Grzybicze uszkodzenia paznokci nazywa się grzybicą paznokci. Przyczyną tej choroby są najczęściej grzyby dermatofitowe. Zakażenie grzybem paznokci może wystąpić z osoby na osobę, poprzez artykuły gospodarstwa domowego, w miejscach publicznych, w łaźniach, basenach, na siłowniach itp. Dotknięty paznokieć zmienia kolor, pogrubia, deformuje, może zanikać i odrzucić z łożyska paznokcia.

Leczenie grzybów paznokciowych, niezależnie od tego, czy jest na dłoniach, czy nogach, jest wykonywane przez dermatologa lub mikologa. Pamiętaj, że jeśli nie rozpoczniesz leczenia grzybów paznokcia na czas, możesz trwale stracić swój paznokieć.

Leki stosowane w leczeniu grzybów paznokci

Nie tak dawno temu leczenie grzybów paznokci polegało na chirurgicznym usunięciu płytki paznokcia lub przedłużonym (do jednego roku) leczeniu zachowawczym przy użyciu różnych złożonych preparatów. Na szczęście nowoczesne leki skutecznie leczą grzyby paznokciowe, zatrzymując ich rozwój i pomagają poprawić stan paznokci, a także pozwalają na szybszy powrót do zdrowia.

Leki z grzybów do paznokci przeznaczone są do użytku wewnętrznego w postaci kapsułek i tabletek, a także do użytku lokalnego - w postaci plastrów, lakierów, maści, kremów. W tym samym czasie skutki uboczne nowych leków są minimalne. Na wczesnym etapie leczenia możliwe jest uzyskanie jedynie lokalnych środków (Kanizon, Exoderil , Mikospor, Lotseril, itp.), Ale w zaawansowanym stadium stosowanie miejscowych leków łączy się z doustnym podawaniem ogólnych leków przeciwgrzybiczych (Lamisil, Orungal, Nizoral, Diflucan, itp.).

Laserowe leczenie grzybów paznokci

Leczenie grzybicy paznokci za pomocą lasera jest jedną z najbardziej obiecujących metod do tej pory. Technologia laserowego leczenia grzybów paznokci polega na głębokim nagrzewaniu paznokcia za pomocą wysokoenergetycznej energii laserowej. W rezultacie grzyb grzybni zostaje zniszczony w ciągu kilku minut. W tym samym czasie nie ma wpływu na zdrową, nie grzybiczą tkankę. Przebieg leczenia obejmuje zwykle od 6 do 10 zabiegów w odstępach tygodniowych. Po zabiegu dotkniętą płytkę paznokcia stopniowo zastępuje się zdrowym paznokciem.

Leczenie środków grzybowych paznokci ludowych

Sprawdzone na czas, proste i niedrogie receptury pomogą przyspieszyć regenerację zmiany paznokcia za pomocą grzyba:

  1. Leczenie grzybów paznokci octem. Do leczenia potrzebne będzie nierozcieńczone wino, ocet jabłkowy lub balsamiczny. Przed zabiegiem, dotknięty paznokieć musi być parzony w ciepłej wodzie. Następnie za pomocą pipety nakłada się ocet na paznokieć, po czym nie zmywa się go przez 3 godziny. Do paznokcia można nałożyć bawełniany wacik moczony w occie. Powtarzaj co najmniej dwa razy dziennie aż do całkowitego wyleczenia.
  2. Leczenie paznokcia grzyb kombucha. Kawałek Kombuchy należy ugniatać do stanu kleiku i wcierać dotknięty paznokieć 2-3 razy dziennie, za każdym razem za pomocą nowego kawałka grzyba. W nocy powinieneś zrobić kompres z grzyb herbata , dołączanie leczenie grzybów paznokci na nogach do gwoździa kawałek pieczarki i owijając palec w celofan.
  3. Leczenie czosnku grzyba paznokci. W celu leczenia czosnek powinien być zmiksowany w kleik, nałożony na noc na dotknięty paznokieć i zapięty bandażem. Rano usuń bandaż. Wraz z zewnętrzną aplikacją czosnku należy również jeść czosnek w środku - wraz z jedzeniem.
  4. Leczenie grzybów paznokci propolisem. W takim przypadku potrzebujesz 20% alkoholu w proszku propolisu. W nocy trzeba wykonać kompres z bawełnianego wacika nasączonego nalewką propolisu. Procedurę powtarza się aż do całkowitego wyleczenia i odrastania zdrowego paznokcia.