W dzień Bożego Narodzenia wszyscy chrześcijanie pamiętają o wielkim cudzie - narodzeniu Chrystusa. Gromadzą się w świątyniach i odbywają uroczysty nabożeństwa, a w nocy Boże Narodzenie wiele dziewcząt zastanawia się i próbuje znaleźć swoją przyszłość. Na Boże Narodzenie jest wiele wróżb. Powiemy o niektórych w tym artykule.

Najpierw jednak dowiedzmy się, jakie znaki na Boże Narodzenie istnieją.

Folk omens na Boże Narodzenie, 7 stycznia

 1. W Święta Bożego Narodzenia w czasach starożytnych zwyczajowo je odwiedzano. Dobrą wróżbą jest to, że najpierw dwóch ludzi wchodzi do domu. Oznacza to, że przez cały rok rodzina będzie żyła spokojnie, bez konfliktów. Jeśli pierwszą kobietą, która weszła do domu, jest nieszczęście i choroba.
 2. Jeśli w Święta Bożego Narodzenia nastąpiła odwilż, był to znak wczesnej i ciepłej wiosny. Jeśli uderzy się zimno, uważano, że to samo zimno będzie na chrzcie (19 stycznia).
 3. Jeśli Boże Narodzenie było w piątek, oznaczało to, że zima będzie długa, a lato krótkie. Jeśli święto przypada w niedzielę, wierzono, że rok się powiedzie.
 4. Ślub 7 stycznia - na szczęście żonaty;
 5. Jeśli kochanka w tym dniu coś się rozlało lub zepsuło - to kłótnia;
 6. W Boże Narodzenie nie można było wywieźć śmieci z chaty - inaczej czekały na nieszczęście;
 7. 7 stycznia nie można było pracować, przysięgać, przenieść się do nowego miejsca zamieszkania, przeciąć bydło i zachować złe myśli w mojej głowie.

A na Boże Narodzenie było zwyczaj odgadywania i wyrażania życzeń. Uważano, że wszystkie przepowiedziane i pomyślane z konieczności spełniły się.

Rosyjskie wróżby ludowe na Boże Narodzenie

Zgadywanie zostało podjęte przez młode niezamężne dziewczyny. Zebrali się w zaprzyjaźnionych firmach, a wraz z nadejściem ciemności zorganizowali wróżby ludowe na Boże Narodzenie w domu. Zastanawiali się, co się dzieje, przyszłość, jak szybko się pobiorą, ile dzieci będzie. Popularne były wróżby, w których można było uzyskać odpowiedź na to pytanie.

 1. Zgadywanie kubków na przyszłość . W poszukiwaniu fortuny wzięli taką samą liczbę szczęśliwych kubków, włożyli monetę, sól, cebulę, pierścionek, cukier, chleb i trochę wody. Następnie kubki zostały poruszone, a każda dziewczyna wybrała jedną. Pierścień służy do szybkiego ślubu, moneta służy finansowemu dobru, sól jest dla nieszczęścia, cebula jest dla łez, chleb dla bogactwa, woda dla braku zmiany, cukier dla zabawy.
 2. Wróżenie na wosku . Dla wróżbiarstwo wziąłem dwie świece woskowe. Jeden był oświetlony, a drugi pocięty na kawałki i włożony łyżką. Łyżkę z woskiem przetrzymywano nad płomieniem świecy, aby się stopić, a następnie szybko przelano do szklanki z zimną wodą. Przez figurę ukształtowaną w szkle odgadłem przyszłość.
 3. Wróżenie "tak i nie". Część ziarna wlano do słoika i lewą rękę trzymano nad nim. Koncentrując się, zadali pytanie, a następnie wyjęli garść zbóż ze słoika i opowiedzieli o liczbie ziaren. Jeśli liczba ziaren jest równa, odpowiedź jest pozytywna, jeśli liczba ziaren jest równa, ujemna.
 4. Wróżby ludowe na Boże Narodzenie u zaręczonej . Tego dnia, dokładnie o północy, dziewczyny wyszły na ulicę i spytały pierwszego mężczyznę, z którym spotkał się. To, co człowiek nazywa, i będzie imię narzeczonej.
 5. Odgadywanie na podłodze i liczba przyszłych dzieci . W wigilijny wieczór woda została wlana do szklanki, wróżby ludowe na Boże Narodzenie w domu włóż pierścień i umieść go na zimno. Przed snem wzięto szklankę i, w oparciu o powstałą skorupę lodową, ocenili przyszłe potomstwo. Jeśli na powierzchni były pagórki - to chłopcy, a na karku dziewczęta.
 6. Wróżby ludowe w noc Bożego Narodzenia przez książkę . Dziewczyny wzięły jakąś książkę i zadały pytanie. Następnie wywołali stronę i numer linii, otworzyli książkę we właściwym miejscu i przyjrzeli się temu, co tam napisano. Odpowiedź została napisana w książce.
 7. Zgadywanie na ringu . Zgadujące dziewczyny na zmianę toczą pierścień w korytarzu. Ten, którego pierścień przetoczy się do drzwi wejściowych, wyjdzie za mąż w tym roku.