Grzyb do paznokci - problem, który może wyprzedzić każdego. Oczywiście ludzie, którzy przestrzegają wszystkich zasad higieny, są w większym stopniu chronieni. Ale czasami muszą nawet szukać sprawdzonych środków ludowych od lat z grzybem paznokci. Ten drugi, nawiasem mówiąc, jest całkiem sporo. Jednocześnie większość receptur działa znacznie szybciej, łagodniej i jest bardziej nieszkodliwa niż drogie produkty apteczne.

Jak zrozumieć, że wymaga to ludowego lekarstwa na grzyby paznokciowe na nogach?

Z całym pragnieniem nie zauważenia tego, co pojawiło się na paznokciu grzyb jest niemożliwe. Problemowi temu towarzyszą bardzo nieprzyjemne objawy:

 • najsilniejszy świąd;
 • nieprzyjemny zapach stóp ;
 • bolesność płytki paznokcia;
 • wiązka paznokcia;
 • zmienić kolor paznokcia.

Jeśli nie rozpoczniesz walki z chorobą na czas, płytka paznokcia stanie się zbyt twarda, z powodu której później się rozpadnie, pęknie i pęknie.

Jod - znany środek ludowy do leczenia nóg grzybów paznokciowych

Ta metoda zwalczania szkodliwych mikroorganizmów jest uważana za prawie najbardziej dostępną i skuteczną. Alkoholowy roztwór jodu jest bardzo silnym środkiem antyseptycznym. Jego właściwości grzybobójcze zostały udowodnione wielokrotnie. Lekarstwo jest proste - zmusza wiewiórki do zapadnięcia się, w wyniku czego zostają zniszczone. Wiadomo, że grzyb ma strukturę białkową.

Istnieje kilka możliwości wykorzystania tego ludowego środka do leczenia grzybów paznokci:

 1. 5% roztwór można zastosować bezpośrednio na dotkniętą płytkę paznokcia. Wystarczy dwie krople dwa razy dziennie. Potraktuj potrzebę i zdrowe paznokcie. Ale nie powinno się tego robić tak często - raz na dwa dni, kropla po kropli.
 2. Leczenie jest trudniejsze przez sześć tygodni. Pierwsze dwa paznokcie są leczone fucorcyną, następne dwa - roztworem jodu, terapia jest zakończona - 9% octu.
 3. W ciągu miesiąca, codziennie w nocy, wykonywane są kąpiele z solą i sodą. Pół godziny później, gdy nogi są wykastrowane, zainfekowane części paznokcia są mielone za pomocą brzeszczotu lub odcięte, jeśli to możliwe. Po stopie umyć delikatnie mydłem i całkowicie traktować jodem.

Folk lekarstwo przeciwko grzybowi paznokci na nogach z manganem i czosnkiem

Najpierw musisz parować nogi w ciepłej wannie z nadmanganianem potasu. Dwadzieścia minut, pół godziny na zabieg powinien wystarczyć. Następnie pocierać sok czosnkowy w dotkniętych paznokciach. W razie potrzeby można go zastąpić cebulą lub ostrą papryką. Ale czosnek w walce z grzybami jest uważany za najbardziej skuteczny.

Inne metody

Oto kilka bardziej skutecznych przepisów:

 1. Po kąpieli zmiękczającej spryskaj płytki paznokcia i stopy kwasem borowym w proszku. Noś skarpetki i idź spać - najlepiej wykonać zabieg w nocy. Wykonaj co najmniej tuzin takich kompresów.
 2. Doskonałym środkiem ludowym do leczenia grzybów paznokci stóp jest henna. Ta substancja jest barwnikiem, dlatego lepiej jest stosować bezbarwny proszek do leczenia płytek paznokcia. W tych samych proporcjach wymieszaj 9% octu i henny. Powinna to być średnia waga leczyć grzyb paznokci stóp z ludowych środków zaradczych gęstość. Zastosuj go do chorego paznokcia przed pójściem do łóżka, a rano spłucz mydłem.
 3. Nieźle udowodnił glistnik. Świeża roślina dostaje sok, miesza z alkoholem i nalega. Użyj tego narzędzia, aby nasmarować dotknięte płytki paznokcia. Leczenie powinno być wykonywane trzy lub cztery razy dziennie.
 4. Sól jest środkiem ludowym, który może być stosowany do leczenia i zapobiegania grzybom paznokci na nogach. Przyjemnym i użytecznym lekiem jest sól i mięta. Najpierw roślina musi zostać zmiażdżona, a następnie z soli przygotować stężony roztwór. Składniki miesza się, zwilża wacik w płynie i nakłada na paznokieć przez kilka minut.