów ulicznych - "Fort Antoine in the city".

Wstęp do spektakli jest płatny. Jeśli chcesz po prostu chodzić po Fort Antoine, kiedy nie ma występów, można to zrobić bezpłatnie: Fort Antoine jest zasłużenie ulubionym miejscem spotkań, komunikacji, rekreacji dla mieszkańców, a także jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy chcą dotknąć historii Monako i Ciesz się pięknymi widokami na miasto i port morski.

Растения, окружающие амфитеатрПодъем к амфитеатруВечернее представление