Czy zawsze interesowały Cię kwiaty i bukiety? Dlaczego nie zarabiać na tym? Zorganizuj swój biznes - kwiaciarnia! Aby rozpocząć tzw. Biznes kwiatowy od zera, musisz stworzyć biznesplan, który powie ci, jak rozpocząć działalność kwiatową i od czego zacząć, a także przemyśleć całą sekwencję kroków i rozważyć koszty finansowe. Byłoby zbędne analizowanie, czy biznes kwiatowy przynosi zyski na dziś. Biorąc pod uwagę liczbę kwiaciarni i straganów w każdym mieście, rentowność branży kwiatowej jest bardzo wysoka. Przyjrzyjmy się, jak otworzyć biznes z kwiatów na własną rękę.

Co jest potrzebne w branży kwiatowej?

Aby wiedzieć, jak stworzyć kwiatowy biznes, przede wszystkim musisz zdecydować o jego formacie. Aby zrealizować kolory, możesz otworzyć małe pawilony, których lokalizacja znajduje się w metrze i przejściach. Ponadto można otwierać małe kwiaciarnie i sklepy w centrach handlowych i zatłoczonych miejscach. Poważniejszym i bardziej kosztownym krokiem będzie otwarcie wyspecjalizowanych kwiaciarni o dużym asortymencie, a także sklepu internetowego do sprzedaży i dostawy kwiatów.

Musisz dokładnie wiedzieć, jak rozwijać firmę kwiatową i od czego zacząć ten proces. Najważniejszą lokalizacją będzie kwiaciarnia lub pawilon. Odpowiednie pomieszczenia w dobrych zatokach charakteryzują się wysokim czynszem. W używanym pomieszczeniu należy przydzielić halę handlową, a także magazyn pomocniczy.

W branży kwiatowej potrzebne są specjalne urządzenia, od komercyjnych mebli, półek i półek, po pojemniki na kwiaty cięte, komory chłodnicze do przedłużania życia, specjalne instalacje hydrauliczne i wiele innych.

Najważniejsze w branży kwiatowej jest sprzedawca kwiaciarni. Dobrze będzie, jeśli te dwie cechy zjednoczą się w jednej osobie, w innym przypadku będziesz musiał zatrudnić specjalistę od bukietów i sprzedawcę osobno. Zwróć uwagę na odpowiednią edukację lub ukończenie kursów projektowych i florystycznych, a także portfolio prac.

Tajemnice biznesu kwiatowego

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju działalności, istnieją również subtelności w branży kwiatowej. Aby je zidentyfikować, musisz pamiętać wszystkie punkty ujemne. Wady branży kwiatowej to fakt, że kwiaty są raczej łatwo psującym się produktem. W małych pawilonach kwiaty cięte stanowią lwią część całego asortymentu. Ale w sklepach i punktach sprzedaży można oferować na sprzedaż kwiaty w doniczkach, rośliny domowe, akcesoria do pielęgnacji, sztuczne kwiaty i tak dalej. Asortyment musi być dobrze zaplanowany, aby nie marnować dużo pieniędzy i nie tracić funduszy.

Jak rozwinąć biznes kwiatowy

Komponowanie bukiety ma szczególne miejsce w kwiaciarni. Będzie to wymagać specjalnych materiałów opakowaniowych, designerskich akcesoriów. Byłoby również zbędne umieszczenie oddzielnego stojaka na pocztówki, paczki z prezentami, pamiątki, prezenty. Warto aktualizować i zwiększać zasięg w przeddzień świąt, z których głównym jest 8 marca. W tym dniu możesz zyskać nawet 10% rocznego dochodu!

Możesz także użyć innych pomysłów do biznesu kwiatowego, na przykład sklepu internetowego z dostawą kwiatów do miejsca przeznaczenia. Sklep internetowy może istnieć niezależnie, ale byłby o wiele lepszy, gdyby stanowił uzupełnienie istniejącej kwiaciarni lub pawilonu. Kupujący będzie mógł złożyć zamówienie przez telefon lub na stronie internetowej, skorzystać z usługi dostawy lub odebrać towar na własną rękę.